درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

How To Use Mirrored Walls In Your Interior Design 22 2

راهنمای خرید شیشه هوشمند

راهنمای خرید شیشه هوشمند

شیشه ها پایه ای ترین متریال های ساختمانی برای جلوگیری از دید به فضای داخلی و حفظ انرژی در داخل هستند.

با پیشرفت روز افزون صنایع شیشه و پدیدار شدن  انواع شیشه ها به خصوص شیشه های هوشمند، تغییراتی عظیم در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها پدید آمد.

شیشه های هوشمند در واقع شیشه هایی با تغییراتی در توانایی جذب نور هستند که محبوبیت بالایی نیز دارند.

استفاده از شیشه های هوشمند بیشترین کاربرد را در فضای داخلی دارد چرا که با وجود لایه میکروفیلم و عبور الکتریسیته از آن ها، در مقابل تابش نور خورشید و عوامل محیطی به سرعت دچار مشکل می شوند.

 

راهنمای خرید شیشه هوشمند

انواع شیشه های هوشمند و کاربری

در ابتدا باید اشاره داشت که شیشه های هوشمند در واقع از چه ساختاری تشکیل شدند و عملکرد آن ها به چه صورت است.

شیشه هوشمند از اجزایی شامل:
  • شیشه
  • لایه میکروفیلم
  • مبدل برق
  • ریموت؛ تشکیل شده است.

عملکرد اساسی این شیشه ها براساس ترتیب نظم یون های موجود در لایه میکروفیلم می باشد به طوریکه در حالت اتصال جریان برق و نظم یون های میکروفیلم، شیشه به صورت کاملا شفاف دیده و در حالت خاموش که اتصال به برق قطع می شود، شیشه ها مات و در حالت off دیده می شود.

مبدل برق در این شیشه ها به عنوان کاهنده جریان برق شهری به ولتاژ برق 48 ولت تبدیل میکند که توسط ریموت کنترل می شود.

شیشه های هوشمند به دو دسته کلی تقسیم می شوند:
  • شیشه های هوشمند پشت برچسب دار
  • شیشه های هوشمند لمینت

شیشه های پشت برچسبی در واقع لایه میکروفیلم به صورت برچسب به پشت شیشه چسبیده است اما در صورت قرار گیری در معرض ضربات، گرد و خاک، نور مستقیم خورشید و باران و … به طور مستقیم، از مقاومت و استحکام کمتری در برابر شیشه های لمینتی برخوردارند.

این شیشه ها در مقایسه با شیشه های لمینت دار، از قیمت مناسبتری برخوردارند و در مواردی که امکان دو لایه ای کردن شیشه ها وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

اما شیشه هوشمند لمینت لایه میکروفیلم را در میان دو لایه شیشه محفوظ نگاه داشته است و این امر موجب شده ظاهری زیبا و مستحکم با طول عمر و ماندگاری بالایی نسبت به شیشه های پشت برچسبی داشته باشد.

 

خرید شیشه هوشمند

شیشه های هوشمند در کاربرد های متعددی مورد استفاده قرار می گیرند.

این شیشه ها دو نوع ضخامت رایج 10 و 12 میلی متری در بازار موجودند اما انتخاب ضخامت بسته به فریمی است که دور تا دور شیشه را احاطه خواهد کرد.

این فریم ها در انواع یو پی وی سی، آلمینیوم، چوبی و… استفاده می شوند.

این شیشه ها کاربردهایی در منازل، باغ ویلاها، هتل ها، مراکز اداری و درمانی و حتی مراکز تفریحی دارند.

از این شیشه ها در محیط های ورزشی و استخر ها در حفظ حریم خصوصی خانم ها، در هتل های لوکس در قسمت لابی و پنجره های خارجی و حمام های مستر، در مراکز درمانی برای اتاق ایزوله آزمایشگاه و بخش های مراقبت های ویژه و… استفاده می شوند.

شیشه های هوشمند در مراکز اداری و شرکت های خصوصی به عنوان پارتیشن بندی اتاق ها، کنترل بر فعالیت کارمندان و اتاق های کنفرانس برای ایجاد فضایی عایق صدا و برگزاری جلسات بهتر می توان استفاده نمود.

شیشه های هوشمند به عنوان ویترین فروشگاه های لوکس و نمایندگی ها نیز کاربردی هستند و می توان توسط ریموت به نمایش یا عدم نمایش ویترین با پخش ویدیو های تبلیغاتی پرداخت.

از جمله کاربردهای دیگر شیشه های هوشمند در طراحی فضای داخلی منازل، مطب ها و رستوران ها و.. می باشد ضمن اینکه از این شیشه ها به عنوان پرده ویدیو پروژکتور نیز می توان استفاده کرد و به پخش فیلم و ویدیو روی آن ها پرداخت.

 

شیشه هوشمند

شیشه های هوشمند را می توان نوعی شیشه عنوان نمود که با استفاده از فناوری های روز دنیا، به نوعی تولید شده اند که می توان حد جذب نور در آن را تغییر داد.

شیشه های هوشمند به دو شکل برچسبی پشت شیشه و لمینیت مابین دو شیشه تولید می شود.

طرز کارکرد شیشه های هوشمند از راه منظم و نامنظم شدن یون های موجود در میکروفیلم می باشد که در حالت روشن، شیشه کاملاً شفاف می شود و در حالت خاموش، شیشه کاملاً مات می‌ شود. میکروفیلم‌ها به شکل رول ‌هایی هوشمند با عرض و طول گوناگون می باشد. در حقیقت شیشه‌ های هوشمند از 4 جزء ایجاد شده اند:

  1. شیشه
  2. میکروفیلم هوشمند
  3. اینورتر برق
  4. ریموت کنترل

 

اندازه شیشه های هوشمند

شیشه‌ های هوشمند در دو نوع ضخامت رایج 10 میلی متر و 12 میلی متر عرضه می شوند. البته اندازه های دیگر آن هم وجود دارد اما انتخاب ضخامت شیشه بستگی به نوع پروفیلی که در سرتاسر آن احاطه می شود، دارد. از انواع پر.فیل یو پی وی سی و آلومینیوم و چوب و فلزی و غیره می‌ توان استفاده نمود که با دقت به نوع پروفیل انتخابی از ضخامت مناسب شیشه های هوشمند به کار برده می شود.

در حال حاضر یکی از بزرگترین سایز تولید شده میکروفیلم هوشمند با عرض رول 185 سانتی متر است که خوشبختانه با پیگیری مستمر، این اندازه میکروفیلم تایوانی در ایران وارد شده است و اقدام به لمینیت و تولید شیشه هوشمند در این اندازه شده است. شیشه ‌های هوشمند در عرض 185 سانتی متر و ارتفاع نامحدود موجود هستند.

میکروفیلم‌ های هوشمند با 2 عرض رول 120 و 185 سانتی متر عرضه می شوند. خوب است که در موقع ثبت سفارش، اندازه دلخواه خود را به این بازه‌ها نزدیک کنید که هزینه پرت و اضافه برای شما لحاظ نشود.

 

جمع بندی

شیشه های هوشمند با دارا بودن به روزترین تکنولوژی در عرصه صنایع شیشه و با اتصال به برق، موجب شفاف یا مات شدن شیشه ها می شود.

این شیشه های با وجود لایه میکروفیلم و کاهنده ولتاژ برق، با تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژی پایین تر و توسط الکتریسیته با نظم به یون های موجود در لایه میکروفیلم عمل می کنند.

شیشه های هوشمند در انواع پشت برچسبی و لمینت در بازار عرضه می گردند که از ضخامت های متفاوتی نیز برخوردارند که انتخاب ضخامت شیشه ها بستگی به انتخاب لایه احاطه کننده دور آن ها (پروفیل) دارد که می توانند از جنس آلمینیوم، چوب و… باشد.

شیشه های هوشمند پشت برچسب دار از استحکام کمتری برخوردارند اما موارد مصرف آن ها بیشتر و قیمت آن ها مقرون به صرفه تر از شیشه های هوشمند لمینتی است.

شیشه های هوشمند در مکان های زیادی از جمله بیمارستان ها و مراکز درمانی، هتل ها، شرکت ها و ادارات خصوص، اتاق های کنفرانس، ویترین ها و غیره کاربرد دارند.

این شیشه ها علاوه بر تمام کاربرد شیشه های معمولی، عایق های صدایی بسیار مناسبی نیز هستند.

 

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی راهنمای خرید شیشه هوشمند برای ما بنویسید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053