درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

112288945

7 مورد از انواع آینه را بشناسیم! | قسمت اول

چه قدر انواع آینه را می شناسید؟

همه ما به خوبی می دانیم که انواع آینه می توانند ظاهر هر اتاق را به روز کنند و عملکردی عالی در دکوراسیون منزل ما دارند. داشتن آینه در اطراف خانه بسیار عالی و دلپذیر است است. وقتی در جای جای خانه آیینه داشته باشید هر زمان که احساس نیاز کردید می توانید سریعاً نگاهی بیندازید، مخصوصاً قبل از بیرون رفتن از خانه.

آینه؛ بهترین گزینه برای دکوراسیون

اما از تماشا کردن خود در انواع آینه که بگذریم، آینه ها فقط وسایل خانگی کاربردی نیستند. بلکه اغلب برای تزئینات منزل نیز استفاده می شوند. آینه های تزئینی با حکاکی های تزئین شده، سایز بزرگ، یک تمام قد یا حتی یک جفت می توانند قطعات برجسته ای برای هر اتاق ایجاد کنند. شما همچنین می توانید از آنها برای پنهان کردن نقص مانند خراش رنگ یا سوراخ استفاده کنید!

آینه ها همچنین اتاق را روشن می کنند، بنابراین فضای آن سبک و خنک به نظر می رسد. همچنین برای ایجاد توهم فضا به طرز موثری مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین یک اتاق کوچک بزرگتر از آنچه در واقع است به نظر می رسد. و بعضی از آینه ها ، مانند نوع آکوستیک ، بیشتر از آنچه فکر می کردیم انجام می دهند.

با گلس مدا همراه باشید تا با انواع آینه ها و متریال به کار رفته و همچنین عناصر طراحی آنان آشنا شویم!

1. انواع آینه؛ آینه های هواپیما

الف. عناصر طراحی

رایج ترین نوع آینه این نوع از آن است که به آن آینه ی هواپیما و یا plane mirror  گفته می شود، این مدل یک سطح بازتابنده دارد که معمولاً مسطح یا چیزی نزدیک به سطح صیقلی و مسطح است. همچنین می توان آن را کمی خمیده نیز ساخت و حتی می تواند به اشکال و طرح های مختلفی ارائه شود.

در واقع بسیاری از آینه های هواپیما به گونه ای طراحی شده اند که مانند اشیا دیگر، از جمله حیوانات و اشکال سرگرم کننده ای که کودکان و دیگران می توانند لذت ببرند ، به نظر می رسند. این استاندارد ترین و ابتدایی ترین نوع آینه موجود است. اما با این وجود احتمالاً هنگام انتخاب این آینه ها برای خانه یا محل کار خود از گزینه هایی که انتخاب کرده اید متعجب خواهید شد.

ب. ویژگی ها / سبک ها

آینه هواپیما تنها نوع آینه است که تصاویری را تولید می کند که تقریباً یکسان یا با تصویری که تصویر می کند یکسان باشد. از جمله همان اندازه و شکل بازتاب اصلی است. بازتاب همیشه مجازی است. به این معنی که اشعه های نور از خود تصویر و همچنین به صورت قائم نیستند. به عبارت دیگر، آینه های صفحه ای بازتاب های واقع گرایانه ای ایجاد می کنند که به صورت جانبی نیز معکوس می شوند. که باعث می شود دست راست، به عنوان مثال، مانند دست چپ شخصی که تصویر او به تصویر کشیده می شود، به نظر برسد.

پ. اندازه ها

همانطور که می توانید تصور کنید، آینه های هواپیما صدها اندازه دارند. آنها می توانند به اندازه مواردی که در فشرده سازی آرایش استفاده می شوند یا به اندازه کافی بزرگ باشند تا در کل دیواره قرار بگیرند. آنها همچنین می توانند گرد، مستطیل، مربع، هشت ضلع ، ستاره ای باشند. یا مانند اشیایی مانند نامه ها، گل ها، حیوانات و اسباب بازی ها باشند. بنابراین وقتی صحبت از اندازه آینه می شود، آینه هواپیما واقعاً حد و اندازه ندارد!

