درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

Fassade Wilhelmstrasse 65 Berlin Mitte 160417 ako scaled

کاربرد شیشه در کمپرسورها

کاربرد شیشه در کمپرسورها

شیشه ها در انواع مختلفی در بازار قابل عرضه می باشند که با توجه به کاربردها از ضخامت ها، رنگ ها و کیفیت های متنوعی برخوردارند.

شیشه های مورد استفاده در صنایع متفاوت از شیشه های مورد استفاده در آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی بوده چرا که سطوح مقاومتی مورد نیاز صنایع بسیار بالاتر از آپارتمان ها خواهد بود.

استفاده از ابزار و یراق آلات در کنار اجرا و نصب شیشه ها نیز بسیار مهم بوده ضمن اینکه این یراق آلات در بخشی از ساختار و فرآیند های تولیدی شیشه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از ابزار آلات مورد استفاده در ساخت شیشه ها کمپرسور ها هستند.

 

کاربرد شیشه در کمپرسورها

هوای فشرده در صنعت شیشه سازی

شیشه یک ماده صنعتی است که  در ساختار و تولید بسیاری از ابزار ها و ساختمان ها به کار گرفته می شود ضمن اینکه این ماده به دلیل شفافیت و استحکام متناسب در سطوح مختلف، به مراحل مختلفی از زندگی افراد ورود کرده است.

در ساخت و تولید انواع شیشه ها و ابزار های شیشه ای در سراسر جهان از دستگاه های به روز پنوماتیک استفاده می شود ضمن اینکه تولید شیشه ها فرآیندی دشوار بوده است.

در کنار دستگاه های پنوماتیک از کمپرسور های باد و فشار هوا در تولیدات بطری ها و ورقه های شیشه استفاده می گردد.

در کنار دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته امروزی، استفاده و ساخت بطری های شیشه ای یک امر ضروری محسوب می شود.

شیشه ها در واقع از عناصر معدنی داخل  شن و ماسه ها استخراج می شوند که این فرآیند برای عموم بسیار متعجب کننده می باشد.

هوای فشرده عمدتا در جهت شکل دادن به قطعات شیشه ای جهت ساخت بطری ها استفاده می شود و این فرآیند است که قسمت های مختلف یک بطری شیشه ای را شکل می دهد و ظاهر نهایی شیشه ها توسط هوای فشرده بدست خواهد آمد.

 

مراحل ساخت بطری شیشه ای

بطری ها با استفاده از کمپرسور هوای فشرده و طی گذر از 8 مرحله ساخته و عرضه می گردند و تکمیل این فرآیند چند روز به طول می انجامد.

شیشه ها ابتدا از ساختار های پودری خام و جامد به مایع مذابی و درنهایت به ظروف و وسایل شفاف و جامدات سخت مبدل می گردند.

  • مواد اولیه
  • بسته بندی
  • ذوب و مخلوط سازی
  • تغذیه و برش دادن
  • شکل گیری
  • پخت دوباره سطح
  • پوشش دهی سطح
  • بسته بندی محصول؛ مراحل هشت گانه ساخت بطری های شیشه ای محسوب می شوند.

در ابتدای تولید مواد اولیه متنوع از شن و ماسه ها، سنگ های آهک و کربنات سدیم جمع آوری شده و ساختار اصلی شیشه را تشکیل می دهند که ضمن ایجاد ساختاری مستحکم، دارای یک نرمی خاصی بوده که قالب گیری شیشه ها به آسانی صورت می پذیرد.

در ساخت شیشه ها، از شیشه شکسته های بازیافتی نیز بهره گرفته می شود چرا که حجم مواد اولیه را افزایش داده و از نظر تولیدات گازهای گلخانه ای به صرفه تر به نظر می رسند.

مواد اولیه ساختار شیشه هل پس از بررسی کیفیت، بسته بندی، ذخیره و به کوره منتقل می شوند تا از ذوب آن ها به شیشه دست پیدا کنند.

مواد اولیه به وسیله شارژر هایی تجهیز شده به وسیله هوای فشرده، به کوره انتقال داده می شوند و در آن جا طی فرآیندی یک روزه در دمای بالا ذوب می شوند.

شیشه ها به وسیله فشارات هوا و توسط حلقه روزنه ای به صورت استوانه در آمده و با قیچی های مخصوص به طور مناسب برش می خورند.

هوا های فشرده شیشه ها را به شکل بطری های مدنظر شکل داده و پس از فرم گیری و خشک شدن، بطری ها یا ظروف شیشه ای توسط کوره به مدت یک ساعت دیگر بازپخت شده و از داخل و خارج به وسیله هوای فشرده خشک می گردند.

هر بطری پس از طی کردن مراحل باز پخت از یک نوار نقاله گذشته و توسط یک لایه قلع پوشش داده می شود که آن را براق و مقاوم می سازد و پس از طی کردن این مراحل بسته بندی شده و به کارخانجات مورد نظر فرستاده می شوند.

 

جمع بندی

استفاده از شیشه ها علاوه بر زندگی روزمره در بسیاری از مشاغل نیز رایج است ضمن اینکه بنابر کاربری هر شیشه، ضخامت، رنگ و ابعاد آن ها نیز متفاوت است.

در این مقاله به ساخت بطری های شیشه ای و نقش کمپرسور فشار هوا در ساخت شیشه ها پرداختیم.

بطری های شیشه ای و ظروف شیشه ای عمدتا به وسیله هوای فشرده شکل دهی می گردند چرا که پس از ذوب شدن مواد اولیه ساختار شیشه، نیازمند یک فرم و قالب گیری خاصی می باشند و این کار توسط کمپرسور های فشار هوا انجام می پذیرد.

شیشه ها به عنوان یک متریال صنعتی توسط به روزترین دستگاه های پنوماتیک برش می خورند و پس از آن تیزی گیری شده سپس بعد از شستشوی کامل، به محل مورد نظر فرستاده می شوند.

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053