درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

Decorate Home with Full Length Mirrors

تاریخچه جذاب شیشه ها – بخش دوم

تاریخچه جذاب شیشه ها – بخش دوم

به صورت خلاصه اگر بخواهیم قسمت اول را بیان کنیم این گونه شد که چگونه شیشه ها به وجود آمدند و از داستان هایی که بیان شد مشخص شد بعد از چه زمانی و در چه زمانی شیشه های رنگی به وجود آمدند.

از شیشه های عربی و شیشه در روم صحبت شد که چگونه شیشه در آن زمان توانست راه خود را بین کشور ها و پادشاهان پیدا کند.

به دلیل شفافیتی که شیشه ها داشتند پادشاهان که از این محموله خوششان آمده بود برای خود مهر هایی می خواستند و صنعتگران برای آن ها این کار را انجام می دادند.

در این قسمت میخواهیم به شما نشان دهیم که شیشه ها در قسمت های مختلف این کره خاکی چگونه توانست شیشه ها را کشف کند.

تاریخچه جذاب شیشه ها – بخش دوم

معماری رومانسک و شیشه ها

یکی از معماری هایی که از طرح های یکنواخت و ساده استفاده می کرد ولی درون آن از شیشه های رنگی استفاده می کرد معماری رومانسک بود.

یکی از ویژگی های معماری رومانسک این است که از دیوار های ضخیم استفاده می شده است و برای پنجره ها از پنجره های کوچک که به شکل دایره بوده است استفاده می شده و درون دیوار ها تعبیه می شده است.

پس با این تعریفی که انجام می شود می توان گفت که به دلیل کوچک بودن پنجره ها نور بسیار کمی از این پنجره ها عبور می کرده است، و به دلیل خوردگی بودن پنجره ها تیره تر به چشم می آیند.

زمانی که در پنجره های رومانسک از شخصیت ها و چهره ها استفاده می شده، و در آن ها از شیشه های رنگی استفاده می شده اگر چه شخصیت نشسته یا ایستاده بوده است ولی باید بدانید آن شخص به سمت راست نگاه می کرده است.

 

آینه ها چگونه ساخته می شوند ؟

 

طرح های رومانسک

پنجره هایی که در سال های اولیه ساخته میشد دارای طرح های ساده و ابتدایی ساخته می شدند، آن ها برای داستان های کتاب مقدس خود و مقدسات شناخته شده را با پنجره ها و شیشه ها به تصویر می کشیند.

طرح مریم مقدس در آن زمان یکی از طرح های معروف بوده است که در آن زمان استفاده می شده است و در اغلب مواقع از او به عنوان ملکه ترسیم می شده است.

فقط طرح هایی چون مریم مقدس کاربرد نداشت بلکه طرح هایی چون گل ها و گیاهان برای تزئینات دکوراتیو استفاده می شده است که در طرح ها اکثرا از رنگ هایی چون آبی و قرمز استفاده می شده است.

این سبک از پنجره ها با چنین طرح هایی بیشتر از همه به نقاشی مینیاتوری شبیه کرده است، یکی از نمونه هایی که اکنون از آن به خوبی محافظت می شود کلیسا وارم می باشد که در آلمان قرار دارد که شما می توانید پنجره های چرخشی با طرح گل رز را در پنجره های کوچک آن مشاهده کنید.

 

دوره گوتیک

می توان حتی این گونه بیان کرد که پنجره ها توانستند در دوره گوتیک رشد داسته باشند.

در زمان های قبل از گوتیک می توانستیم بگوییم که طرح ها ساده و با چهره های ساده به وجود می آمد ولی بعد از دوره گوتیک کمی این پیکربندی پیچیده تر شد که طرح های پیچیده تری داشتند.

یکی از ویژگی هایی که در پیکربندی صورت گرفت این است که از نمادگرایی در پیکر نگاری استفاده می شود.

نظریه بنیادیمی که توانست نمادگرایی را بیان کند را می توان به نام تاریخ غیر طبیعی نیز نامید که به این صورت شکل گرفته است.

یکی از کار هایی که دانشمندان و صنعتگران آن را مطالعه می کنند همین پنجره ها می باشند که می خواهند درباره آن ها اطلاعات کسب کنند.

یکی از نکاتی که باید از آن مطلع باشید این است که سبک گوتیک در خارج از فرانسه توانست توسعه پیدا کند.

یکی از نمونه هایی که شیشه استین گلاس در فرانسه از آن به خوبی یاد می شود در کلیسه لواسان سوئیس می باشد که یکی از تاثیرگذار ترین ها می باشد.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053