آینه کاری سنتی

آینه کاری دائماً یکی از بهترین گزینه های چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود.

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه دائماً هویت و شخصیتی متفاوتی را به خانه می دهد و در هر مکانی که ساتفاده می شود، به عنوان یکی از عنصر های شاخص توجه را به خودش جلب می کند.

استفاده از راه های جدید از آینه کاری در مکان داخلی می تواند به طرزی باشد که با سبک دکوراسیون داخلی خانه شما هماهنگ بوده است و به ویژگی های برجسته و خاص آنها نیز افزوده می شود.

در معماری ایرانی آینه کاری و گچبری ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اگر شما هم از طرفداران معماری ایرانی هستید می توانید با وارد کردن آینه کاری به سبک سنتی، نشانی از علاقه خود را دائماً جلوی چشم خود داشته باشید.

آینه کاری با شیشه های رنگی و اشکال هندسی یادآور زمان گذشته است که مناسب سبک قدیمی و سبک سنتی در دکوراسیون داخلی خانه می باشد.

آینه کاری سنتی رابطه نزدیکی با معماری دارد و در کنار هنرهایی همچون آجرکاری، گچبری و کاشی کاری در تزیینات داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته باشد.

این هنر بسیار به شکل آینه کاری سقف بوده است که بر روی مقرنس کاری سردر های اماکن گوناگون پیاده می شود.

با ارتقا سطح تکنولوژی و پیدایش آینه های رنگی این هنر جوهره جدیدی را به دکوراسیون داخلی به ارمغان آورده است تا جایی که آینه کاری تبدیل به یکی از نشانه های دکوراسیون داخلی امروزی تبدیل شده است.

 

آینه کاری سنتی

ویژگی های آینه کاری سنتی

آینه کاری یکی از ویژگی های منحصر به فرد است که از زمان گذشته در معماری ایرانی و خانه های قدیمی وجود داشته است.

با وصل کردن قطعه های کوچک آینه در اشکال هندسی گوناگون کنار هم شاهکار آینه کاری به وجود می آید.

آینه سنتی
آینه سنتی

هنرمندان آینه کار با برش دادن شیشه به شکل های گوناگون، درخشش و شفافیت آینه و بازتاب آن را به حجم داخلی وارد کرده و در عین حال موجب جذابیت بسیار زیاد مکان می شوند.

آینه کاری
آینه کاری

مهم ترین خصوصیت آینه در فضای داخلی روشن بزرگ کردن مکان است.

درخشش و شفافیت نور و بازتابی که از آینه به مکان صورت می گیرد، موجب می شود که روشنایی خانه بسیار زیاد شود و در عین حال به علت انعکاسی که از محیط اطراف پیرامون خواهد داشت، موجب می شود که فضای خانه شما بزرگتر به نظر بیاید.

 

کاربرد شیشه در صنایع دستی

 

تفاوت آینه کاری سنتی و مدرن

آینه کاری از روز های قدیم در طراحی خانه ‌ها و محیط مورد استفاده قرار می‌گرفته است، با گذشت زمان آینه کاری امروزی جایگزین آینه‌کاری‌سنتی شده است که تفاوت ‌هایی هم با هم دارند.

تفاوت آینه کاری سنتی و مدرن
تفاوت آینه کاری سنتی و مدرن

آینه کاری سنتی از قطعه های کوچک تر که قطعه های هندسی را می سازند، تشکیل می‌شود که همه‌ی قطعه های توسط دست برش داده می‌شود و به نوعی هنر دست به حساب می آید.

به همین علت قیمت آینه کاری سنتی بسیار گران تر و گران تر از آینه کاری امروزی است.

آینه کاری سنتی و مدرن
آینه کاری سنتی و مدرن

در آینه کاری امروزی قطعه های آینه‌ها خیلی بزرگتر به نظر می آید و در اشکال گوناگون طراحی و ساخته می شود.

تمامی قطعه های با دستگاه طراحی و برش داده می شود، هر چه قطعه های در آینه کاری های امروزی کم باشد طرح پایانی بهتری به دست می آوریم.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]