کاربرد شیشه در کلینیک

کاربرد شیشه در کلینیک

شیشه از متریال های پرکاربرد در زندگی روزمره و در ساختمان سازی است که در کنار شفافیت و روشنایی که به فضای داخلی می بخشد، از فضای داخلی در برابر عوامل محیطی به خوبی محافظت می کند.

استفاده از شیشه ها با گسترش شهرسازی افزایش داشته چرا که ضمن استفاده به عنوان درب و پنجره ها، به عنوان تزئینات داخلی نیز کاربردی هستند.

شیشه ها در انواع مختلفی جهت کاربرد های متنوعی تولید می شوند که در انواع اشکال، رنگی و ساده و حتی هوشمند به بازار عرضه می گردند.

شیشه ها ساختار شکننده ای دارند اما در برابر برخی پوسیدگی ها، زنگ زدگی و غیره مقاومند.

 

کاربرد شیشه در کلینیک

شیشه ها

انواع و اقسام شیشه ها در بازار عرضه می گردند که پر کاربردترین آن ها شیشه های نوع سکوریت هستند که در واقع هر شیشه ای قابلیت سکوریت شدن یا ایمن شدن را دارند.

شیشه های دیگر:
  • شیشه رنگی
  • شیشه هوشمند
  • دوجداره
  • رفلکس
  • پیرکس
  • کریستال

در فرآیند تولید شیشه ها برای ایجاد یک نوع خاص از آن ها اقدام به تغییراتی در ساختار شیشه می کنند برای مثال جهت تولید شیشه کریستال به شیشه فلوت اکسید نقره می افزایند و در نتیجه به تولید شیشه کریستال می پردازند.

و یا مثال های دیگری در این باره مانند افزودن نیترات سدیم به شیشه های فلوت برای حذف رنگ سبز، اکسید فلزات جهت تولید شیشه رنگی و اکسید منگنز حهت افزایش شفافیت و وضح شیشه به کار گرفته می شوند که این تغییرات شیشه های متنوعی را در اختیار سازندگان خواهد گذاشت.

شیشه های رنگی همانطور که گفته شد با افزودن اکسید فلزات به دست می آید که در جهت ایجاد رنگ های متنوع، از فلزات مختلف مانند مس برای قرمز، کبالت برای آبی و … استفاده می شود.

شیشه های دو جداره از دو شیشه به موازات یکدیگر تشکیل شدند که در فاصله میلی متری میان آن دو از گاز های بی اثر اشباع گشته تا عایق مناسبی برای رطوبت، گرما و سرما، صدا و اشعه های حاصله از خورشید باشند.

شیشه هایی تحت عنوان شیشه نشکن یا پیرکس در بازار موجودند که به دلیل استفاده از اکسید بوریک و سیلیس به مقدار بیشتر، در مقابل حرارت و آتش مقاوم هستند که به عنوان شیشه های بخاری و شومینه و حتی در ساخت ظروف از آن ها استفاده می شود.

 

کاربرد شیشه ها در کلینیک و درمانگاه

شیشه ها در انواع و اقسام اشکال و طرح ها مورد استفاده قرار می گیرند اما در این بخش به کاربرد آن ها در کلینیک ها اشاره خواهیم داشت.

از شیشه ها علاوه بر ساخت درب و پنجره درمانگاه ها، می توان به عنوان پارتیشن بندی ها نیز استفاده کرد که این پارتیشن ها می توانند رنگی، طرح دار و یا حکاکی شده باشند.

شیشه های مورد استفاده در کلینیک ها به دلیل مراجعات بالا باید از نوع شیشه های سکوریت و یا لمینت شده باشند چرا که این شیشه ها در برابر ضربات مقاوم هستند و در صورت شکستن و ایجاد ضربه های سهمگین به قطعات بسیار ریز اما کم خطر مبدل می گردند.

شیشه های پارتیشن ها می توانند هوشمند یا سند بلاست باشند ضمن اینکه می توان از شیشه های لاکوبل رنگی نیز به عنوان قفسه ها و شلف ها استفاده نمود زیرا این شیشه ها علاوه بر زیبایی بصری که ایجاد می کنند، آرامشی را نیز به فضا القا خواهند کرد.

 

کاربردهای اصلی شیشه رنگی

 

جمع بندی

شیشه ها پرکاربردترین مصالح ساختمانی شناخته شده هستند که علاوه بر ساخت و ساز های کلی، جهت تولید تزئینات و وسایل دکوراتیو نیز به کار گرفته می شوند.

شیشه ها در انواع مختلفی بسته به کاربردهای متنوع ساخته و توزیع می گردند که یکی از این کاربرد ها در کلینیک ها و مراکز درمانی می باشد.

شیشه ها در ساخت پارتیشن ها جهت حفظ حریم خصوصی بیماران و پزشکان در کلینیک ها کاربردی هستند ضمن اینکه به راحتی قابل شستشو و ضدعفونی هستند و بهترین گزینه برای محیط های درمانی می باشند.

شیشه های مورد استفاده در کلینیک ها می توانند از انواع سند بلاست، هوشمند و یا دو جداره باشند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *