درباره گلس مدا

مجموعه ی شیشه و آینه گلس مدا با بیش از یک دهه سابقه در امر خدمات آینه کاری، شیشه کاری خدمات ویژه ی خود را به صورت اختصاصی ارائه می دهد. برای تماس با گلس مدا کافیست همین حالا با شماره همراه 09123577053 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت لحظه ای در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما هموطنان عزیز و مهربان می باشد.

 

اطلاعات تماس مجموعه ی گلس مدا به شرح زیر است:

۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳

تهران خیابان هنگام سی متری دوم یا شهید جهان شاه لو، چهارراه تکاوران، تکاوران شمالی، پلاک ۴۷۳

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۶ عصر

info@glassmoda.com

برای تماس مستقیم با کارشناسان سایت روی این لینک کلیک کنید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

1

کاربرد شیشه در سازمان انتقال خون

کاربرد شیشه در سازمان انتقال خون

شیشه ها علاوه بر استفاده در ساختار های کلی ساختمان ها در قالب درب و پنجره و پارتیشن ها و غیره، در مشاغل نیز کاربرد های خاصی دارند.

شیشه های مورد استفاده در مشاغل نه به طور مستقیم و شیشه ها خام بلکه به کار گرفته شده در ساختار ابزار ها و وسایل تولیدی هستند.

برای مثال یخچال هایی با درب های شیشه ای جهت نگهداری خون و فرآورده های خونی در سازمان انتقال خون و بیمارستان ها استفاده می شوند و سایر تجهیزات آزمایشگاهی چه در سازمان انتقال خون و چه در آزمایشکاه های پاتولوژی دیگر، همگی از ابزار هایی شیشه ای استفاده می کنند که به طور خاص جهت استفاده در آن محل ها و با کاربری خاص تولید شده اند.

 

کاربرد شیشه در سازمان انتقال خون

یخچال بانک خون و انواع آن

یخچال های بانک خون از تجهیزات اولیه و اساسی هر سیستم خون شناسی و انتقال خونی می باشد که در جهت دخیره خون و فرآورده های آن مورد استفاده قرار می گیرند.

این یخچال ها در جهت نگهداری صحیح و بهینه خون و سلول های آن و حفظ خواص و شرایط آن ها استفاده می شوند.

شیشه های مورد استفاده در ساختار یخچال ها عمدتا از شیشه های تخت می باشد که با نام شیشه های فلوت و یا شیشه های ویترینی نیز شناخته می شوند.

این یخچال ها دارای طبقاتی قابل جابه جایی بوده علاوه بر اینکه تمام یخچال های صنعتی نیز در جهت نگهداری نمونه های مختلف این قابلیت و انعطاف را دارا می باشند.

یخچال های صنعتی در ابعاد رومیزی تا ایستاده در بازار موجودند اما یخچال های نگهداری خونو فرآورده های آن تنها به صورت ایستاده و در حجم های مختلف 100 تا 800 لیتری در بازار موجودند که تنها در مواردی با یکدیگر متفاوتند از جمله:

  • تعداد قفسه های کشو
  • ظرفیت نگهداری

یخچال های نگهداری خون دارای شیشه های دو جداره هستند و داخل یخچال مجهز به فن و سیستم برودتی، آلارم و ریکوردر می باشد.

 

ظروف شیشه ای

از وسایل و ظروف شیشه ای دیگری نیز در آزمایشکاه های سازمان انتقال خون استفاده می شود که اغلب به جهت استریل شدن راحت همچنین شفافیت برای تست های مدنظر از شیشه ساخته می شوند.

بشر، ارلن مایر، لوله های آزمایش، دکانتور ها و غیره همگی از ابزار های آزمایشکاهی شیشه ای هستند که به کاربرد هریک از آن ها نگاهی خواهیم کرد.

لوله های آزمایش شیشه ای بوده و جهت گرم کردن و نگهداری مایعات، محلول ها و خون مورد استفاده قرار می گیرند ضمن اینکه ساختار ته گرد آن ها به دلیل ایجاد مقاومت در برابر حرارت مستقیم می باشد تا مانعی برای شکسته شدن آن ها باشند.

بشر ها نیز یکی دیگر از ظروف شیشه ای مورد استفاده در آزمایشگاه ها هستند که به لیوان آزمایشکاهی نیز معروفند.

بشر ها اغلب شیشه ای هستند اما در انواع پلاستیکی نیز ساخته و مورد استفاده هستند ضمن اینکه ظروف شیشه ای در جهت گرم کردن و حل کردن برخی ماده ها خورنده بیشترین کاربرد را دارند و از شیشه های نشکن یا پیرکس ساخته شده اند.

ارلن مایر ها نیز ظروفی مخروطی شکل هستند که جهت مخلوط و گرم کردن مایعات به کار برده می شوند و جنس آن ها نیز پیرکس می باشد.

در آزمایشگاه ها به خصوص آزمایشگاه های شیمی و تحقیقاتی ظروفی برای اندازه گیری حجم مایعات وجود دارند که به آن ها بورت گفته می شود و پرکاربرد ترین آن ها بورت های شیشه ای شیردار هستند.

 

شیشه ابزار خورده

 

جمع بندی

استفاده از شیشه در مشاغل مختلف بنابر کاربرد ها، متنوع بوده برای مثال در سازمان انتقال خون و نگهداری از خون و فرآورده های آن از وسایلی استفاده می شود که در ساختار آن ها شیشه به کار رفته است.

یخچال های نگهداری خون، سلول های خونی و پلاسما، از جمله وسایل های اساسی سازمان انتقال خون و بیمارستان ها می باشد که دارای درب های شیشه ای از جنس شیشه های دو جداره می باشد.

یخچال های سازمان انتقال خون دارای انواع مختلفی از لحاظ حجم بوده که بنابر تغییر و افزایش حجم آن ها، به تعداد طبقات و کشوهای یخچال ها افزوده می شود.

دیگر وسایل شیشه ای مورد نیاز در سازمان انتقال خون از ابزار های آزمایشگاهی می باشد که همگی از جنس پیرکس بوده و اکثریت آن ها که در تماس با آتش قرار می گیرند، دارای ساختاری ته گرد می باشند تا از شکستگی آن ها جلوگیری شود.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتساپی
تماس مستقیم 09123577053