درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

ccmirrors

آینه های مقعر

آینه های مقعر

همه ی انسان ها در زندگی روزمره ی خود از آینه ها در نوع های مختلف استفاده می کنند که بیشتر این نوع آینه ها، آینه های معمولی و تخت هستند در حالی که آینه ها انواع مختلف با کارایی متفاوت ساخته شده است که قصد داریم در این مقاله قصد داریم آینه مقعر را بررسی نماییم.

آینه های مقعر یا کاو یکی از انواع آینه ها می باشد که از خصوصیات و ویژگی های خاصی بر خوردار می باشد به همین خاطر توانسته است در بخش های مختلف استفاده شود.

تصاویر در آینه های مقعر یا کاو حقیقی، مستقیم و یا معکوس می باشد و تصویر می تواند کوچک تر و بزرگ تر بسته به شرایط جسم دیده شود.

 

آینه های مقعر

مزیت های آینه ی مقعر

این نوع آینه  زمانی که پرتو های نور را بصورت موازی دریافت می نماید می تواند آن را به نقطه ی کانونی بازتاب کند.

زمانی که تابش نور به نقطه ی کانونی صورت گرفت می تواند از آن عبور کرده و بصورت موازی با محور بازتاب شود.

پرتو هایی که به راس آینه می تابد را بصورت قرینه تابش با محور بازتاب می کند.

نوری که به مرکز تابیده و از آن عبور می کند را بر روی پرتوی تابش بازتاب می کند.

 

کاربرد آینه مقعر

کاربران توانسته اند از آن ها استفاده های زیادی نمایند و در بخش های مختلف آن ها را بکار ببرند که استفاده از این نوع آینه توانسته است به کاربران کمک زیادی نمایند برای مثال:

در کوره های خورشیدی کاربردی شده است زیرا کاربران از طریق این نوع آینه ها توانسته است نور خورشید را در یک جا متمرکز نماید و از آن گرما تولید کرده و کوره های خورشیدی درست نمایند همچنین ان ها توانستند به واسطه ی این آینه ها وسایلی مانند: سیستم گرمایشی، اجاق گاز، ابزاری برای ذوب نمودن فلزات تولید نمایند.

 

آینه تلسکوپ

تلسکوپ ها از آینه های مقعر ساخته شده اند و کاربران از طریق آن ها می توانند تمامی ستارگان موجود در آسمان را بطور واضح مشاهده نمایند در واقع این آینه نوری که از ستارگان تابیده می شود را دریافت نموده و بر روی یک آینه ی تخت و مسطح بازتاب می نماید.

 

آینه میکروسکوپ

این دستگاه نور را از محیط خود می گیرد و بر روی نمونه ی موجود در حال ازمایش تابیده می شود و کاربر می تواند با لنز های موجود آن را با دقت بررسی نماید اما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای نور از نور خورشید استفاده نمنید زیرا باعث کوری چشم فرد خواهد شد.

 

کاربرد آینه در دندان پزشکی

دندان پزشکان برای بزرگ نمایی دندان ها و تمرکز بر روی آن ها از آینه های مقعر مختص به این کار استفاده می کنند تا بتوانند با دقت بیشتری آن ها را بررسی نمایند.

 

کاربرد آینه در آرایشگاه ها

آینه های مقعر می تواند اجسام که در فاصله ی نزدیک قرار می گیرند را بزرگ تر از حد معمول نمایش دهند به همین خاطر برای افرادی که خواهان اصلاح و بررسی صورت خود هستند کاربردی می باشند و می تواند به کاربران کمک زیادی نمایند.

 

شیشه های ذره بین

شیشه های ذره بین معمولا از آینه های مقعر استفاده شده است تا بتواند به بزرگ تر شدن جسمی که در نزدیک کانون قرار دارد کمک نماید و فرد جسم را بزرگ تر دیده و آن را بهتر و با کیفیتی بالا تر مشاهده نماید.

 

ویژگی آینه ی مقعر

اگر جسم در مقابل کانون آینه باشد

تصویر مجازی و بزرگتر بوده و وارونه است و دور تز از جسم قرار می گیرد.

اگر از کانون آینه دور باشد:

حقیقی و کوچک تر بوده و وارونه دیده می شود.

 

 

 

جمع بندی

بطور کلی می توان گفت آینه ها در زندگی افراد بی نقش نبوده و هر کدام از آن ها دارای قابلیت های مخصوص به خود هستند و در زمینه های مختلف کمک رسان افراد می باشند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053