شیشه کریستال بلژیکی

بلژیک در صنعت شیشه جزء یکی از کشورهایی است که با کیفیت ترین شیشه ها را تولید می کند و به سرتاسر دنیا می فرستد، از محصولات محبوب این کشور می توان به شیشه‌کریستال بلژیکی اشاره کرد که در اصل همان شیشه ی ساده ولی با شفافیت خیلی بیشتر می باشد.

همانگونه که کاملاٌ مطلع هستید شیشه های ساده یا همان شیشه فلوت، سبز رنگ به نظر می رسد و با کمی توجه حاله ی سبزی را در داخل شیشه می توان دقیق مشاهده کرد و به همین کیفیت اجرای پروژه های شیشه ای که خیلی جنبه ی تزیینی دارند را زیر نظر قرار بدهید.

با تولید شیشه‌کریستال‌بلژیکی به علت شفافیت خیلی بالا، اجرای پروژه های شیشه ای بسیار جذاب تر می شود و تا حدی که امروزه شاهد اجرای میز شیشه ای، درب شیشه ای و … هستیم، شیشه‌کریستال بلژیکی در ضخامت های ۶ و ۸ و ۱۰ و ۱۲ و ۱۵ و ۲۰ میل است.

برای ساختن شیشه‌کریستال‌بلژیکی از ذرات کریستالی استفاده می کنند که همین کار باعث شفافیت خیلی بالا این نوع شیشه ها می شود البته که وجود ذرات کریستالی به علت قیمت بالای شیشه‌های کریستال به حساب می آید.

 

شیشه کریستال بلژیک

مقایسه و سنجش شیشه کریستال بلژیکی با چینی و ایرانی

پس از گذشت مدت زمان کم کشور چین پ با تولید شیشه کریستال به طرزی رقابت خودش را با کشور بلژیک شروع کرد، با توجه بسیار می توان تشخیص داد که شیشه‌کریستال بلژیکی به طرزی درخشندگی بسیار زیادی نسبت به شیشه کریستال چینی داشته است و به خصوص وقتی که شیشه را در معرض نور زیادی قرار بدهیم این تفاوت چشمگیر می شود.

شیشه کریستال بلژیکی
شیشه کریستال بلژیکی

در ۳ سال گذشته شیشه‌کریستال در ایران هم تولید می شود ولی هنوز در اصل کیفیت شیشه های کریستالی ایرانی به درصد خوب و شایسته ای نرسیده است و این موضوع حتما در سال های گذشته با توجه به تلاش های بسیار زیاد پژوهشگران صنعت شیشه برطرف خواهد شد و در آینده شاهد شیشه‌کریستال ایرانی حتی بهتر از شیشه‌کریستال‌بلژیکی و چینی تولید می شود.

شیشه‌کریستال‌بلژیکی یا چینی در اصل نوع بهبود یافته‌ ی شیشه کلیر و سوپر کلیر به شمار رفته است لذا موقع خرید شیشه‌های کریستال به این دقت داشته باشید که برخی از افراد سودجو و سوء استفاده‌گر شیشه های کلیر را با نام شیشه‌کریستال به می فروشند.

قیمت شیشه‌کریستال‌بلژیکی نسبت به شیشه‌های‌کریستال ایرانی و چینی خیلی بالاتر است.

 

مصرف های شیشه کریستال بلژیکی و چینی و ایرانی

شیشه بلژیکی
شیشه بلژیکی

مصرف شیشه های بلژیکی به شرح زیر می باشد :

  1. شیشه های رومیزی
  2. ساخت میز شیشه ای
  3. اجرای پارتیشن شیشه ای
  4. اجرای ویترین شیشه ای فروشگاه ها
  5. اجرای کف شیشه ای
  6. ساخت آکواریوم های خانگی
  7. اجرای سقف شیشه ای

 

شیشه کریستال بلژیکی ویژه برای آکواریوم

یکی از انواع شیشه‌های‌کریستال است که در هنگام ساخت آکواریوم ها استفاده می شود که در ضخامت های ۶ و ۱۰ و ۱۲ و ۲۰ میل وجود دارد بسیار خوب است که از ابزار دیاموند برای صیقیل کردن دور شیشه استفاده می شود، به عنوان مثال برای ساخت آکواریومی به طول ۱۲۰ cm ، عرض ۵۰ cm و ارتفاع ۴۰ cm از شیشه‌کریستال‌بلژیکی ۱۲ میل به کار می رود.

