درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

Toughened glass price list 1

آشنایی با شیشه های سکوریت

شیشه های سکوریت یا مقاوم نوعی شیشه ایمنی هستند که توسط تیمارهای حرارتی یا شیمیایی کنترل شده برای افزایش مقاومت آن در مقایسه با شیشه معمولی پردازش می شود. حرارت سطوح خارجی را تحت فشار قرار می دهد و قسمت داخلی را تحت فشار قرار می دهد. چنین تنش هایی باعث می شود شیشه در صورت شکسته شدن ، به جای خرد شدن به قطعات دندانه دار مانند شیشه های معمولی آنیل شده ، به تکه های کوچک دانه ای خرد شود. تکه های دانه ای کمتر باعث آسیب می شوند. شیشه مقاوم برای ایمنی و استحکام خود در کاربردهای گوناگونی از جمله پنجره های خودروهای مسافری ، درهای دوش ، آکواریوم ها ، درها و میزهای شیشه ای معماری ، سینی های یخچال ، محافظ صفحه نمایش تلفن همراه ، اجزای شیشه ای ضد گلوله ، ماسک های غواصی و بشقاب و ظروف آشپزی استفاده می شود.

شیشه مقاوم در حدود چهار برابر قوی تر از شیشه آنیل است. انقباض بیشتر لایه داخلی در طول تولید باعث ایجاد تنش های فشاری در سطح شیشه می شود که توسط تنش های کششی در بدنه شیشه متعادل می شود. شیشه ای با ضخامت کامل 6 میلی متر باید دارای حداقل فشار سطح 69 مگاپاسکال (10 000 psi) یا فشرده سازی لبه ای کمتر از 67 مگاپاسکال (9 700 psi) نباشد. برای اینکه شیشه ایمنی محسوب شود ، تنش فشاری سطحی باید از 100 مگاپاسکال (15000 psi) تجاوز کند. در نتیجه افزایش تنش سطحی ، در صورت شکسته شدن شیشه در مقایسه با تکه های تیز و تیز به قطعات کوچک گرد تبدیل می شود.

تنش های فشاری سطحی شیشه سکوریت یا مقاوم باعث افزایش مقاومت شیشه خو در شیشه سکوریت یا مقاوم می شود. شیشه آنیل تقریباً هیچ گونه تنش داخلی ندارد و معمولاً در سطح خود ترک های میکروسکوپی ایجاد می کند. کشش اعمال شده بر روی شیشه می تواند باعث گسترش ترک شود که پس از شروع ، تمرکز را در نوک ترک ایجاد می کند و باعث پخش شدن ترک با سرعت صوت در شیشه می شود. در نتیجه ، شیشه بازپخت شکننده است و به قطعات نامنظم و تیز می شکند. تنش های فشاری روی سطح شیشه خو دارای اشکالاتی است که از انتشار یا انبساط آنها جلوگیری می کند. هر گونه برش یا سنگ زنی باید قبل از خم شدن انجام شود. برش ، سنگ زنی و ضربه های شدید بعد از سایش باعث شکستن شیشه می شود. الگوی کشش ناشی از سفت شدن شیشه سکوریت یا مقاوم را می توان با مشاهده از طریق یک قطبش نوری ، مانند یک جفت عینک آفتابی قطبی ، مشاهده کرد.

شیشه سکوریت یا مقاوم

شیشه های سکوریت یا مقاوم هنگامی استفاده می شوند که استحکام ، مقاومت حرارتی و ایمنی ملاحظات مهمی باشند. به عنوان مثال ، وسایل نقلیه مسافری هر سه مورد را دارند. از آنجا که آنها در خارج از منزل ذخیره می شوند ، در معرض گرمایش و سرمایش مداوم و همچنین تغییرات شدید دما در طول سال هستند. علاوه بر این ، آنها باید در برابر ضربه های کوچک ناشی از زباله های جاده مانند سنگ و همچنین تصادفات جاده ای مقاومت کنند. از آنجا که تکه های شیشه ای بزرگ و تیز برای مسافران خطر اضافی و غیرقابل قبول ایجاد می کند ، از شیشه های مقاوم استفاده می شود به طوری که در صورت شکستن ، قطعات صاف و عمدتا بی ضرر هستند. شیشه جلو یا شیشه جلو به جای آن از شیشه لمینت ساخته شده است که در صورت شکسته شدن در حالیکه شیشه های جانبی و شیشه جلو از شیشه مقاوم ساخته شده اند ، تکه تکه نمی شود. برخی از وسایل نقلیه لوکس جدیدتر دارای پنجره های جانبی لمینت برای رعایت مقررات حفظ سرنشینان ، اهداف ضد سرقت یا اهداف کدر کننده صدا هستند.

سایر کاربردهای معمول شیشه های سکوریت یا مقاوم عبارتند از:

  • درهای بالکن
  • امکانات ورزشی
  • استخرهای شنا
  • نما
  • درهای دوش و قسمت حمام
  • مناطق نمایش و نمایش
  • برج های کامپیوتر یا قاب ها
  • محافظ صفحه نمایش تلفن همراه
  • ساختمان ها و بناها

شیشه سکوریت یا مقاوم در ساختمان ها برای مجموعه های بدون چارچوب (مانند درهای شیشه ای بدون قاب) ، کاربردهای بارگذاری شده در ساختار و هر کاربرد دیگری که در صورت برخورد با انسان خطرناک می شود ، استفاده می شود. قوانین ساختمان در ایالات متحده به شیشه های مقاوم یا لمینت در موارد مختلف نیاز دارد ، از جمله برخی از پنجره های سقفی ، شیشه های نصب شده در نزدیک درها و راه پله ها ، پنجره های بزرگ ، پنجره هایی که نزدیک به سطح کف امتداد دارند ، درهای کشویی ، آسانسورها ، پانل های دسترسی آتش نشانی و شیشه های نصب شده در نزدیکی استخرهای شنا.

