آینه مسی

آینه مسی به عنوان نمونه ای از آینه های کاملا جذاب و لوکس شناخته می شود.

استفاده اصولی از آینه قطعاً می تواند تأثیر بسزایی در زیبایی محیط داشته باشد.

تأثیری که عموماً به آن معماری داخلی ساختمان گفته می شود.

آینه مسی یک نمونه کاملا متفاوت و جذاب از آینه است.

این آینه از بهترین کیفیت برخوردار است و قیمت آن نیز با توجه به این کیفیت و زیبایی تعیین می شود.

ساخت و نصب آینه کاملاً مربوط به نیازها و اهداف مشتریان خواهد بود.

نکته مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که هیچ محدودیتی در ساخت و نصب آینه های مسی به عنوان یک آینه تزئینی لوکس وجود ندارد.

این آینه را می توان با ایده های سازنده ، در ابعاد و اشکال مختلف ساخت.

در نتیجه، مسئله مهمی که می توان به آن اشاره کرد، تنوع بسیار بالا در استفاده از این آینه در مکان ها و موقعیت های مختلف است.

 

آینه مسی

تاریخچه ی آینه مسی در فرهنگ ایران

آینه مسی از زمانی که اولین بشر برای اولین بار چشمه ای در آب و طبیعت دید، دستخوش تغییرات بزرگی شده است طبق تحقیقات، قدیمی ترین روش هایی که بشر برای نشان دادن چهره خود به کار می برد، پیشگویی بود که از ایران آغاز شد و به سایر مناطق کشور گسترش یافت.

گفته می شود فیثاغورث پیشگویی را به شیوه ایرانی ها انجام می داد.

آینه مسی
آینه مسی

بسیاری از تمثیل ها و اعتقادات وجود دارد که در آینه در کل ملت ها نقش داشته است، به طوری که در اعتقاد بسیاری از جن ها مردم از آینه پرهیز کرده اند و از اشعار شاعران بزرگی مانند خاقانی، عطار، حافظ و … استفاده شده است.

آینه ها در متون و اشعار فارسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اصطلاحات ادبی بسیاری از آن ایجاد شده است، مانند آینه قلب، آینه درس، آینه وحدت و صدها نمونه دیگر از این استعاره ها، و آینه شده است در بسیاری از زمینه ها مورد استفاده قرار گرفته است، به عنوان مثال در علم پزشکی برای درمان انواع بیماری ها مانند آینه های مسی یا چینی مورد استفاده قرار گرفته است که همگی اهمیت این مسئله را نشان می دهند.

پدر جشن های عروسی در تمام آداب و رسوم ایران نماد آینه و نماد نور و شمعدان نمادی از سربازانی است که از عروس و داماد در زندگی محافظت می کنند. در فرهنگ ما ایرانیان آینه را نشانه شانس و شمعدان را نشانه نور و آتش می دانند.

 

آینه مسی در تمدن ایرانی

اشکال این آینه ها که غالباً دارای صفحه محدب و از مس هستند و نمونه هایی از دستگیره هایی که در دشت لوت که مربوط به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد است و همچنین در عصر مفرغ که در اواخر هزاره سوم قبل از میلاد آینه های برنزی جای خود را به آینه های مسی داد که در مناطق مختلف ایران از جمله خوروین، قزوین، املش، گیلان و غیره یافت شده که هم دارای دسته و هم آینه های پایه بودند.

آینه از یک بدن زن تشکیل شده است که آینه را روی سر خود نگه می دارد.

 

استفاده از آینه مسی در علم پزشکی

بیماری لقوه ، که به اختلال در عضلات چشم مربوط می شود و سایر قسمت های صورت را تحت تأثیر قرار می دهد، از جمله ابروها، لب ها، پیشانی و پوست، که برای درمان بیماری لقوه آینه مس به همان روش پزشکی پیشنهاد شده است.

امروزه به طور سنتی و در طب ، روش درمان آن نگاه پزشکان به آینه مسی در نظر گرفته می شود، اما در بعضی موارد، نگاه به آینه چینی نیز توصیه می شود.

نگاه به آینه‌مسی باعث می شود تا تحریفات و ناهماهنگی صورت بسیار بهتر شود.

به عنوان یک مرجع معتبر ، می توان به کتاب قانون ابوعلی سینا، که اولین پزشکی است که توصیه می کند در آینه مسی نگاه کنید، مراجعه کنید.

حتی در آن زمان، بسیاری از حکما و بزرگان شرایط و الزامات درمان بهتر این روش را توضیح دادند.

این ها شامل نوع آینه‌مسی یا روشنایی اتاقی است که شما در حین درمان در آن قرار دارید.

حکیم بزرگ جرجانی در کتاب خود ذکر کرده است که وقتی بیمار در اتاق معالجه است و آینه‌مسی را نگاه می کند، اتاق نباید نیمه تاریک باشد یا در واقع مستقیماً در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد.

بنابراین ممکن است تصور شود که دلیل این که این پزشکان آینه های مسی  را برای درمان انتخاب کرده اند، پایین بودن کیفیت آینه های مسی یا چینی در مقایسه با آهن و فولاد بوده است، با توجه به اینکه ناهنجاری های صورت و بر ظاهر بیمار تأثیر نمی گذارد خلق و خوی و نتیجه معکوس نداشته باشید.

 

مزایای استفاده از آینه مسی

سطوح آینه مسی بدون روکش هنگامی که تازه صیقل داده می شود، دارای بازتابندگی طبیعی بالا در مادون قرمز، رسانایی گرمایی بالا و ظرفیت حرارتی بالا هستند.

آینه ها نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی دارند و از جمله ابزارهایی هستند که در شکوفایی افکار خلاقانه طراحان دکوراسیون بسیار موثر هستند.

آینه ها با در نظر گرفتن  ویژگی ها و کاربردشان در مکان های مختلف استفاده می شوند.

مزایای استفاده از آینه مسی
مزایای استفاده از آینه مسی

آینه های بزرگ ، به خاطر انعکاسی که ایجاد می کنند، فضا را بزرگتر و روشن تر از آنچه که هست نشان می دهند و این در واقع یک ترفند خلاقانه طراحان است.

علاوه بر بزرگتر جلوه دادن به خانه، از آینه های دیگری نیز برای پنهان کردن نقص استفاده می شود.

استفاده از آنها در قسمت هایی از فضا که از نور غافل نمی شوند می تواند تأثیر زیادی در انعکاس نور داشته باشد.

برخی از آینه ها کاملاً تزئینی هستند، در حالی که برخی دیگر برای بهبود روشنایی و بسیاری موارد دیگر طراحی و ساخته شده اند.

با کمی دقت وتوجه در آثار هنری ایرانیان متوجه تأثیر بالقوه آینه ها درهنر ایرانی میشوید، اما در سال های اخیر با گسترش توجه به دکوراسیون داخلی، آینه هایی با مواد مختلف و جذابیت های گوناگون وارد عرصه تزیین، آینه های مسی و برنزی با سبک های مدرن و خیره کننده و همچنین طراحی های عجیب و غریب، دست طراحان را در چیدمان باز کرده است.

 

جنس آینه مسی

کشف و ظهور آینه به صنعتگری معروف است که یکی از مهمترین روایاتی است که می توان آن را به مبدأ آینه به اسکندر نسبت داد.

گفته می شود وقتی اسکندر به شمشیر خود که سطحی صیقلی داشت نگاه کرد، تصویر خود را در آن دید و از آن پس سعی کرد آینه بسازد.

مهمترین و اولین ماده آینه آهنی بود که به تدریج در متون مختلف از آینه های ساخته شده از روی، نقره، برنج و همچنین آینه های مسی نام برد که هر یک از این آینه ها را به جنسیت آن به شهر و هدیه نسبت می داد.

وی آینه های هندی، آینه های قلع، آینه های رومی و غیره را ذکر کرد که از جمله آنها می توان به آینه مسی از فلز مس اشاره کرد، زیرا نور زیادی را به رنگ زرد منعکس می کند و از لحاظ کیفی است.

از آینه آهنی کمتر بود و این باعث می شد بیمار همانطور که گفته شد پتانسیل تصویر خود را در آینه مسی مات و مات ببیند و ناهنجاری های صورت او را محوری تر ببیند.

 

بازتاب نور در نواحی طیفی آینه مسی

آینه مسی که عمدتا در سیستم های نوری استفاده می شود و در مناطق مادون قرمز بازتاب بالایی دارد.

با این حال، بازتاب آینه مسی در ناحیه ای که طیف نور قابل مشاهده است کم است، در این حالت برای افزایش بازتاب آینه مسی در منطقه قابل مشاهده، می توان چندین لایه دی الکتریک از لایه های TiO2 و ۲MgF اضافه کرد، که باعث پایداری مکانیکی در این آینه میشود.

 

انواع مختلف آینه های مسی

آینه های مسی انواع و طرح های مختلفی دارد که در زیر به چند نمونه اشاره میکنیم:

 

چرا از آینه مسی استفاده کنیم ؟

آینه مسی به خانه احساس گرمی، تجملاتی و لوکس بودن می بخشد.

اگر رنگ های تیره یا رنگ های خاکستری و قهوه ای را دوست ندارید، آینه مسی گزینه خوبی برای شماست.

ترکیب آینه مسی با رنگ های خنثی و سفید، دکوراسیون را بسیار لوکس کرده است.

فیروزه یکی از رنگ های مکمل مسی است.

چرا از آینه مسی استفاده کنیم ؟
چرا از آینه مسی استفاده کنیم ؟

جذابیت رنگ فیروزه ای در کنار رنگ مسی بسیار شگفت انگیز است.

این ترکیب رنگی در صنایع دستی ایران بسیار مشهود است.

هنر فیروزه یکی از هارمونی های هوشمندانه است.

رنگ آبی کربنی نیز یک ویژگی خیره کننده دارد.

ترکیب این رنگ با سفید، طلایی یا مسی می تواند محیطی شیک را برای شما ایجاد کند.

دیوارپوش های آینه ای، شیشه ای و استیل با رنگ مسی یک راه حل بسیار مدرن و شیک برای روح بخشیدن به منازل و فضاهای دلخواه است.

استفاده از آینه باعث افزایش روشنایی نور محیط می شود و بازتاب اجسام در آینه فضا را از یکنواختی خارج می کند.

 

برآورد هزینه برای پیاده سازی آینه کاری

یکی از مهمترین موارد در اجرا و اجرای سبکی مانند آینه کاری برای معماری یا طراحی داخلی ساختمان، هزینه آن و جنبه اقتصادی آن است.

پس از تصمیم گیری برای ساخت آینه دیواری، یکی از سوالات مهمی که پیش می آید این است که چه پارامترهایی برای عملکرد لازم است؟

در پاسخ به سوال بالا باید گفت که این هزینه بسته به اندازه آینه و همچنین رنگ و طرح و شکل آن می تواند متفاوت باشد.

طرح ها و اشکالی که می توانید برای آینه کاری استفاده کنید می تواند دایره، مربع، مستطیل، خطوط نامنظم و غیره باشد.

در ادامه هزینه لازم برای خرید آینه بر اساس طرح و رنگ آن بررسی می شود.

بدیهی است که هزینه ارسال و جابجایی، نصب، بهره مندی از تجربه گچ کاری و … نیز باید جداگانه در نظر گرفته شود.

در اینجا برخی از هزینه های خرید آینه در رنگ های مختلف بر اساس طرح های مختلف لوزی، الماس، کنجد و نیزه نیز برای اطلاعات بیشتر شما ارائه شده است.

لازم به ذکر است که از دیگر عوامل موثر بر هزینه مورد نیاز برای اجرای این سبک می توان به نوع تراش آینه و همچنین مدل آینه کاری اشاره کرد.

 

آینه چیدمان مسی

آینه یک عنصر عملی است که به نوعی در زندگی همه جای گرفته است.

ما کسی را نمی شناسیم که حداقل روزی یک بار جلوی آینه نباشد.

استفاده از آینه ها برای اهداف مختلف و به روش های مختلف انجام می شود.

یکی از رایج ترین موارد استفاده شخصی، نشان دادن ظاهر افراد و در واقع نقش آن در آرایش و پیرایش است.

برای این منظور، انواع آینه ها وجود دارد، علاوه بر این نوع کاربرد آینه، یکی از مهمترین و موثرترین عناصر تزئینی نیز هماهنگ می شود به طوری که استفاده از آن در برخی از فضاهای ساختمان مانند حمام و اتاق خواب به عنوان یک ثابت و جزء لوازم تزئینی و کاربردی آن مکان ها در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، از آینه ها برای تزئین گوشه ای از خانه با قرار دادن آینه در یک قاب زیبا روی دیوار یا قرار دادن آن روی کنسولی استفاده می شود که علاوه بر نقش عملکردی، تزئین و زیباسازی محیط نیز در نظر گرفته شود.

به دلیل انعکاس پذیری نور توسط آینه ها (آینه های طلایی، آینه های مسی، آینه های زغالی، آینه های برنز، آینه های سفید) نور در اتاق ساطع می شود و اتاق سخاوتمندتر و جادارتر به نظر می رسد و حس تجمل را به بیننده القا می کند.

این آینه ها می توانند روی سطوح نصب شده یا به عنوان قاب چوبی توکار استفاده شوند که در این صورت بسیار موثرتر است.

از دیگر مزایای آینه های مسی می توان به کوچک بودن و سبک بودن آن ها و در نتیجه نصب آسان آنها اشاره کرد که یکی از مهمترین عوامل عملی است.

به همین دلیل آینه های تزئینی از جمله آینه های مسی، برای دکوراسیون منزل بسیار مناسب هستند.

همچنین به دلیل تنوع در طراحی می توانید از آنها در قسمت های مختلف خانه مانند اتاق خواب کودکان، اتاق والدین، ​​راهروها، معابر، محل زندگی و پذیرایی، کنسول ها استفاده کنید.

از آن ها در آشپزخانه ها، کابینت ها و کمد ها همچنین دیوارهای پشت تلویزیون، حمام، حاشیه دیوارها، سقف، اطراف کاناپه ها، ستون ها و … استفاده کنید.

امروزه استفاده از آینه های تزئینی یکی از زیبایی های منحصر به فرد هر خانه یا محل کار است.

در نهایت، این بستگی به خلاقیت شما دارد که محیط دلخواه خود را با هزینه ای مناسب به زیبایی طراحی کنید و خانه رویایی خود را تزئین کنید.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]