درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

شیشه های سندبلاست

همه چیز درمورد شیشه های سندبلاست!

شیشه های سندبلاست را بیشتر بشناسیم!

برای آشنایی با شیشه های سندبلاست خوب است اول معنی این واژه را بررسی کنیم. واژه سند (Sand) به معنای ماسه می باشد و (SandBlast) به معنای تمیز کردن و شن شویی به همراه باد فشار قوی با دستگاه های پاشش شن می باشد. این روش برای اولین بار در سال 1874 به عنوان روش تمیز کردن به ثبت رسید و امروزه نمونه های زیادی از طرح شیشه سندبلاست را می‌توان در درب‌های سکوریت و نمای ساختمان ها مشاهده کرد. بعد از اختراع دستگاه سند بلاست و مکانیزه شدن عملیات شیشه سندبلاست، برای مات کردن تمام یا بخشی از شیشه ها طراحی روی شیشه بیشتر رواج یافت. شیشه های سند بلاست را با کاربرد های متفاوت برای انواع مکان ها می توان مورد استفاده قرار داد تا فضا را از یکنواختی درآورد.

 

تاریخچه شیشه های سندبلاست

unnamed 1 5

تاریخچه سندبلاست به زمان اختراع کمپرسور توسط دانشمند فیلادلفیایی، در اواخر سال 1870 برمی گردد شاید عجیب به نظر برسد، اما زمانی که تیلگمن Tilghmann کمپرسور را اختراع کرد، دریافت که می توان توسط کمپرسور با استفاده از فشار هوای تولید شده، مواد و ذرات را با فشار به سمت جلو پرتاب کرد. این اولین ایده تیلگمن نبود، زیرا در سال ۱۸۸۶ اولین شیشه ای که وی طراحی کرد تولید شد و سپس در سال ۱۸۹۳ سندبلاست را به ثبت جهانی رساند. از آن زمان کمپرسورها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفتندکه یکی از انها سندبلاست کردن یا طرح دار کردن شیشه های مختلف است.

 

شیشه های سندبلاست چیستند؟

شیشه سندبلاست نوعی از شیشه می باشد که با عنوان شیشه سند بلاست معروف است. در حقیقت فرایند مات شدن شیشه را سند بلاست می گویند. در عمل سند بلاست با پاشیدن شن و ماسه با شدت زیاد بر روی هر نوع شیشه ای باعث مات شدن شیشه می شود. از ماسه مخصوص برای سند بلاست کردن شیشه‌ها، استفاده می‌شود. برای این کار با استفاده از کمپرسورهای هوای مخصوص آن‌ را با فشار بر روی شیشه‌ها می‌پاشند. به این عمل بلاست کردن می‌گویند. درجه ماتی شیشه در فرایند بلاست کردن به مدت زمان انجام کار و فشارو قدرت پاشیده شدن ماسه ها بستگی دارد. هرچه زمان ، فشار و قدرت ماسه ها زیاد باشد درجه ماتی بیشتر است. همچنین از استنسیل برای طراحی روی شیشه‌ سند بلاست استفاده می‌شود. می‌توان روی شیشه های سند بلاست طرح‌ها و نقش‌های مختلف را ایجاد کرد.

 

کارایی شیشه های سندبلاست

برای جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی از شیشه سندبلاست یا همان مات کردن شیشه که استفاده می شود. همچنین می توان از طرح ها و نقش های مختلفی نیز روی شیشه استفاده کرد. استفاده از شیشه سند بلاست بهترین و اولین گزینه برای انتخاب شرکت هاست تا برند های خود را روی شیشه ها چاپ کنند؛ از سوی دیگر از شیشه های مات سند بلاست شده نیز برای جداسازی فضای کار در محل کار کارکنان استفاده میکنند. همچنین شیشه های سندبلاست کاربرد های متفاوت دیگری نیز دارند به عنوان مثال میتوان از آنها در شیشه های دوجداره و یا در واحد های مسکونی نیز استفاده شود و همچنین قابل استفاده برای حمام، آشپزخانه و دستشویی می باشند و میتوان رو آنها طرح های مختلفی را چاپ کرد. فروشگاه ها نیز می توانند که از شیشه سند بلاست شده برای دکور خود استفاده کنند.

 

ویژگی شیشه های سندبلاست

روی هر نوع شیشه ای می توان عمل سندبلاست نمودن را انجام داد و نیاز به شیشه ی خاصی نیست. شیشه هایی که در عمل سندبلاست به کار می روند شیشه هایی هستند که دارای انعطاف بسیار بالای می باشند به طوری که هر نقش و طرحی را میتوان روی آن ها اجرا کنید.

سند بلاست
سند بلاست

شیشه‌ سند بلاست، اگر با لایه ای از لمینیت پوشانده شود، تبدیل به شیشه‌ سکوریت می شود و در برابر ضربه مقاوم می‌شود. استفاده از روش سند بلاست بر روی شیشه، می‌تواند نور را از سطح شیشه عبور دهد ولی دید را محدود می کند. شما می‌توانید، در فرآیند سند بلاست بر روی شیشه طرح‌های زیبایی را با استفاده از طرح‌ها و الگوهای خاصی که ایجاد می‌کنید به تصویر بکشید، برای اینکه فرآیند سند بلاست لایه‌های عمیقی از شن و ماسه را بر روی شیشه ایجاد کند و در مقابل ظاهری سه‌بعدی و زیبا بر روی شیشه پدید آورد لازم است که شیشه دارای ضخامت بیشتری باشد و بدین صورت شیشه هم دارای استحکام بالاتری خواهد بود. این فرآیند ممکن است وقت گیر باشد.

 

انواع شیشه های سندبلاست

شیشه های سندبلاست راه مات

در بسیاری از شرکت ها مدیران تمایل به استفاده از شیشه های سندبلاست راه راه دارند که با نام سندبلاست راه مات معروف است، برای تولید این نوع شیشه ها به صورت یکی در میان شیشه مات و شفاف خواهد شد به عبارت دیگر تعدادی خط های افقی با عرض ۱۰ سانتی متر روی شیشه وجود دارد که به ترتیب مات و شفاف می باشد البته معمولا نصف شیشه سندبلاست به این صورت خواهد شد.

 

شیشه های سندبلاست سکوریت

برای انجام برخی پروژه ها از شیشه های سندبلاست شده ی سکوریت استفاده می شود مانند درب های شیشه ای، کابین های دوش شیشه ای وپارتیشن های شیشه ای. زیرا احتمال شکستن شیشه وجود دارد، تولید شیشه سندبلاست سکوریت به این صورت است که نخست طرح بر روی شیشه سندبلاست ایجاد شده وبعد جهت سکوریت شدن وارد کوره می شود.

 

شیشه های سندبلاست لمینت

شیشه های مات لمینت شده به این صورت تولید می شوند که ابتدا دو شیشه مات سندبلاست با اندازه های یکسان برش داده و سپس با استفاده از لایه چسبناک PVB و SGP به یکدیگر چسبیده می شوند، این نوع شیشه ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردارند.

 

شیشه های سندبلاست دوجداره

تولید شیشه های دوجداره سندبلاست معمولا به این صورت است که از دو شیشه سندبلاست شده و شفاف تشکیل می شود به این صورت که در نمای خارجی ساختمان ها شیشه مات قرار خواهد گرفت.

 

شیشه های سندبلاست کابین دوش شیشه ای

برای اجرا و نصب کابین های دوش شیشه ای از شیشه های سکوریت شده مختلفی می توان استفاده کرد اما در اکثر موارد به دلیل حفظ حریم خصوصی افراد از شیشه های سکوریت سندبلاست استفاده می شود.

 

شیشه های سندبلاست رنگی

شیشه های رنگی همچنین می توانند به صورت سند بلاست تولید شوند. این نوع شیشه ها اکثرا در پروژه های تریینی به کار می رود به عنوان مثال می توان به شیشه درب سرویس بهداشتی یک ساختمان مسکونی اشاره کرد.

 

شیشه های سندبلاست خم

برای تولید شیشه های خم سندبلاست ابتدا طرح روی شیشه سندبلاست کرده و بعد قالب فلزی با شعاع خم مورد نظر ساخته می شود در اخر شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره با حرارت بالا قرار داده خواهد شد.

 

شیشه های سندبلاست اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که طرح ها و الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه، پمپ فشار قوی  و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود.

 

شیشه های سندبلاست گرد

اکثر شیشه های سندبلاست گرد به عنوان شیشه میز به کار می روند.

از روش دستی (گرد بر) برای تولید شیشه گرد با ضخامت کمتر از ۱۰۰ سانتی متر و از دستگاه CNC و MASTER برای تولید شیشه های گرد با ضخامت بیش از ۱۰۰ سانتی متر استفاده می شود.

 

شیشه های سندبلاست هوشمند

شیشه های سند بلاست هوشمند نوع خاصی از شیشه های رومیزی هستند که توسط یک ریموت کنترل از حالت مات به شفاف و بالعکس تبدیل می شوند، این شیشه های هوشمند بوسیله الکتریسته عمل کرده و با قطع شدن جریان برق از کار خواهند افتاد.

شیشه های سندبلاست به کرات در کشورهای اروپایی استفاده می شوند و مورد توجه طراحان معماری داخلی قرار گرفته اند.

 

طرح های سند بلاست شیشه

سندبلاست شیشه می تواند به دو صورت طرح دار یا ساده باشد. در فرایند سندبلاست ساده شیشه به طور کامل مات می شود درنتیجه سندبلاست ساده همان شیشه مات کامل است.

 

اما به غیر از سند بلاست ساده مدل های دیگری از سندبلاست وجود دارد که عبارتند از:

 

شیشه های سندبلاست راه مات

سندبلاست راه مات در اندازه های مختلف و مطابق با خواسته مشتری اجرا می‌شود.
تفاوت بین راه مات‌ها به این شکل است که هر چه فاصله بین خطوط مات از هم بیشتر باشد دید کاربر به اطراف بیشتر و هر چه فاصله بین خطوط کمتر باشد دید به فضا محدودتر است.

 

شیشه های سندبلاست طرح لوگو

نخست شکل اولیه لگو در نرم افزار رسم شده و بعد به ابعاد مورد تایید مشتری می‌رسد سپس با دستگاه پلات روی کاغذ مخصوص چسب‌دار طراحی و روی شیشه چسب می‌شود.

 

شیشه سندبلاست طرح کامل

فرایند شیشه سندبلاست طرح دار از نوع طرح کامل هم به همین صورت روش بالا انجام می‌شود.

 

نحوه سند بلاست کردن بر روی شیشه

از زمان های دور از حکاکی به منظور ایجاد نقش و نگار بر روی هر چیزی استفاده می شود. همان طور که ذکر کردیم روش حکاکی بر روی شیشه با عنوان سند بلاست معروف است.

نمونه شیشه سند بلاست
نمونه شیشه سند بلاست

مراحلی که در طی این فرایند انجام می شود را در اینجا توضیح می دهیم. به خاطر داشته باشید که هدف اصلی پوشاندن مناطقی از سطح است که قصد حکاکی آنها را نداریم و همچنین باز گذاشتن مناطقی که می خواهیم روی آنها حکاکی کنیم.

 • ابتدا قسمتی از شیشه راکه می خواهیم حکاکی روی آن انجام دهیم را انتخاب می کنیم.
 • در مرحله بعدی برچسب طرح دار بر روی شیشه مورد نظر چسب زده می شود.
 • بین شیشه و برچسب بایستی سعی کنید که هیچ حباب هوایی وجود نداشته باشد.
 • جنس برچسب باید طوری باشد که بعد از سند بلاست کردن بتوان از روی شیشه جدا کرد.
 • بهتر است که از برچسب های شفاف استفاده شود تا طرح مورد نظر را بتوان به راحتی دید.
 • از یک تصویرسیاه و سفید برای طرح مورد نظر روی شیشه استفاده می کنیم.
 • در مرحله بعد قسمت های سفید رنگ تصویر را با استفاده از چاقوی تیز و دقیق برش می دهیم.
 • قسمتهای برش خورده را جدا می کنیم.
 • عمل سندبلاست کردن را شروع می کنیم.

 

موارد استفاده از شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست دید به فضا را کاملا محدود می کند، به طوری که تنها سایه و یا هاله ای از جسم و نور مشخص است. این مدل از شیشه مات را می توان در محیط های مختلفی استفاده کرد.

به عنوان مثال: شیشه دوجداره سندبلاست یا:

 • شیشه سندبلاست تزیینی بعنوان قسمت ورودی منزل
 • شیشه تمام سندبلاست در استخرها، بیمارستان ها و سالن های ورزشی
 • شیشه سندبلاست با طرح لوگو در شرکت ها و هتل ها
 • شیشه سندبلاست راه راه برای مکان های اداری و اتاق های درمانی

 

قیمت شیشه های سندبلاست

قیمت سندبلاست شیشه به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین فاکتور ابعاد شیشه است، هرچه اندازه شیشه بزرگ‌تر باشد سندبلاست آن سخت تر است.

 • با توجه به دستگاه سندبلاست حداکثر ابعاد شیشه متفاوت است.
  معمولا از طول 10 سانتیمتر تا 2 متر با توجه به دستگاه‌های سندبلاست متفاوت است.
 • عامل موثر در سندبلاست مقدار چسب مصرفی می‌باشد.
  هر چه شیشه شفاف تر باشد یعنی کمتر سندبلاست شده و در نتیجه چسب بیشتری استفاده می‌شود.
 • به عنوان مثال اگر بخواهیم یک طرح کوچک بروی شیشه سندبلاست کنیم تمامی قسمت‌های شیشه به ‌جز قسمت طرح دار چسب زده می شود و به همین دلیل قیمت سندبلاست شیشه بالاتر می‌رود.
  پس می‌توان گفت طرح انتخابی برای سندبلاست کردن از 2 جهت اهمیت دارد.
 • هرچه طرح انتخابی پیچیده‌تر باشد عمل طراحی آن دشوارتر و زمان‌برتر است.
 • اندازه طرح مورد استفاده درمیزان چسب مصرفی در سندبلاست تأثیر می‌گذارد.

این نوع شیشه (شیشه های سندبلاست) در شیشه حمام، پارتیشن های اداری و بسیاری از کاربردهای معماری مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار محبوب است. شیشه سندبلاست می تواند به عنوان دیوار شیشه ای در خانه ها، درهای ورودی و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. شیشه سندبلاست می تواند در بسیاری از موارد برای طراحی داخلی در مناطق مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

Sandbelast1 1

یکی دیگر از ویژگی های جذاب شیشه سندبلاست، توانایی طراحی بر روی آنها است. شما می توانید انواع طرح ها و الگوها را مطابق با سلیقه خود سفارش دهید تا روی آنها طراحی کنید یا از بین طرح های زیبا موجود در بازار یکی را انتخاب کنید. این یک گزینه بسیار شیک است حتی برای درهای آپارتمان یا درهای خارجی بیشتر. همچنین یک گزینه هوشمند برای پوشش دیوارها و آسیب دیدگی است.

دریافت خدمات شیشه های سندبلاست

w 1200 h 400 m cover s any iq glass sandblsted decorative 01 برای مشاوره ی رایگان در مورد خدمات شیشه های سندبلاست توسط تیم گلس مدا می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ به طور مستقیم تماس بگیرید.

خوشحال می شویم نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق و پیروز باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053