کاربرد شیشه و آینه در کشور امارات

کاربرد شیشه و آینه در کشور امارات

با گذاشت زمان کاربران از آینه ها و شیشه ها در کار های روزمره ی خود استفاده کرده اند از ظروف برای مصرف های خانگی تا استفاده آن برای معماری های ساختمان ها، که امروزه علاقمندان زیادی پیدا کرده است و افراد خواهان آن هستند تا بتوانند از آینه و شیشه در فعالیت های خود استفاده نمایند زیرا یک جلوه ی خاص و مدرن را به ظاهر ساختشان می دهد نمی توان گفت کاربرد آینه و شیشه مختص یک کشور خاص است بلکه تمامی کشور ها چه در کار های مدرن و چه کار های سنتی آینه ها و شیشه ها را به کار می برند که ما قصد داریم در این مقاله به کاربرد شیشه و آینه در کشور امارات بپردازیم.

می توان گفت امارات یک کشور منحصر به فردی می باشد که شهر های بسیار مدرن و زیبایی را خلق کرده است و توانسته است در مدت زمان کوتاهی به بهشت طاحان معماری تبدیل و نامیده شود زیرا توانسته است با بهترین معماری های روز شهر ها و ساختمان های جذابی بسازد و افراد زیادی را جذب خود کنند.

اما اگر بخواهیم ارتباط شیشه و آینه را با این کشور بیان کنیم باید بگوییم بیشتر سازه های امارت با استفاده از شیشه آلومینیم و آینه هاست که به شهر ها و ساختمان نمای خاص داده است.

 

کاربرد شیشه و آینه در کشور امارات

شهر دبی یکی از شهر هایی می باشد که چه در کشور امارات چه در جهان به زیبا ترین شهر نامیده شده است که در آن برج های معروف با معماری خاص وجود دارد یکی از برج های معروف در این کشور برج خلیفه می باشد که به بلند ترین برج در جهان شناخته شده است که برای نمای آن از شیشه استفاده شده است.

همچنین میشه گفت تقریبا تمامی رستوران ها، مراکز خرید، هتل ها، واحد های مسکونی در شهر های دبی از شیشه برای نمای ساختمان های خود استفاده کرده است.

 

کاربرد شیشه در معماری امارت

همان طور که گفته شد در برج های زیادی شیشه و آینه استفاده شده است و توانسته به عنوان بهترین و زیبا ترین ها در جهان معرفی شوند برای مثال:

برج قاب عکس که در شهر دبی ساخته شده است که در طراحی آن از تعداد زیادی شیشه استفاده نموده و برای ظاهر آن بکار برده است و یک پل شیشه ای در بالای برج ساخته اند تا نمای جذابی برای کاربران فراهم نمایند.

برج دریایی الفتان یکی دیگر از برج هایی است که به طور کامل برای ساخت نمای آن از شیشه استفاده کرده است و ظاهر خاصی را برای آن ایجاد نموده است.

آکواریوم و باغ وحش زیر آبی در دبی ایجاد شده است که تمام دیوار های آن از شیشه استفاده شده است و کاربران می توانند به راحتی در زیر آب رفته و دنیای حیوانات را ببینند همچنین سقف و کف این آکواریوم از شیشه  و آینه بکار رفته است تا بتواند توجه کاربران را به خود جلب نمایند و بتواند به همه جای آن دید داشته باشند.

یکی از کار هایی که کشور امارات در حال انجام آن است و می خواهد کار متفاوتی را در جهان انجام دهد ایجاد و ساختن شهر سقف دار می باشد که تمام سقف شهر از شیشه پوشیده شده باشد.

علاوه بر نمای بیرونی سازه ها در داخل ساختمان ها و برج های موجود از آینه کاری های خاص و متفاوت بکار برده شده است تا بتواند ظاهری مدرن برای افراد فراهم نماید از آینه هایی با دور کاری های طلا تا آینه های برنز و شیشه های هوشمند که همه ی این ها باعث شده است در بین کاربران جلب توجه نماید.

 

کاربرد شیشه رنگی در معماری امروزی

 

جمع بندی

بطور کلی می توان گفت شیشه و آینه کاری یکی از نقش های مهم در ساخت سازه های کشور امارات دارد و توانسته است با آینه کاری ها در انواع مختلف مثل آینه های کریستالی، شیشه های هوشمند برج ها و ساختمان های خاصی را برای کاربران خود ایجاد کنند و بتواند بهترین درآمد را از این طریق کسب نمایند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *