درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

Stunning Wall mirrors Decor Ideas for Your Home5

شیشه های شکسته در خانه

شیشه های شکسته در خانه

با شیشه های شکسته در خانه تکانی چه کنیم؟

شیشه ها در انواع مختلفی در دسترس ما هستند و خانه تکانی سنتی دیرینه در میان ما ایرانیان است که ضمن نزدیک شدن به سال جدید، اقدام  به شستشو و پاک کردن همه وسایل از هرگونه لک و کثیفی می کنیم.

در این بین امکان ایجاد هر گونه حادثه و شکستن شیشه وجود دارد که باید در جهت جمع آوری شکسته های شیشه نکاتی را به یاد داشته باشیم تا در آستانه سال جدید کمترین آسیب را به خود و دیگر افراد برسانیم.

شیشه ها در انواع مختلفی در دسترس هستند که در ابتدا باید جنس شیشه را شناخته تا بتوان اقدام به جمع کردن صحیح آن ها کرد.

 

شیشه های شکسته در خانه

شیشه ها

در منزل و ساختمان ها شیشه های مختلف از ظروف تا پنجره ها و وسایل دکوراتیو در دسترس ما هستند و ما با توجه به شناختی که از وسایل خریداری شده مان خواهیم داشت، باید اقدام به شستشو دقت در تمیزکاری آن ها به عمل بیاوریم.

ظروف شیشه ای کریستالی به دلیل ساختار شفافی که پیدا کرده اند توسط دستگاه های پیشرفته در کارخانه و در ساختار ابتدایی آن ها، ناخالصی ها به حداقل رسیده و ظاهری بلوری پیدا کرده اند.

در همین جهت باید بدانیم ظروف کریستالی از شکنندگی فوق العاده بالایی یرخوردارند و هر چه کیفیت ظروف کریستالی بالاتر و شفلفیت بیشتر در نتیجه شکنندگی بالاتر.

به همین دلیل در هنگام شکست ظروف کریستالی، آن ها تقریبا پودر می شوند و به قطعات بسیار ریزی تبدیل می شوند.

در جهت معرفی شیشه ها، شیشه های سکوریت مورد استفاده در پنجره ها نیز همینگونه خواهند بود و با توجه به مقاومت بالای آن ها در برابر ضربه و حرارت اما اگر دچار شکستگی شوند به قطعاتی تقریبا کم خطر و دایره ای اما ریز مبدل می گردند که جمع کردن آن ها نیز زمان زیادی خواهد برد.

 

جمع کردن شیشه های شکسته از فرش

در ابتدایی ترین اقدامی که پس از شکستن شیشه ها به آن عمل می کنید دور کردن افراد به خصوص کودکان و حیوان خانگی از آن ناحیه می شوید و با ایجاد یک سری اقدامات اولیه به جمع کردن شیشه ها از فرش خواهید کرد.

در قدم بعدی با پوشیدن دمپایی و دستکشی برای محافظت از خود، اقدام به جمع آوری آهسته قطعات بزرگتر شیشه از زمین به واسطه دست و یا جارو می کنید و آن ها را در کیسه ای تقریبا ضخیم قرار می دهید.

شیشه خورده های روی فرش را به واسطه یک نوار چسب پهن می توانید با دقت از زمین جم آوری کنید؛چگونه؟ یک برش از چسب به طول تقریبا 30 سانتی متر جدا کرده و با گرفتن دو سمت چسب آن را روی فرش یا موکتی که شیشه روی آن ریخته فشار داده و بردارید ضمن اینکه استفاده از قطعه 30 سانتی چسب 2یا 3 بار است و پس از آن در کیسه زباله انداخته شود.

توجه داشته باشید قبل از اقدام به عمل با نوار چسب، با استفاده از جاوبرقی به پاکسازی بیشتر شیشه های شکسته بپردازید و نوار چسب فقط برای قطعات بسیار ریزی است که احتمال داده می شود به پرز های فرش نفوذ پیدا نکرده اما توسط جارو هم مکیده نشده باشد.

حوله و یا دستمال آشپزخانه مرطوب نیز گزینه های مناسبی برای جمع آوری قطعات شیشه شکسته ریز هستند.

استفاده از جارو پس از کشیدن دستمال مرطوب و یا نوار چسب نیز توصیه می شود ضمن اینکه کف دمپایی خود را نیز با استفاده از یک حوله نم دار از هرگونه خرده شیشه پاک کنید.

 

شکستن لامپ کم مصرف

لامپ های کم مصرف به دلیل وجود جیوه مایع در آن ها پس از شکستن از خود گاز ساطع می کنند که این اتفاق بسیار خطرناک و سمی است پس بعد از شکست لامپ یا مهتابی کم مصرف در ابتدا اقدام به دور کردن افراد از محیط و باز گذاشتن پنجره ها و خاموش کردن سیستم تهویه می نمایید.

در اقدام بعدی با استفاده از دستکش خرده های شیشه لامپ و با استفاده از یک قطعه کارتن ضخیم و محکم و یا یک تخته چوب اقدام به جمع کردن پودر های جیوه می کنید و پودر را در شیشه ای درب دار بریزید.

پس از این اقدام می توان از نوار چسب برای جمع آوری قطعاتریز لامپ استفاده کرد اما باید پس از استفاده، نوار چسب را به ظرفی دربسته منتقل و دور بریزید.

در هنگام جارو برقی کشیدن پس از جمع آوری قطعات نیز باید به این امر توجه داشت که حتما از لوله جاروبرقی استفاده کنید چرا که بخارات پودر جیوه وارد هوا نشود.

ضمن اینکه پس از جمع آوری کیسه جاروبرقی را با دستمالی مرطوب کنید و همراه با کیسه حاوی شیشه ها به بیرون از منزل منتقل کنید چرا که جیوه به آسانی از پلاستیک خارج و وارد هوا می شود.

جمع بندی

شیشه های زیادی در استفاده روزمره ما هستند ضمن اینکه بنابر کیفیت های مختلفی که دارند، امکان شکستن آن ها کم یا زیاد شده است.

بنابر شیشه هایی که از آن ها استفاده خواهیم کرد، باید احتمال شکست و نحوه جمع آوری آن ها را نیز فرا بگیریم.

شیشه ها و ظروف کریستالی همچنین آینه ها، از احتمال شکستن بیشتری برخوردارند همچنین که این ظروف بافتی ترد دارند و هنگام شکستن تقریبا پودر خواهند شد.

شیشه های پنجره ها هم احتمال سقوط و شکست دارند و این احتمال در شیشه های سکوریت کمتر از  سایر شیشه هاست در عوض شیشه های سکوریت در اثر شکست به قطعات بسیار ریزی تبدیل خواهند شد.

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053