 

شیشه کریستال بلژیکی برای ساخت شیشه های رومیزی

شیشه های رومیزی جزء یکی از شیشه های تزیینی در خانه به حساب می آید به همین علت بهتر است که از شیشه های کریستال رومیزی برای تولید آن استفاده کرد، شفافیت بسیار این نوع شیشه ها باعث زیباتر شدن نمای میز خواهد شد.

 

شیشه کریستال بلژیکی خم

برای ساخت شیشه های کریستال خم در ابتدا باید شیشه کریستال در انداره های مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد احتیاج را می سازند که در پایان شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار می دهند.

 

شیشه کریستال بلژیکی لمینت

شیشه کریستال
شیشه کریستال

هر موقع اندازه شیشه های کریستال بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های کریستال لمینت شده استفاده کرد، برای ساخت این نوع شیشه ها از لایه PVB و SGP استفاده کرد.

 

 شیشه کریستال بلژیکی دوجداره

برای ساخت شیشه های کریستال دوجداره اول باید دو عدد شیشه کریستال با اندازه های یکسان برش داد بعد اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی میان شیشه ها قرار داده شود و در پایان هم گارآرگون میان شیشه ها ترزیق می شود.

 

شیشه کریستال بلژیکی ویترین شیشه ای

در پروژه هایی که احتیاج به اجرای ویترین های شیشه‌ای بهتر است شیشه‌های کریستال‌بلژیکی را به کار برد در این صورت جنس های داخل ویترین بهتر دیده می شود و به نوعی مشتری زیادی جذب می کند.

 

شیشه کریستال بلژیکی میز شیشه ای

برای ساخت میزهای شیشه‌ای خم و UV احتیاج است که از شیشه‌های کریستال‌بلژیکی به کار برد، این نوع شیشه ها با ضخامت های گوناگونی ساخته می شود ولی برای تولید میز شیشه ای معمولا از شیشه های ۱۵ و ۲۰ میل را بکار برد.

 

شیشه کریستال بلژیکی کف

برای اجرای کف شیشه‌ای نیز باید از شیشه‌های‌کریستال ۱۶ و ۲۰ میل لمینت شده هم به کار برد به نوعی که از اول با استفاده از فریم های فلزی کف ساختمان شبکه بندی شده سپس شیشه‌ها داخل فریم قرار می دهیم، اجرای کف شیشه ای نوعی از حساس ترین پروژه هایی با نمای شیشه‌ای به حسای می آید به همین علت باید از شیشه‌های با مقاومت و شفافیت بسیار مثل شیشه‌کریستال‌بلژیکی را به کار برد.

 

 شیشه کریستال بلژیکی اکریلیک

یکی دیگر از انواع شیشه‌های کریستال که با استفاده از رنگ های اکریلیک حروف فارسی در قالب خاص روی شیشه ساخته می شود به عنوان مثال می توان شیشه میز ناهارخوری را بدین شکل ساخت ضمناً شیشه کریستال‌بلژیکی در اصل یک اثر هنری به حساب می آید و مورد دقت علاقه مندان به هنر کشورهای گوناگون قرار می گیرد.

 

شیشه کریستال بلژیکی استیند گلاس

این طرح از شیشه های کریستال بلژیکی پیوندی از فرآیند های اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی ساخته می شود، شیشه های استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره ساخته می شود.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]