 

مصارف خانگی شیشه های سکوریت

شیشه های سکوریت در خانه نیز استفاده می شود. برخی از مبلمان و لوازم خانگی متداول که از شیشه مقاوم استفاده می کنند ، درهای دوش بدون قاب ، روکش میز شیشه ای ، قفسه های شیشه ای ، شیشه کابینت و شیشه برای شومینه است.

 

استفاده از شیشه سکوریت یا مقاوم در پخت و پز

برخی از انواع شیشه های خوشمزه برای پخت و پز استفاده می شود. تولید کنندگان و مارک ها عبارتند از Glasslock ، Pyrex ، Corelle و Arc International. این نوع شیشه ای است که برای درهای فر استفاده می شود.

 

شیشه های سکوریت در صفحه لمسی دستگاه ها

اکثر دستگاه های تلفن همراه صفحه لمسی از نوعی شیشه مقاوم (مانند شیشه گوریلا Corning) استفاده می کنند ، اما محافظ صفحه نمایش جداگانه ای نیز برای دستگاه های صفحه لمسی که به عنوان لوازم جانبی به فروش می رسند وجود دارد.

 

ساخت شیشه های سکوریت

شیشه ایمنی مقاوم که لمینت شده است اغلب هنگام شکستن از چارچوب آن خارج نمی شود-معمولاً به این دلیل که روی شیشه یک فیلم ضد شکستگی استفاده شده است ، همانطور که در این مورد گوشت خواربارفروشی مشاهده می شود.
شیشه مقاوم را می توان از شیشه آنیل شده با استفاده از فرآیند حرارتی حرارتی تهیه کرد. شیشه بر روی یک میز غلتکی قرار می گیرد و آن را از طریق کوره ای گرم می کند که آن را بسیار بالاتر از دمای انتقال 564 درجه سانتیگراد (1،047 درجه فارنهایت) تا حدود 620 درجه سانتی گراد (1،148 درجه فارنهایت) گرم می کند. سپس شیشه به سرعت با جریان هوای اجباری خنک می شود در حالی که قسمت داخلی برای مدت کوتاهی آزاد می ماند.

شیشه سکوریت یا مقاوم

یک فرآیند سفت کننده شیمیایی جایگزین شامل فشار دادن یک لایه سطحی از شیشه به ضخامت حداقل 0.1 میلی متر با تبادل یونی یون های سدیم در سطح شیشه با یون های پتاسیم (که 30 درصد بزرگتر هستند) ، با فرو بردن شیشه در حمام است. نیترات پتاسیم مذاب سخت شدن شیمیایی منجر به افزایش چقرمگی در مقایسه با حرارت دهی می شود و می توان آن را روی اجسام شیشه ای با اشکال پیچیده اعمال کرد.

 

معایب شیشه های سکوریت یا مقاوم

شیشه های حرارتی باید قبل از خم شدن به اندازه برش داده شوند یا به شکل فشرده شوند و پس از خنک شدن نمی توان دوباره آنها را کار کرد. صیقل دادن لبه ها یا سوراخ سوراخ در شیشه قبل از شروع فرآیند خنک کننده انجام می شود. به دلیل تنش های متعادل در شیشه ، آسیب به هر قسمتی در نهایت منجر به خرد شدن شیشه به قطعاتی با اندازه کوچک می شود. شیشه به دلیل آسیب در لبه آن ، جایی که بیشترین تنش کششی است ، مستعد شکستن است ، اما در صورت برخورد شدید در وسط شیشه یا در صورت متمرکز شدن ضربه ، می تواند خرد شود (به عنوان مثال ، شیشه با یک نقطه سخت شده ضربه می خورد). استفاده از شیشه مقاوم می تواند در برخی شرایط خطر امنیتی ایجاد کند زیرا تمایل دارد شیشه کاملاً در اثر ضربه شدید بجای ترکاندن خرده هایی در قاب پنجره ، خرد شود.

Toughened glass price list

اگر سطح شیشه های مقاوم در برابر تماس با غلطک های صاف کننده ایجاد شود ، امواج سطحی را نشان می دهد ، در صورتی که با استفاده از این فرآیند شکل گرفته باشد. این موج دار شدن مشکل مهمی در تولید سلول های خورشیدی با فیلم نازک است. از فرآیند شیشه شناور می توان برای ارائه ورق های کم اعوجاج با سطوح بسیار مسطح و موازی به عنوان جایگزینی برای کاربردهای مختلف لعاب استفاده کرد. نقص های سولفید نیکل می تواند باعث شکستگی خود به خود شیشه های مقاوم در سال ها پس از ساخت آن شود.

دریافت خدمات شیشه های سکوریت یا مقاوم

برای مشاوره ی رایگان در مورد خدمات شیشه های سکوریت یا مقاوم توسط تیم گلس مدا می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ به طور مستقیم تماس بگیرید.

خوشحال می شویم نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق و پیروز باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053