د. مواد به کار رفته در این نوع از آینه

بیشتر آینه های هواپیما با استفاده از یک قطعه نازک شیشه صفحه ای ایجاد می شوند. که نه تنها تصاویر عالی تولید می کند، بلکه باعث تقویت و محافظت از سطح آینه می شود و باعث لکه دار شدن آن می شود. برخی از آینه ها از مایعاتی مانند جیوه و گالیوم ساخته شده اند زیرا این مواد در حالت مایع بسیار بازتابنده هستند. تا زمانی که آینه در شرایط خوب و لکه دار باشد، سطح بازتابنده آن برای مدت زمان طولانی به طور مداوم کار خواهد کرد.

2. انواع آینه؛ آینه های کروی

الف. عناصر طراحی

آینه های کروی به جای صاف بودن، اشکالی دارند. که شبیه قطعاتی هستند که از نوعی شکل کروی بریده شده اند. دو نوع متداول آینه های کروی، آینه های مقعر و محدب هستند. اگر آینه را به شکل نیم ماه در نظر بگیرید، دو نوع آینه کروی یا در داخل یا در خارج از شکل منعکس می شوند. که به شما در توضیح نحوه طراحی این آینه ها و نحوه کار آنها کمک می کند.

اگر تا به حال از یک جشنواره یا کارناوال بازدید کرده باشید. بسیار ممکن است که از خانه ای از نوع آینه ها بازدید کرده باشید که هر زمان جلوی آن بایستید، یک تصویر تحریف شده و خنده دار را به تصویر می کشد. این یک نمونه کامل از یک آینه کروی است که برای اهداف سرگرمی استفاده می شود.

ب. ویژگی ها / سبک ها

اگر اشیا را نزدیک آینه کروی قرار دهید، آن اشیا بزرگ می شوند. که اساساً نحوه کار آن ها است. شیشه در آینه های کروی، به داخل یا خارج خمیده است. شبیه به داخل یا خارج یک قاشق. آینه های مقعر معمولاً روکش دار هستند. و وقتی کار می کنند که خمیدگی انعکاس نور را به نقطه کانونی مقابل خود بکشد.

این یک تصویر بزرگتر ایجاد می کند و نمونه های آینه مقعر شامل آینه های اصلاح و آینه های آرایش است. با آینه های محدب، برآمدگی یک برآمدگی به سمت بیرون است. و آینه زمانی کار می کند که بازتاب بیشتر از لبه های آینه اتفاق بیفتد تا مرکز آن. در نتیجه، تصویری که مشاهده می کنید کمی کوچکتر از انعکاس آینه مقعر است و حتی ممکن است تا حدی مخدوش باشد.

این تصاویر همچنین می توانند دورتر از آنچه واقعاً هستند، نمایان شوند. این یکی از دلایلی است که آینه های محدب اغلب به عنوان پنجره های بیرون درب اتومبیل و کامیون استفاده می شوند. نمونه های دیگر آینه های محدب شامل آینه های بزرگی است. که در پارکینگ ها یا حتی راهروها استفاده می شوند تا به شما امکان دیدن گوشه گوشه را بدهند.

پ. اندازه ها

به دلیل کاربردهای فراوان، آینه های کروی می توانند به هر شکل و شماری درآیند. آنها می توانند کوچک و گرد، اندازه متوسط ​​و مستطیل باشند یا به اندازه کافی بزرگ باشند تا تصاویر را از فاصله بسیار دور مشاهده کنند. می توان از آنها به عنوان آینه های لهجه ای، آینه های دیواری، زیر لیوانی، آینه های غرور، جایگزین درهای کابینت، در جعبه های جواهرات، گلوب، میله حمام و حتی برای مواردی مانند قوری و سایر وسایل آشپزخانه استفاده کرد. در حقیقت، به دلیل قابلیت انعطاف پذیری آینه های کروی، اگر به دقت کافی نگاه کنید، می توانید آنها را تقریباً در هر مورد از خانه پیدا کنید.

د. مواد به کار رفته در ساخت این نوع از آینه

بیشتر آینه های کروی از شیشه یا نوعی فلز صیقل یافته ساخته می شوند. به طور طبیعی، مواد مورد استفاده همیشه با کیفیت هستند. اما آینه های کروی معمولاً دارای قیمت بسیار مناسبی نیز هستند، به ویژه که اغلب برای انواع محصولات استفاده می شوند.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع آینه ها به قسمت های بعدی این نوشته هیجان انگیز مراجعه کنید! منتظر شنیدن نظرات، تجربیات و پیشنهادات ارزشمند شما عزیزان درمورد گلس مدا هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053