درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

جایگزین کردن شیشه

جایگزین کردن شیشه؛ چگونه شیشه های شکسته پنجره یک جداره را جایگزین کنیم؟

جایگزین کردن شیشه

چه زمان نیاز به جایگزین کردن شیشه داریم؟ یک سنگریزه که توسط تیغه ماشین چمن زنی پرتاب می شود، یا یک پرنده گمراه برای شکستن شیشه در پنجره است. شکستگی گاه به گاه شیشه بخشی طبیعی از داشتن خانه است. اگر پنجره از شیشه عایق بندی شده “ترمو پنجره” متشکل از دو صفحه شیشه ای در اطراف یک فضای خالی استفاده کند، تعمیر آن نیاز به تماس تعمیرات از یک لعاب یا بازدید از یک شرکت پنجره برای جایگزینی کل دارد.

با تاباندن نور به پنجره از داخل در حالی که هوا در فضای باز تاریک است، می توانید پنجره های چند صفحه ای را تعیین کنید. اگر پنجره چند صفحه داشته باشد یا به اصطلاح دوجداره باشد، بازتاب نور تکرار می شود. به عنوان مثال، در پنجره های دوجداره، دو بازتاب یکی در کنار دیگری نشان داده می شود.

جایگزین کردن شیشه در پنجزه یک جداره

اما اگر پنجره هایی قدیمی با قاب چوبی و شیشه های تک جداره دارید، درست کردن شیشه های شکسته نسبتاً آسان است. شما فقط به چند ابزار و مواد ساده نیاز دارید که برخی از آنها را ممکن است در دست داشته باشید. سایر مواد در مراکز خانگی و فروشگاه های سخت افزار به راحتی قابل دستیابی هستند. فقط لطفا به یاد داشته باشید که کار با شیشه همیشه ذاتاً خطرناک است. حتماً همیشه از عینک ایمنی و دستکش ضخیم استفاده کنید.

جایگزین کردن شیشه؛ آناتومی پنجره تک جداره

قبل از شروع این پروژه، درک چگونگی بستن یک پنجره تک جداره به داخل قاب چوب مهم است. اگر تا به حال با قاب عکس های شیشه ای کار کرده اید که دارای قسمت فلزی قابل خم شدن در پشت هستند، ساخت یک پنجره تک رول آشنا خواهد بود. به جای تکه های فلزی، پنجره تک جداره از مثلث فلزی به نام نقاط لعاب استفاده می کند. این مثلث های کوچک فلزی اساساً “میخ هایی” هستند که شیشه را به قاب چوب نگه می دارند.

سپس این نقاط با یک دانه از ترکیب لعاب پوشانده می شوند که به یک گوه قالب دار جامد تبدیل می شود که شیشه را مهر و موم کرده و نقاط لعاب را پنهان می کند. این سیستم برای مطابقت با پنجره رنگ آمیزی می شود ، عملاً قابل مشاهده نیست.

توجه: بعضی از انواع پنجره ها با قالب مهره های چوبی یا وینیل در جای خود نگه داشته می شوند که توسط میخ های کوچک در جای خود قرار گرفته باشد. در این صورت، قالب می تواند شل شود و دوباره مورد استفاده قرار گیرد یا با جدید جایگزین شود. می توان قبل از میخ زدن روی مهره ، از یک مهره کوچک درزگیر استفاده کرد. ناخن ها را با چکش کمی در قالب قرار داده و از یک میخ استفاده کنید تا رانندگی آنها به پایان برسد تا با سر چکش ضربه نخورد و شیشه جدید را بشکند. در صورت موجود بودن میخ میله برق کار می کند.

جایگزین کردن شیشه شکسته فرآیند از بین بردن این لعاب سخت شده و نقاط شیشه، از بین بردن خرده شیشه، سپس نصب یک صفحه شیشه ای جدید و نقاط شیشه و شیشه جدید است.

آنچه شما برای جایگزین کردن شیشه نیاز دارید

 1. دستکش کار چرمی
 2. محافظت از چشم
 3. کاردک
 4. تراش چوب یا تراش
 5. مسواک
 6. نوار اندازه گیری
 7. مداد (اختیاری)
 8. خط فلزی (اختیاری)
 9. برش شیشه (اختیاری)
 10. پتک لاستیکی

مواد مورد نیاز برای جایگزین کردن شیشه

 1. کاغذ سنباده ریز ریز
 2. روغن بذر کتان یا سیلر چوب شفاف
 3. شیشه جایگزین برش داده شده به اندازه
 4. نقاط لعاب
 5. ترکیب لعاب
 6. رنگ درجه خارجی

دستورالعمل ها

شیشه شکسته را برداشته و قاب را تمیز کنید. با استفاده از چاقوی بتونی، ترکیب لعاب سفت شده را از اطراف شیشه خارج کنید. باید به صورت تکه های بزرگ درآید، زیرا معمولاً کاملاً خشک و شکننده است. در جایی که تکه هایی از ترکیب به چوب چسبیده است، آن ها را از بین ببرید.

با استفاده از چاقو بتونه، انبر یا پیچ گوشتی نازک سر صاف، نقاط قدیمی لعاب را بیرون بکشید. این اتصال دهنده های کوچک، شیشه ها را در قسمت فرو رفته قاب قرار می دهند، با نوک تیز که در چوب تعبیه شده است. با استفاده از محافظ چشم و دستکش ضخیم، تمام شیشه های شکسته را بردارید.

جایگزین کردن شیشه

با استفاده از اسکنه یا تراش تراش، کانال L شکل را در اطراف قاب که در آن لعاب و نقاط لعاب را برداشته اید، تراش دهید. مراقب باشید که چوب را جمع نکنید. چوب را با کاغذ سنباده ریز صاف کنید، سپس هر نوع چوب برهنه را با روغن بذر چسب یا مهر و موم چوب شفافی که با یک برس استفاده کنید، ببندید. بگذارید سیلر کاملا خشک شود.

قاب را اندازه بگیرید و برای جایگزین کردن شیشه شیشه ی تازه بخرید

عرض و ارتفاع دهانه پنجره را اندازه گیری کنید و اندازه آن را به لبه های بیرونی کانالهای L اندازه بگیرید. از هر اندازه گیری 1/8 اینچ کم کنید تا از آن به عنوان اندازه شیشه استفاده کنید. اندکی کوچک نمودن صفحه باعث سهولت در نصب شده و فضای انبساط و انقباض فصلی را فراهم می کند. این اندازه گیری ها را به فروشگاه سخت افزار یا مرکز منزل برسانید و یک تکه شیشه به این اندازه برش بزنید.

شیشه را روی سطح کار تمیز و صاف قرار دهید. با یک نشانگر دائمی برای خط برش علامت گذاری کنید. یک رویه فلزی را روی مارک قرار دهید و با استفاده از برش شیشه خط برش را روی شیشه بزنید. یک برش شیشه دارای یک چرخ فلزی کوچک برای امتیاز دهی به شیشه است.

در حالی که محکم چرخ را به سمت پایین فشار می دهید، برش را در امتداد مسیر قرار دهید. فقط یک برش با کاتر ایجاد کنید. برای مرحله بعدی حتما از عینک ایمنی و دستکش استفاده کنید.

شیشه را در امتداد سطح کار خود بلغزانید تا خط کتیبه ای روی شیشه با لبه سطح آن تراز شود. قسمت اصلی لیوان را با یک دست نگه دارید. با استفاده از دست دیگر به شدت قسمت ضایعات لیوان را فشار دهید تا آن را در امتداد خط گلوله قرار دهید. هنگام دست زدن به شیشه بریده شده مراقب باشید. زیرا لبه های آن کاملاً تیز خواهند بود.

جایگزین کردن شیشه؛ شیشه را سوار کنید

ترکیب لعاب را به صورت طنابهای بلند و بسیار نازک، قطر حدود 8/1 اینچ پهن کنید. طناب ها را به کانالهای L در اطراف محیط پنجره که شیشه در آن قرار دارد فشار دهید. با نوک چاقوی بتونه به آرامی اطراف محیط شیشه را فشار دهید و ترکیب لعاب را کمی فشرده کنید و برای جایگزین کردن شیشه شیشه را ملافه کنید.

دو نقطه لعاب را به پایین قاب در برابر شیشه فشار دهید و آن ها را مجبور کنید تا با نوک چاقو بتونه وارد چوب شوند. در صورت نیاز به نیروی اضافی به آرامی با پتک لاستیکی به دسته چاقوی بتونه بزنید تا در نقاط حرکت کند. نقاط لعاب اضافی را نصب کنید. دو در هر طرف، در مجموع هشت نقطه لعاب در هر پنجره.

در پشت پنجره، با استفاده از چاقوی بتونی ترکیب لعاب خارج شده را از بین ببرید.

لعاب پنجره

ترکیب لعاب بیشتری را بین دستان خود بچرخانید و طنابهایی به ضخامت حدود 1/2 اینچ تشکیل دهید. این طناب های ترکیبی را روی فضای L شکل، جایی که شیشه به قاب پنجره نزدیک می شود، روی نقاط لعاب قرار دهید. با استفاده از انگشت خود ترکیب را روی شیشه و چوب فشار دهید.

با استفاده از چاقوی بتونی که در زاویه 45 درجه نگه داشته شده، تیغه چاقو را در امتداد مهره ترکیب لعاب قرار داده و یک گوه مسطح و زاویه دار در امتداد اتصال بین شیشه و قاب پنجره تشکیل دهید. اگر متوجه شکافی در این ترکیب شدید، کمی بیشتر بمالید و با یک عبور دیگر از چاقو بتونی، مفصل را صاف کنید.

وقتی به یک مهر و موم کاملاً گوه ای شکل با ترکیب لعاب رسیدید، با استفاده از نوک چاقو بتونه با دقت هر قسمت کوچکی از ترکیب روی شیشه را بردارید. مراقب باشید که مهره تمام شده ترکیب لعاب را لمس نکنید. شیشه پنجره ممکن است روی حیله و تزویر باشد، اما با کمی تمرین می توان آن را کنترل کرد.

هدف شیشه ای است که با یک گوه کامل ترکیبی در اطراف هر چهار طرف در جای خود مهر و موم شده است. این ترکیب برای مدت زمان نسبتاً طولانی نرم خواهد ماند ، بنابراین اگر کار را بهم ریخته اید، فقط ترکیب لعاب را خراشیده و از ابتدا شروع کنید. نکته اگر ترکیب آن کمی گرم باشد با لعاب بسیار ساده تر قالب گیری می شود. در یک روز خنک، می توانید قوطی ترکیب لعاب را قبل از شروع کمی روی بخاری گرم کنید. کار با مرکب با دست نیز باعث گرم شدن و کار با آن آسان تر می شود.

بگذارید لعاب درمان شود، سپس نقاشی کنید

به دنبال زمان خشک شدن توصیه شده توسط سازنده، بگذارید ترکیب لعاب خشک و سفت شود. این می تواند تا 5 تا 7 روز باشد.

وقتی خشک شد و کاملاً سفت شد، لعاب و هر گونه چوب در معرض را با رنگ درجه خارجی رنگ کنید. افراد حرفه ای دوست دارند برای اطمینان از بهترین مهر و موم آب و هوا، رنگ روی شیشه را با کمترین حاشیه – شاید 1/16 اینچ – همپوشانی کنند.

بعد از خشک شدن کامل رنگ، شیشه را تمیز کنید. جایگزین کردن شیشه تمام شد! موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053