تاریخچه آینه برنز

تاریخچه آینه برنز

باستان شناسان بر پایه تحقیقات شان بر این باور هستند که آینه های دستی و شخصی دارای قدمتی بیش از پنجاه قرن دارند و حتی در بعضی اعصار خیلی اغراق آمیز با آن ها برخورد می کنند.

زمانی که در قاره آسیای کوچک آینه برنزی را با مس ایجاد کرده و دسته ی آینه را پر از نقش و نگار می نمودند و سپس آن ها را صیقل می دهند ولی به مرور زمان آینه برنز جایگزین آینه فولادی شده است علت آن هم شفافیت بسیار و هم چنین صیقل یافتن بسیار آن ها بود.

و این جهش تحول بزرگی در این صعنت به وجود آوردند.

در قرن دوازده کاربرد تولید آینه برنز از شیشه کشف شده است و به همین صورت بود که آینه های شیشه ایی که با عنصر سرب پوشیده اند به بازار آمدند.

مدت ها بعد که سمی بودن عنصر سرب پنهان شد به همین دلیل کارخانه ها به جای استفاده از عنصر سرب از عنصر جیوه و قلع در ساختن آینه برنز استفاده می شد.

 

تاریخچه آینه برنز

در گذشته های دور به علت این تغییرات موجب شده است که کشور ونیز به عنوان قطبی در تولید آینه های برنز تبدیل شده است.

در هر صورت تولید آینه برنز را نباید در دسته احتیاج های پایین و اولیه بگذاریم و آن را ابزاری برای استفاده شخصی خود بدانیم چون که در این زمان کاربرد های اولیه و ظاهری آن بسیار نمود پیدا کرده است.

آینه برنز
آینه برنز

در خانه ها و دکوراسیون داخلی در آینه برنز کاری و معماری و هم چنین در بتینه کاری و تزئینات ساختمان کاربرد زیادی دارند.

در گذشته های دور از آینه برنز به حالت های طبیعی یافت می ‌شدند، که با پیشرفت علم و تکنولوژی و صنعت با کیفیت های بالا نیز به بازار عرضه می شود که حتی در بعضی سیستم های اپتیکی نیز به کار گرفته‌ می شوند.
بهره‌وری از این آینه ‌ها بالا رفته است و آینه‌هایی با ضریب بازتاب خیلی زیاد هم به مرحله ساخت رسیده است.

در سیستم های نوری و برخی دستگاه های نوری از جمله لیزر از این آینه‌ ها استفاده می‌شود، آینه ‌های شیشه‌ ای نیم بازتابان از جمله ی آن ها است.
بدون شک و تردید همه ما هر روز با آینه برنز سر و کار داریم و از خیلی از آن ها را به کار می بریم.

ولی آیا تا اکنون از خودتان پرسیده اید که آینه برنز را چطور می سازند؟!

چطور کامل می شود؟!

و اصلا هیچ نقشی را در زندگی و دنیای پیشرفته امروزه ایفا می‌کنند؟!

احتمال این است که اولین آینه برنز، آبگیرها بوده باشند خیلی قوی بودند و در اصل واژه “آبگینه” یا “آب گونه” شاید از چنین جایی گرفته شده است.

آینه‌ها سطح های بازتابنده ای دارند که تصویر جسم نورانی قرار گرفته در مقابل خود را نشان می‌دهند، البته به فاصله جسم از آینه برنز مشخصات تصویر امکان دارد تفاوت داشته باشند.

این وسیله نوری از گذشته های دور در زندگی انسان ها نقش بسیار خوبی داشته و استفاده ‌های بسیاری از آن به عمل آمده است.

 

بر اساس نوع کاربرد و چگونگی شکل گرفتن تصویر و مشخصات آن به ۲ دسته عمده تقسیم شده ‌اند:

آینه‌ هایی می باشند که در خانه ها به فراوانی یافت می شود و از جسم نورانی تصویری مستقیم و عکس تشکیل می‌دهند، به طوری که سمت راست جسم برای تصویر سمت چپ به شمار می روند و به عکس که در بسیار زیادی سیستم های نوری آسان کاربرد زیادی دارند.

در کارها و مصارف عادی از این آینه برنز به کار برده می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *