آبنمای شیشه ای برای تزیین خانه

آبنمای شیشه ای برای تزیین خانه – آبنما های شیشه ای برای تزیین کردن دیوار خانه

از آبنما های شیشه ای می توان به عنوان پارتیشن در دکوراسیون داخلی انتخاب کرد.

این پارتیشن زنده می تواند ظاهر خوبی را به فضای دکوراسیون داخلی خانه تان بدهد.

از آبنما هایی شیشه ای می توان به عنوان پارتیشن هم استفاده کرد، و آنها را در فضاهایی مثل لابی ها برای منطقه بندی به کار ببرید.

با این کار علاوه بر استفاده‌ی کاربردی می توانید به عنوان یکی از عناصر دکوراتیو زیبا قسمت فضای لابی استفاده کرد.

نکته: اگر در آبنماها از آب و آب مقطر به کار برد، کنترل آب روی سطح شیشه خیلی کار سختی است و ترشح آب از اطراف آبشار شیشه ای و روی آن یک مشکل بزرگ محسوب می شود.

مشکل دیگری که در نتیجه ی به کار بردن از آب در آب نما پیش می آید تبخیر آن بر اثر گرمای محیط است که موجب زیاد شدن رطوبت نسبی مکان (شرجی شدن) و تشکیل اثر لک و سفیدک (شوره) به روی شیشه می شود.

همچنین در مکان های داخلی به علت نرسیدن به اندازه اکسیژن به آب وگندیده شدن آن، یکی از مهمترین مشکل های آبنما ها است.

 

آبنمای شیشه ای برای تزیین خانه

آبنما

قرن‌ها است که انسان از نگاه کردن جریان و تلالوی آب شگفت زده می شود. این موضوع شاید به علت صدای آرامش دهنده جریان آب یا شکل گرفتن طرح ‌هایی زیبا در اثر حرکت وارونه آن است. علت این احساس خوشایند هر چقدر که باشد، تفاوتی ندارد، واقعیت این می باشد که آبنماها، نقش خیلی مهمی در زندگی انسان‌ ها و آرامش محیط طی قرون متمادی اجرا کردند.

اولین مستنداتی که در مورد آبنماها وجود دارد، به چهارهزار سال قبل از میلاد مسیح بر می ‌گردد. در کشور ما ایران هم از بقایای سرامیک‌ها در باغ ‌ها و باغچه ‌های خیلی قدیمی، پر واضح بود که از آبنما در دکوراسیون باغ ‌ها به کار برده می شود. ریشه و نهاد سنت آبنماهای غربی به یونان باز می ‌گردد که هم شواهد باستان شناسی و هم کنده‌ کاری‌ های موجود بر گلدان‌ ها، مدرکی بر این مدعا محسوب می شوند. در سنوات ابتدایی، آبنما به عنوان منبع آب به کار برده می شده است و کاربردی شهری داشت، ولی در مرور زمان، فرهنگ‌ های دیگر علاوه بر جنبه کاربردی، از آبنماها به عنوان عنصری دکوراتیو به کار برده می شده است. در بین آبنماهای باستانی، آبنماهایی که در عصر رنسانس تولید و به کار برده می شده است، خیلی معروف است که این محبوبیت و معروفیت با ساختار مدور و چند گوشه و طراحی تندیسی آنها مرتبط است.

با طراحی و رواج آبنماهای دیواری معضل کم بودن فضا در منزل هم حل می شود و دیگر، هر کسی می ‌تواند در منزل خود آبنمایی زیبا داشتند و از تماشای نمایش زیبای آب و شنیدن صدای آرامش دهنده آن لذت کافی را ببریم.

آبنما سازه‌ای می باشد که در فضای درونی یا فضای بیرونی ساختمان ها و پارک ها و فضاهای تفریحی و … ایفا می شود و در آبنما برای آب طرزی حرکت پیش بینی می ‌شود تا صدای ناشی از آب و حرکت زیبای آن، حال و هوای فضا و محیط را تغییر دهد و فضایی آرام بخش و طبیعی را شکل می دهد.

 

آبنمای شیشه ای

نوع دیگری از آبنمای شیشه ای مثل تابلوی زنده روی دیوار آویزان می شود و ظاهر خوبی را به دیوار ها می بخشند به آسانی می توان این آبنماها را مثل اثر هنری روی دیوار خود وصل و از آرامش صدای آب لذت برد.

آبنمای شیشه ای ایستاده یکی از بهترین گزینه ها برای پر کردن اتاق نشیمن به حساب می آید.

اگر هنوز هم ایده ای مناسب برای این فضا در نظر نگرفته اید بهتر است که دست به کار شوید و یک آبنمای شیشه ای ایستاده برای این قسمت در نظر بگرید و از آرامش صدای آب لذت کافی ببرید.

ترکیب آبنمای شیشه ای با یک  خوب می تواند جلوه‌ی دکوراسیون داخلی خانه شما را دو برابر کند، این آبنماها اغلب موزیکال هستند و برای فضاهای عمومی از بهترین گزینه ها هستند .

به کار بردن از آبنماهای شیشه ای در فضاهای مزده مثل راه پله می تواند پویایی خاصی را در این فضاها ایجاد کنید مقداری خلاقیت به خرج دهید و از طراحتان بخواهید آرامش صدای آب را مهمان فضای شما کند.

به کار بردن از آبنما های شیشه ای در فضاهایی مرده مثل راه پله ها می توانند زیبایی خاصی را در ایجاد کنند برای این کار کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و از طراح آرامش صدای آب را مهمان فضای شما کند.

نکته: در فضاهای باز به علت فتوسنتز حاصل از تابش خورشید به آب موجب تشکیل جلبک و تغییر رنگ آب می شوند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *