درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

amazing living room mirrors 11 1

پنجره دو جداره در شهر های سرد و گرم

پنجره دو جداره در شهر های سرد و گرم

پنجره ها به عنوان مهم ترین و اولین متریال های مورد استفاده و خریداری شده در ساختمان ها هستند چرا که علاوه بر درب ها، نیازمند راه هایی برای ارتباط با فضای خارجی ساختمان هستیم.

علاوه بر ورود نور به فضا برای جلوگیری از ورود حشرات، حفظ دمای متعادل داخل و کاهش صداها از پنجره ها استفاده می کنیم اما واقعا چه پنجره ای مناسب خواهد بود؟

پنجره های قدیمی بطور معمول از آهن و آلمینیوم ساخته می شدند و علاوه بر سنگینی و یا سبکی بیش از اندازه در آن ها، پنجره ها از نظر عایق کاری مناسب نبوده و به حد کافی مانع ورود صدا و یا سرما و گرما به داخل نمی شدند و این مسئله صاحبان صنایع را به این فکر وا داشت که محصولاتی تولید کنند و در کاربردی کردن پنجره ها کمک زیادی به جامعه و محیط زیست بکنند.

 

پنجره دو جداره در شهر های سرد و گرم

پنجره دو جداره

پنجره های دو جداره در اصل از شیشه های عایق کاری شده و دو جداره تشکیل شده اند و نقطه عطف این پنجره ها در جدار های شیشه ای آن ها نهفته است.

شیشه های دو جداره در حقیقت مجموعه ای از دو جدار شیشه موازی هم هستند که در بین این جدار ها اسپیسر یا به عبارتی میله آلمینیومی متشکل از مواد رطوبت گیر، قرار می گیرد و فضای میلی متری خالی بین شیشه ها با گاز آرگون و یا هوای خشک پر شده که این مجموعه با یک نوار پلاستیکی دور تا دور پوشیده می شوند.

پس از ساخت شیشه دو جداره که در کیفیت ها و طرح های مختلفی از شیشه ها امکان اجرای آن ها وجود دارد، به مرحله فریم و یا قاب بندی پنجره ها می رسیم.

پنجره های دو جداره در انواع مختلفی قابلیت ساخت را دارند که با توجه به سلیقه و نیاز مشتریان این کار اعمال می شود ضمن اینکه به هر میزان که باز شدن پنجره ها پیچیده تر باشد، قیمت نهایی بیشتری بر آن ها اعمال خواهد شد.

انواع پنجره های دو جداره از قبیل:
  • پنجره دو جداره ثابت
  • پنجره دو جداره تک لنگه و یا دو لنگه و سه لنگه باز شو
  • پنجره دو جداره کشویی
  • پنجره های دو جداره قوسی
  • پنجره های دو جداره آکاردئونی یا فولکس واگنی

ضمن اینکه این چنجره باید روی پروفیل هایی سوار شده تا بتوانند یک پنجره تمام عیار شوند که پرکاربردترین این پروفیل ها یو پی وی سی می باشد.

 

انواع پروفیل و معایب در شهر های سرد و گرم

همانطور که گفته شد پرکاربردترین پروفیل ها یو پی وی سی هستند که در پروفیل ها تعدادی حفره یا چمبر، رنگ و کاربرد آن ها مورد اهمیت و بحث واقع می شوند.

پروفیل ها اغلب بر مبنای ابعاد شیشه های دو جداره در اندازه های استانداردی ساخته می شوند که از لحاظ ظاهر نیز به دو دسته تقسیم می شوند؛ ساده و دکوراتیو.

حفرات یا چمبر ها در پروفیل به طور کلی فضاهای داخلی موجود در عرض هستند و تعداد معمول آن ها در پنجره های دو جداره 3 تا 7 عدد می باشد که تعداد آن ها بر محاسبه قیمت پنجره ها نیز موثر است.

شکل کاربردی پروفیل ها بر 4 قسم می باشد:
  • مخصوص چهارچوب درب و پنجره های فیکس
  • مخصوص چهارچوب درب و پنجره های بازشو (پروفیل ساش)
  • مورد استفاده در قسمت داخلی چهارچوب ها (پروفیل مولیوم)
  • پروفیل های جانبی شامل زوار های شیشه ، 90 درجه ای، مرتفع کننده، پنل های یو پی وی سی و…

پروفیل ها امکان دارد رنگی و لمیمنت باشند که براساس مساحت رنگ شدن آن ها، از قیمت های متفاوتی برخوردارند.

ضمن اینکه پروفیل های یو پی وی سی باید در شرایط استانداردی نگه داری و نصب شوند چرا که آن ها در دمای بیش از 40 درجه سلسیوس د فرمه شده و در دمای کمتر از 5 درجه سلسیوس بسیار شکننده خواهند شد و این امر در حمل و نصب در شهر های کویری و یا بسیار سرد و کوهستانی، بسیار مورد توجه می باشد.

به همین دلیل ماشین های حمل و انبارهای نگه داری از پنجره های دو یا چند جداره یو پی وی سی استاندارد بوده و از سوی فروشنده تامین می گردد.

 

جمع بندی

پنجره ها نقاط حیاتی ساختمان هستند چرا که ورود نور، میزان ورود هوا و صدا و غیره را به وسیله پنجره ها می توان کنترل کرد.

پنجره های دو جداره میزان کنترل ما بر کاهش صداها، هدر رفت سوخت و ورود حشرات و غیره را به میزان زیادی افزایش داده و این امری بسیار مهم در جهت حفظ سلامت افراد، کاهش مصرف انرژی و کمک به محیط زیست خواهد داشت.

پنجره های دو جداره مجموعه ای از شیشه های دو یا چند جداره، پروفیل ها، متریال های رطوبت گیر و ضد آب کردن آن ها هستند.

این پنجره ها با پروفیل های متنوعی در کاربردهای مختلف ساخته می شوند و بسته به نوع پروفیل و رنگ آن ها، قیمت کلی پنجره ها محاسبه می گردد.

ضمن اینکه پنجره های یو پی وی سی تحت شرایط استاندارد 5تا35 درجه سلسیوس نگهداری و نصب می شوند و این امر موجب می شود که تولید و عرضه کنندگان پنجره های دوجداره یو پی وی سی در شرایط خاص و توسط متخصصان خود اقدام به حمل و نصب می کنند.

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053