شیشه مات

شیشه مات

شیشه به عنوان یکی از انواع ماده های پر کاربرد در صنایع گوناگون از جمله ساختمان است که هم به عنوان مصالح ساخت ساختمان و هم به عنوان لوازم تزیینی به کار برده می شود.

شیشه ماده ای است که به علت خاصیت و شفافیت که دارد نور را به سادگی از خود رد می کند و با خاصیتی که دارد به سادگی نور را به داخل عبور و در ساخت یک فضا با نور کافی آرامش و زیبایی بسیاری را به فضا می دهد.

شیشه را می توان متناسب با کاربرد هایی که دارد از انواع گوناگون آن مثل شیشه ای شفاف و رنگی و دوجداره و سکوریت و…. به کار برده می شود.

از جمله این موارد می توان به شیشه های مات اشاره کرد که در ادامه این این موضوع را با هم مقایسه می کنیم.

شیشه‌مات به علت مات شدن دیگر آن سوی شیشه قابل مشاهده نمی باشد.

اما نور را بدون تغییر با همان اندازه شیشه شفاف وارد محیط می شود.

شیشه های مات را می توان برای محیط های متفاوت از جمله محیط های اداری و داخل خانه های مسکونی برای کاربردهای گوناگونی از جمله پارتیشن شیشه ای و یا انواع درها به کار گرفته می شود.

می توان با نصب کردن شیشه های مات می توانید فضایی امن از نظر روانی که پدید آورید.

همچنین با نصب این شیشه ها حریم شخصی ایجاد می شود و از تنش های خارج فضا دور ماند و به سادگی به کار خود پرداخت.

 

شیشه های مات

شیشه های مات به شیشه هایی گفته می شود که طی فرایند ماسه پاشی به شکل یک شیشه مات در بیایند که دیگر شفافیت قبلاً خودشان را از دست می دهند و از سوی دیگر نمی توان آن طرف شیشه را مشاهده نمود. شیشه های مات استفاده های گوناگونی دارند اعم از: تزئینات درها و پنجره ها و شیشه های پوششی و ظروف تزیینی و علوم اپتیک و ظروف خاص مورد استفاده در آزمایشگاه ها و خیلی از موارد دیگر را می توان اشاره نمود. بیشترین مصرف شیشه های سندبلاست در صنعت ساختمان است که برای انواع پارتیشن ها و یا درها و پنجره ها به کار برده می شوند.

 

انواع شیشه های مات

انواع شیشه مات را می توان در میان شیشه های دکوراتیو معرفی نمود چون با ترکیب این شیشه ها با فضای اطراف خود هارمونی جذاب و جلوه بصری خاصی را ایجاد می کنند. شما تصور کنید که شیشه های مات را در یک فضای خانه برای انواع پارتیشن ها به کار برده اید، مات بودن شیشه می تواند در کنار شیشه های شفاف، پارادوکسی را پدید بیاورد که از لحاظ بصری تازگی و جذابیتی خاصی را به محیط ببخشند. البته به کار بردن از طرح های نوآورانه و تازه هم می تواند سبب شیک تر شدن شیشه های مات شود. در صورتی که اتاق فرزندان شما از نوع پارتیشن شیشه ای باشد می توانید با دادن طرح نقاشی کودکتان برای حکاکی کردن آن تصاویر به شکل مات فضای اتاق را برای فرزندانتان جذاب تر کند.

  1. شیشه های مات سندبلاست را بعد از تولید شیشه ها و انجام مراحل سکوریت کردن با به کار بردن از فرایند سندبلاست به ‌صورت طرح‌های مات در آورد.
  2. طرح ‌هایی که بر اساس ذوق افراد می ‌توان روی شیشه های مات سندبلاست صورت بگیرد، به شکل کاملاً مات و یا نیمه مات است.
  3. بر اساس طرح‌ هایی که شیشه های مات سندبلاست زده می ‌شوند دیگر شفافیت شیشه های ساده را ندارند و در صورت به کار بردن از آن امکان دیدن آن سوی شیشه وجود ندارد.

شیشه مات چیست؟

شیشه‌مات شیشه ای است که طی فرایند ماسه پاشی به صورت یک شیشه‌مات در می آید که دیگر شفافیت قبلاً خود را از دست بدهد و از سوی دیگر شیشه نمی توان آن سوی شیشه را مشاهده کرد.

از شیشه های مات استفاده های گوناگونی اعم از: تزئینات درب و پنجره ها و شیشه پوششی انواع پارتیشن ها و علوم اپتیک و ظروف خاص مورد استفاده در آزمایشگاه ها و خیلی از موارد دیگر قرار می گیرد.

بیشترین استفاده ای که از شیشه سندبلاست در صنعت ساختمان می شود این است که این نوع شیشه برای انواع پارتیشن ها و یا حتی در پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شیشه های مات را با کیفیت خیلی زیادی می سازند به نوعی که تمام نمونه های پیشنهادی از طرف مشتریان را با کیفیت بالا به اجرا می شوند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *