کاربرد شیشه در درب و پنجره

کاربرد شیشه در درب و پنجره

شیشه ها به عنوان پایه ای ترین متریال ساختمانی محصوب می شوند ضمن اینکه در ساخت بسیاری از تزئینات دکوراتیو نیز دخیل هستند.

شیشه ها انواع مختلفی دارند از جمله شیشه های سودا لایم، شیشه های دو جداره، شیشه های سکوریت و غیره که همگی در ساختار کلی بنا ها و ساختمان ها به کار گرفته می شوند.

یکی از سازه های اصلی و کاربردی در هر بنایی، درب ها و پنجره ها محسوب می شوند که در ساخت آن ها بنا بر سلیقه معمار و طراح داخلی از شیشه های مختلف و کاربردی استفاده می شود.

 

کاربرد شیشه در درب و پنجره

انواع شیشه ساختمانی

شیشه های ساختمانی در انواع مختلفی در بازار موجود و در کاربرد های متفاوتی استفاده می گردند.

شیشه های ساختمانی شامل:
  • شیشه جام ( سودا لایم)
  • شیشه دو جداره
  • شیشه سکوریت( ایمن)
  • شیشه رفلکس
  • شیشه فلوت(ساده)
  • شیشه طرح دار
  • شیشه هوشمند
  • شیشه رنگی و….

از انواع شیشه های ساختمانی در کاربرد های متفاوتی از جمله عایق های حرارتی/ برودتی، عایق صدا، مقاومت و استحکام، امنیت، حفظ حریم شخصی و عدم دید به داخل و غیره استفاده می شود.

شیشه های جام در واقع شیشه های ساده ای هستند که در ساختار بطری های غذایی، شیشه خودروها و… در زندگی روزمره شاهد آن هستیم و ساختاری متشکل از اکسید های سیلسیوم، کلسیم و سدیم دارد.

شیشه های فلوت نیز بیشتر با نام شیشه های تخت در صنایع ساختمانی شناخته شده اند ضمن اینکه در ضخامت های مختلفی از ۲الی ۲۰ میل مورد استفاده قرار می گیرند و بیشترین قسمت مصرفی این شیشه ها در ساخت پنجره ها می باشد.

شیشه های دیگر از جمله شیشه های طرح دار، رفلکس و هوشمند جهت ممانعت از دید به فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند که کاربری هر یک متفاوت خواهد بود ضمن اینکه از این شیشه ها علاوه بر ساخت درب و پنجره، در اجرای پارتیشن بندی نیز استفاده می شود.

شیشه های رنگی نیز در ساخت درب و پنجره ها به کار گرفته می شود اما به صورت های شفاف از جنس شیشه های ترنسپرنت و استین گلاس که نه تنها نور به اندازه کافی وارد محیط گردد بلکه زیبایی بصری به نمای خارجی و داخلی ساختمان ها هدیه دهد.

شیشه های دو جداره امروزه پر کاربردترین شیشه ها در ساخت درب  و پنجره ها هستند چرا که عایق های بسیار مناسبی برای آلودگیهای صوتی هستند ضمن اینکه مانع هدر رفت انرژی خواهند شد.

 

پنجره دوجداره رنگی

 

درب و پنجره های شیشه ای

در ب ها و پنجره ها امروزه به صورت های کاملا کاربردی در عین حفظ ظاهری زیبا تولید و اجرا می شوند.

شیشه های مورد استفاده در درب و پنجره ها باید از نظر کاربردی ابتدا معیار های ایمنی و سپس معیارهای زیبایی شناختی را دارا باشد برای مثال شیشه های دو یا چند جداره با وجود اندکی افزایش وزن اما از لحاظ عایق بودن در برابر رطوبت، تغییرات دمایی و صدا گزینه بسیار مناسبی در تولیدات ملزومات ساختمانی می باشند.

در اجرای شیشه های دو جداره می توان تقاضا داشت که جدار خارجی از شیشه ها به صورت های رفلکس، هوشمند و یا طرح دار قرار داده شود و ضمن حفظ امنیت و عایق بودن پنجره ها، به زیبایی ظاهری از نمای خارجی و حفظ حریم شخصی نیز پرداخت.

در برخی از درب های ورودی و پنجره برخی اتاق ها همانند اتاق خواب و آشپزخانه نیز از شیشه های تیفانی یا استین گلاس استفاده می شود که این شیشه ها علاوه بر جلوه بصری که ایجاد می کنند، کاملا ایمن و مقاوم در برابر ضربات و فشار هستند علاوه بر این که به حفظ حریم شخصی افراد می پردازند، نور خورشید را در رنگ های مختلفی به داخل منتشر می سازند.

 

جمع بندی

درب و پنجره های شیشه ای یکی از متریال های اساسی در صنعت ساختمانی به حساب می آیند که در ساخت آن ها می توان از انواع و اقسام شیشه های ساختمانی استفاده کرد.

شیشه های ساختمانی در طرحها و رنگ های مختلف، سطوح مقاومتی و ضخامت های متفاوتی در بازار موجودند که بسته به کاربری آن ها در ساخت در ب و پنجره ها به کار گرفته می شوند.

درب و پنجره های ساختمانی علاوه بر ایمنی و استحکام باید به صورت قابل توجهی از ورود صدا های مزاحم و خروج انرژی از محیط بکاهند که این امر با ساخت شیشه های دو یا چند جداره و اجرای درب و پنجره هایی با این دسته از شیشه ها امکان پذیر می باشد.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *