کاربرد شیشه در ساخت سقف کاذب

کاربرد شیشه در ساخت سقف کاذب

شیشه ها در جهات مختلفی در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان پر کاربردترین متریال ساختمانی نام برده می شوند.

علاوه بر استفاده از شیشه در نمای خارجی ساختمان و نیاز های اساسی همچون ساخت درب و پنجره ها، از شیشه ها در طراحی های داخلی ساختمان نیز استفاده های فراوانی می شود.

شیشه ها در طراحی دکوراسیون های داخلی از ساخت کابین دوش حمام، پارتیشن بندی و شیشه های بین کابینتی در مواردی همچون تزئینات سقف ها به خصوص اجرای سقف کاذب به کار برده می شوند.

استفاده از سقف کاذب امروزه بسیار رواج داشته است.

 

کاربرد شیشه در ساخت سقف کاذب

سقف کاذب

به طور کلی سقف کاذب محلی برای اجرای نورپردازی ها و عبور تاسیسات برقی و غیره به کار گرفته می شود که بارزترین کاربرد آن به قسمت نورپردازی باز می گردد.

سقف های کاذب به طور عمده از پوشش های:
  • طلق
  • پی وی سی
  • آلمینیوم؛ ساخته می شوند اما اجرای سقف های کاذب به وسیله متریال های دیگری همچون گچ، چوب، شیشه، فلزات و کامپوزیت نیز صورت می گیرد.

سقف های کاذب را به وسیله ترکیبی از متریال های نام برده نیز می توان بدست آورد و آن ها از نظر نورپردازی و طراحی های دکوراسیون داخلی به دو دسته دکوراتیو و غیر دکوراتیو تقسیم می شوند ضمن اینکه سقف های کاذب دکوراتیو از طرفداران بیشتری برخوردارند.

موارد استفاده سقف های کاذب در:
  • سرویس بهداشتی
  • حمام
  • آشپزخانه
  • پاسیو
  • استخر
  • لابی و …؛ می باشد.

نحوه اجرای سقف های کاذب نیز به دو دسته یک پارچه و مشبکی تقسیم می شود که باز هم در این قسمت سقف های کاذب مشبکی از طرفداران خاص و بیشتری برخوردار می باشد.

 

سقف کاذب شیشه ای

در سقف کاذب شیشه ای، به عنوان قسمت پوششی از شیشه بهره برده می شود که می توان شیشه ها را در طرح ها و رنگ های متفاوتی سفارش دهید و امکان اجرا و ساخت شیشه ها در هر طرح و ابعادی وجود خواهد داشت.

کارخانجات شیشه در ایران به تولید شیشه های با کیفیت مطلوب و در ابعاد و ضخامت های مورد استفاده در اجرای سقف های کاذب می پردازند و نیازی به هزینه های گزاف در جهت خرید شیشه های وارداتی نخواهد بود.

تمام شیشه های مورد استفاده در اجرای سقف های کاذب سکوریت بوده و از ایمنی بالایی در برابر ضربه و حرارت برخوردارند ضمن اینکه از شفافیت مطلوبی نیز برخوردار بوده و به خوبی نور را به داخل فضا منتشر می سازد.

شیشه های رنگی و یا مات مورد استفاده در سقف های کاذب در برابر هرگونه شستشو، خراش و بخار و رطوبت مقاوم بوده چرا کهرنگ بر روی شیشه ها کاملا تثبیت گشته و در اثر موارد نام برده ضرری به شیشه ها نخواهد رسید.

سقف های کاذب به طور معمول مشبک و دکوراتیو ساخته و اجرا می شوند ضمن اینکه طراحی این سقف ها به صورتی است که در هنگام تاریکی هیچ نقش و رنگی از شیشه ها مشخص نبوده و با روشن شدن لامپ های داخل سقف کاذب، آن ها نمایان می شوند.

این سقف ها در اشکال هندسی مختلفی از جمله دایره، مربع، مستطیل، نواری و غیره ساخته می شوند و توسط نور های مخفی که در قسمت پشتی شیشه ها تعبیه می گردد ظاهری چشمگیر را به نمایش خواهند گذاشت.

 

تفاوت آینه کاری سنتی و مدرن

 

جمع بندی

سقف های کاذب یکی از کابردهای دیگر شیشه ها در ساختمان ها هستند که ضمن ایجاد نورپردازی، با وجود طرح ها و نقوش روی شیشه به ایجاد فضایی چشمگیر می پردازند.

سقف کاذب به طور کلی محل عبور تاسیسات و به طور عمده جهت نورپردازی بیشتر به کار گرفته می شود که به وسیله متریال های مختلفی همچون گچ، فلز،چوب و غیره نیز قابل اجرا می باشد.

در ساخت سقف های کاذب از شیشه های سکوریت استفاده می شود که ضمن ایمنی کافی و مقاومت در برابر فشار و ضربات، از شفافیت مطلوبی نیز برخوردار بوده و به خوبی نور را به داخل محیط منتشر می کند.

شیشه های مورد استفاده در سقف های کاذب در هر ابعاد و هر طرحی قابل سفارش می باشند چرا که این شیشه ها تولیدات داخل کشور بوده و در هر ابعادی قابل ساخت و اجرا هستند.

سقف های کاذب در مدل های دکوراتیو و مشبکی از محبوبیت بالایی برخوردار بوده ضمن اینکه در مدل ها و انواع اشکال هندسی قابل اجرا هستند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *