درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند و مزایا و معایب آن!

دکوراسیون شیشه ای با شیشه های هوشمند!

یکی از ترفند های افزایش زیبایی و جلوه یک مکان، بهره گرفتن از شیشه و به خصوص نسل جدید آن ها یعنی شیشه های هوشمند در دکوراسیون محل مورد نظر است. شفافیت و ظرافت خاص شیشه، نمای مکان مورد نظر را دو چندان می کند. انواع مختلفی از شیشه برای استفاده از دکوراسیون وجود دارد، مثل شیشه های رنگی و لاکوبل، آینه، شیشه هوشمند و … . از شیشه می توان در مکان های مختلفی نیز بهره گرفت؛ برای مثال در فضای خانه، در اتاق ها و آشپزخانه می توان استفاده های زیادی از شیشه نمود. در ادارات و محل های کار نیز با توجه به تنوع کاربردی شیشه، می توان از انواع مختلف آن بهره نمود.

 

شیشه های هوشمند

شیشه هوشمند یا شیشه تغییر پذیر نوع بسیار جدید و کاربردی شیشه است. این شیشه با استفاده از انرژی الکتریکی، توانایی این را دارد که در مواقع لزوم از حالت شفاف به حالت مات تغییر کند. از این ویژگی شیشه هوشمند می توان در مکان های مختلف استفاده های زیادی نمود. شیشه های هوشمند با فناوری خاص خود ساخته می شود و تنها در برخی از کشور ها تولید می گرد و از طریق صادرات به سایر کشور ها منتقل و در کارخانه های کشور واردکننده، مونتاژ می شود. بهره گیری از این تکنولوژی علاوه بر زیبایی محیط و دکوراسیون شیک، در بحث صرفه جویی انرژی نیز بسیار اثرگذار است.

 

ویژگی های شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند از مزایای زیادی برخوردار هستند، از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • کیفیت بالا: با توچه به پروسه ساخت شیشه های هوشمند و فناوری بکار رفته در آن، شیشه مورد نظر بسیار کیفیت بالایی نسبت به شیشه های معمولی دارد. البته کیفیت شیشه های هوشمند درصد زیادی به شیوه نگه داری و استفاده از آن نیز مربوط می شود.
 • عمر طولانی: در حالت عادی انواع شیشه ها طول عمر بالایی دارند، اما شیشه های هوشمند در این زمینه کمی متفاوت تر از شیشه های عادی هستند. شیشه های هوشمند از آنجایی که با توجه به کارکردی که دارند بطور مداوم در حال تغییر و استفاده هستند. برای درک بهتر، می توانید شیشه هوشمند را مانند صفحات تلویزیون درنظر بگیرید. استفاده مدام و طولانی مدت از این دست موارد، می تواند بازده کاری آنها را کاهش دهد و از عمر مفید انها بکاهد. بنابراین در استفاده از شیشه هوشمند باید حساسیت کافی را بکار برد و از روشن و خاموش کردن متناوب و بی دلیل اجتناب کرد. پاکیزگی شیشه های هوشمند و رسیدگی منظم به آنها، در افزایش طول عمر شیشه اسمارت دخیل هستند. با حساب این موارد و رعایت نکات ذکر شده عمر مفید شیشه هوشمند بطور حداقلی بین 10 تا 15 سال تخمین زده شده است.

شیشه های هوشمند

 • کاهش اتلاف انرژی: در تابستان ها به دلیل تابش شدید نور خورشید، گرمای زیادی از طریق درب پنجره ها وارد فضای داخلی اتاق ها می گردد، همین امر سبب افزایش استفاده بی رویه از وسایل سرمایش می گردد. همچنین با وجود درب و پنجره های شیشه ای در منازل و ادارات و … استفاده از وسایل گرمایشی زیاد می کردد زیرا شیشه های بکاررفته در ساختارهای درب و پنجره ها، گرما و سرما را به راحتی از خود عبور می دهند. اما با استفاده از شیشه های هوشمند، در فصول گرم سال از تابش مستقیم نور خورشید به داخل اتاق ها جلوگیری می شود و همچنین در فصول سرد سال از ورود سرما به فضاهای داخلی جلوگیری می کند. بنابراین با تنظیم میزان شفافیت یا کدورت شیشه اسمارت، می توان میزان نور عبوری از آن را تنظیم نمود.
 • حریم شخصی: شیشه های هوشمند توانایی تغییر حالت از شفاف به مات و بالعکس را دارد. حالت مات شیشه هوشمند به گونه ای است که به هیچ عنوان فضای پشتی خود را نشان نمی دهد. استفاده از این تکنولوژی در ادارات و بیمارستان و … بسیار مفید است به گونه ای که حریم شخصی هر فرد به خوبی حفظ می گردد و فضای اتاقش به راحتی در دید عموم قرار نمی گیرد. برای مثال در محیط های درمانی از جمله بیمارستان ها که نیاز به نصب پرده دارند، بکارگیری از شیشه های هوشمند بسیار مفید خواهد بود و دیگر مشکلات بهداشتی ناشی از استفاده از پرده و شستشو آن مطرح نمی گردد.
 • زیبایی و جلوه شگفت انگیز: با استفاده از شیشه هوشمند در فضای داخلی ادارات و منازل، بکارگیری آن در پارتیشن ها و … جلوه و نما بسیار زیبایی از خود نشان می دهد. و همچنین از ایجاد فضاهای پرت و بی مصرف در منزل، اداره و شرکت جلوگیری می کند.

