درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

blogheaderroundmirror 3

تاریخچه جذاب شیشه ها – بخش اول

تاریخچه جذاب شیشه ها – بخش اول

یکی از کتاب هایی که در زمینه شیشه ها نوشته شده است کتاب تاریخ طبیعی می باشد که توسط آقای پلینی که مورخ باستان می باشد و این کتاب را روایت کرد، و این روایت با داستان های افسانه ای این کتاب آمده است.

افسانه ای که در این کتاب گفته شده است این است که شیشه ها در 5000 سال قبل از میلاد مسیح که توسط ملوانانی از فنیقیه می باشد و به این صورت بیان شده است که کاملا اتفاقی شیشه ها را کشف کرده اند.

در این کتاب این گونه روایت شده است که محموله اجاق های پخت و پز که در کشتی ها وجود داشته است و بر روی آن ها بلوک های سودا قرار داشته است را درون ساحل قرار داده اند و همچنین زیر این اجاق ها را روشن کرده اند.

و زمانی که صبح از اجاق ها خبر گرفته اند باعث شده است که ببینند ماسه و شن هایی که در اطراف اجاق و آتش قرار گرفته است ذوب شده اند و محصول حاصل شده از آن که سرد شده و به شکلی شیشه ای در آمده است.

ولی امروزه که این داستان روایت می شود که از پلینی می باشد از دید امروزی ها عملی نمی باشد و قابل باور و اعتماد نیست.

 

تاریخچه جذاب شیشه ها – بخش اول

اولین شیشه

می توان این گونه بیان کرد که اولین شیشه هایی که انسان ها توانستند بشناسند این است که در آن ها برای مهر های مصری استفاده می شدند و به سال های 2750 تا 2625 قبل از میلاد بر می گردد.

صنعتگرانی که برای این کار آموزش می دیدند، برای ساختن مهر ها با استفاده از پیچیدن رشته نازک مذاب که به دور یک هسته خاکستری شکل بوده می پیچاندن تا بتوان مهر را به دیگر قسمت ها منتقل کرد.

در آن زمان این شیشه ها موادی بسیار با ارزش و گران قیمتی بودند به دلیلی این که اجسامی شفاف به حساب می آمدند.

یکی از حادثه هایی که در کتاب داستان جاسوسی بیان شده است، فردی به نام ژان لافون این گونه بیان کرده که در سال 1937 در صحرای غربی پالمیرا یکی از حفاران به نام دیوید شولمبرگر که مدیر حفاری محسوب می شده 115 قطعه شیشه ای مانند را که رنگی بوده اند کشف کرده است.

قطعاتی که در این کشفیات یافت شده است به رنگ های متنوع بوده است که دارای رنگ های مختلف می شده است.

روم و شیشه

یکی از تاریخ هایی که به یاد مانده است زمانی می باشد که رومی ها از شیشه استفاده می کنند و آن ها را در ساخت پنجره به کار می برند، و آن ها را به پنجره ها متصل می کنند.

این شیشه ها در آن زمان توسط کاری چون دمیدن و چرخاندن انجام می شده است و این گونه بوده که شیشه ها را کنار هم با رنگ های متنوع می ساختند و به همین دلیل طرح های آن نامنطم و غیر شفاف می شده است.

برای مثال می توان به قدیمی ترین اثر شیشه ای شناخته شده توجه کرد که چند قطعه از شیشه های رنگی می باشد که از یک پنجره رنگی به جای مانده است که قرمت آن به قرن هفتم بر می گردد که تا به امروز از آن جا مانده است.

 

تاریخچه آینه برنز

 

عرب و شیشه

یکی از احتمالاتی که وجود دارد این است که بتوان گفت پنجره ها با شیشه های عربی به نیمه دوم قرن 13 ظاهر شده اند که این بحث می تواند برای شیشه های عربی متفاوت باشد.

اما می توان این گونه بیان کرد که شیشه های عربی، مغولی و یا بیزانس که به وجود آمده اند متعلق به قرن 10 میلادی می باشد.

شیشه هایی که به صورت قطعه قطعه در کنار یک دیگر قرار گرفته اند را می توان درون سنگ مرمر به کار گرفت و یا این که به صورت از پیش ساخته درون گچ قرار داد.

برای آن که بتوان محکم و با استقامت نگه داشت درون گچ ها از آهن استفاده می شود تا بتواند گچ را غلاف کند، و این گونه بود که پنجره های عربی با وارد شدن مورس به اسپانیا توانست راهی اروپا شود.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053