 

محدودیت های شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند، مقاومت گرمایی بالایی ندارند. اغلب این گونه شیشه ها حداکثر توانایی تحمل دمایی تا 70 درجه سانتی گراد را دارند، بنابراین توصیه می گردد که از این شیشه ها در محل هایی با تابش مستقیم نور خورشید استفاده نکنید. همچنین استفاده آنها در فاصله کم و یا تماس مستقیم با وسایل گرمایشی، به شدت جلوگیری فرمایید. توصیه می گردد که اگر به عنوان پنجره می خواهید از این نوع شیشه ها استفاده کنید، بهتر است در پنجره های شمالی و یا درب و پنجره هایی که در معرض تابش مستقیم خورشید نیستند، بکار گرفته شوند.

 

شیوه نگه داری شیشه های هوشمند:

نگهداری شیشه های هوشمند در کنار آسانی و راحتی، دارای یک سری نکات نیز است. برای مثال از گرفتن آب بر روی این شیشه ها و پاشش آب با شدت و فشار زیاد بر این شیشه ها خودداری شود. از فشار مستقیم بر این شیشه ها اجتناب کرده و همانطور که پیش تر بیان شد، از روشن و خاموش کردن بیهوده شیشه های هوشمند خودداری فرمایید. برای پاک کردن این شیشه ها می توانید از یک پارچه نم دار و تر استفاده کنید.

 

انواع شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند به دو صورت قابل استفاده و اجرا هستند.

 

 • شیشه های هوشمند لمینت

شیشه های هوشمند لمینت، به نوعی از شیشه هوشمند گفته می شود که در همان مراحل ساخت، خواص هوشمند بودن را به خود می گیرند.  این نوع شیشه هوشمند از ترکیب دو لایه ای شیشه سکوریت به ضخامت حدودی 5 میلی متری ساخته می شوند که در بین این دو لایه، یک لایه فیلم اسمارت (هوشمند)، قرار میگیرد. در این روش برای مونتاژ و تولید این نوع شیشه هوشمند، از تکنیک لمینت با فیلم EVA استفاده می شود.

 

 • شیشه های هوشمند برچسبی

نوع ساده تری از اجرای شیشه های هوشمند است. در این روش یک شیشه با ضخامت 10 میلی متری سکوریت شده استفاده می شود. پس از تولید این شیشه شفاف فیلم هوشمند برچسب دار را به سبب مونتاژ به آن متصل می کنیم.

برای انجام این روش محیط مورد نظر باید کاملا تمیز و به دور از هرگونه گرد و غباری باشد. ابتدا سلیفون قرار گرفته بر روی فیلم شیشه های هوشمند را جدا کرده و در حالت سکون و استاندارد و پاکیزه، فیلم هوشمند را بر روی شیشه سکوریت 10 میل می چسبانند. پس از این مرحله جهت چسبیدن کامل فیلم به شیشه 24 ساعت وقفه ایجاد کرده و پس از اطمینان از اتصال کامل فیلم به شیشه، شیشه هوشمند جهت نصب و اجرا آماده است و می توان آن را به محل اجرا منتقل نمود.

شیشه های هوشمند بسیار مناسب برای محیط ها خشک و بدون رطوبت هستند، مثل محیط داخلی ساختمان ها و ادارات؛ از جمله موارد پرکاربرد شیشه اسمارت برچسب دار، می توان به پارتیشن های اداری اشاره کرد. اما جهت بکار بردن شیشه هوشمند در محل های مرطوب مثل حمام، بهترین گزینه شیشه هوشمند اسمارت است.

 

مزایا و کاربرد استفاده از شیشه اسمارت (هوشمند)

شیشه های هوشمند

 • از شیشه های هوشمند می توان در پارتیشن های ادرات استفاده نمود تا منظره زیبا وحرفه ای را به محیط کار بدهد.
 • شیشه اسمارت ایجاد فشای بلااستفاده در محل مورد نظر جلوگیری می کند و فرصت استفاده حدکثری از فضا را می دهد.
 • این نوع شیشه ها، عایق صدا و حرارت هستند. بنابراین محیطی مطلوب و معتدلی را به ارمغان می آورند.
 • این شیشه ها همانطور که بیان شد با توجه به ضخامت و روند ساخت خود، مقاومت زیادی در برابر فشار و ضربه دارند. بنابراین از ایمنی بالای برخوردار هستند.
 • شیشه های اسمارت مانع عبور اشعه های مضر از جمله فرابنفش می شوند.
 • با توجه به ویژگی های این نوع شیشه، زمینه استفاده زیادی از جمله تبلیغات، دکوراسیون و … را دارا می باشند.
 • درقبال ویژگی های خود، هزینه معقول و شرایط نگه داری آسانی دارد.

استفاده از شیشه های هوشمند (اسمارت) در محیط های مختلف بسیار موثر و مفبد خواهند بود. این شیشه در طول های مختلف و در عرض های 120 الی 180 سانتی متری ساخته می شوند. بنابراین طیف کاربرد و استفاده گسترده ای را دارا می باشند. استفاده از شیشه هوشمند در لابی هتل ها، سالن های جلسه، فضای داخلی شرکت ها و ادارات و … بسیار ظاهر و دکوراسیون زیبا و شیکی را به نمایش خواهد گذاشت و با توجه به دوام و هزینه آن بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهند بود.

 

دریافت خدمات شیشه اسمارت و شیشه های هوشمند برای منزل

برای مشاوره ی رایگان در مورد خدمات شیشه هوشمند در ادارات یا منزل توسط تیم گلس مدا می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ به طور مستقیم تماس بگیرید.

خوشحال می شویم نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق و پیروز باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053