کاربرد شیشه در تابلو سازی

کاربرد شیشه در تابلو سازی

تابلوها در جهت تبلیغات به در فروشگاه ها آویخته شده و باعث جلب توجه و جذب مشتریان می گردند بنابراین باید ظاهری مطلوب و به روز داشته باشند.

یکی از مهم ترین مسیر های بازاریابی و تبلیغات مشاغل، نصب تابلوهای تبلیغاتی می باشد که از محبوب ترین و پرکاربرد ترین آن ها می توان به تابلوهای چلنیوم اشاره کرد که این تابلو ها به صورت حروف برجسته بر روی هر سطحی قابل اجرا هستند.

به طور کلی تابلوهای تبلیغاتی امروزه به سبک چلنیوم طراحی و اجرا می شوند که بر روی چوب، کامپوزیت و شیشه قابل اجرا هستند.

 

کاربرد شیشه در تابلو سازی

انواع تابلوهای تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
  • تابلوهای چلنیوم
  • تابلئهای نئون؛ که خود تابلوهای نئون به دو دسته نئون پلاستیک و نئون شیشه ای دسته بندی می گردند.

در واقع حروف ساخته شده چلنیوم به وسیله لوله های استیلی در ضخامت ها و رنگ های متنوع بر روی شیشه ها نصب خواهند شد که این لوله ها اتصالات میان حروف و شیشه هستند به علاوه قیمت تابلوهای چلنیوم به نسبت استفاده از لوله ها و اتصالات استیل افزایش خواهد داشت.

تابلوهای نئون شیشه ای به وسیله شیشه ها خام موجود در بازار تولید می شوند که توسط گاز های مختلفی داخل این شیشه های خام پر می شوند و با عبور جریانات الکتریسیته از میان این محتویات گازی، نور در رنگ های مختلفی منتشر خواهد شد.

و اما تابلوهای نئون پلاستیک یا نئون پلکسی که به وسیله نوعی پلاستیک شفاف به نام پلکسی تولید می شوند که در واقع طلق بوده اما به وضوح و شفافیت شیشه می باشد علاوه بر اینکه به آسانی با دستگاه های لیزری برش خواهند خورد.

تابلوهای نئون پلاستیک بسیار با دوام و زیبا هستند ضمن اینکه حروف آن ها همگی از پلاستیک تولید شده و در برابر عوامل محیطی مقاومت بیشتری دارد ضمن اینکه در آن ها از لامپ های ال ای دی استفاده شده که خطر بسیار کمتری نسبت به گازهای موجود در تابلوهای نئون شیشه ای دارند.

در ساخت این تابلوها نهایت دقت و ظرافت انجام گرفته، طراحی حروف توسط نرم افزار اتوکد و تمامی برش ها به وسیله دستگاه های لیزر دار صورت می پذیرد.

 

کاربرد اصلی شیشه رنگی

 

مراحل تولید تابلوها

همه سازندگام تابلوهای تبلیغاتی در قدم اول نیازمند مختصات،حدود ابعادی و طرح و رنگ مد نظر مشتری می باشند تا بتوانند تابلویی مناسب را ارائه دهند.

پس از انجام اندازه گیری ها به وسیله نرم افزارهای کامپیوتری مرتبط همچون اتوکد، به طراحی حروف و نحوه قرار گیری آن ها در کنار یکدیگر می پردازند و طرح نهایی را با مشتری هماهنگ و ثبت می کنند.

پس از طی کردن این مراحل اولیه به سراغ برش حروف طراحی شده در تابلوهای نئون پلاستیک و خم و طرح دادن شیشه ها در تابلوهای نئون شیشه خواهند رسید.

در این جا راه هر کدام جدا شده و در تابلوهای نئون پلاستیک، قطعات حروف پس از برش به وسیله چسب به یکدیگر متصل خواهند شد ضمن اینکه پس از چسباندن قطعات، لامپ های ال ای دی در قسمت پشتی آن ها نصب خواهد شد.

در تابلوهای نئون شیشه ای پس از خم کردن شیشه ها به اشکال مورد نظر به وسیله حرارت و فشار های زیاد، آن ها به وسیله اتصالات الکترودی در دو سر ابتدا و انتهای شیشه تجهیز می گردند تا جریان الکتریسیته به داخل وارد و نور تولید شود.

تابلوهای نئون شیشه ای در ابتدا فقط به رنگ قرمز مشاهده می شدند اما رفته ر فته با پیشرفت تکنولوژی در رنگ های متنوع دیگری نیز به بازار عرضه شدند.

 

جمع بندی

استفاده از تابلوها در جهت تبلیغات و جذب مشتری از اهمیت ویژه ای برخوردار است ضمن اینکه تابلوهای تبلیغاتی در انواع مختلفی در بازار موجودند.

تابلوهای تبلیغاتی در دو نوع چلنیوم و نئون در بازار موجودند که تابلوهای چلنیوم و نئون پلاستیک امروزه بیشترین کاربرد را داشته ضمن اینکه می توان آن ها را بر روی انواع متریال ها از جمله چوب، کامپوزیت و شیشه اجرا کرد.

تابلوهای نئون شیشه ای در گذشته بسیار رایج بودند و به وسیله شیشه های خام تولید می شدند اما به دلیل استفاده از گاز در آن ها و وجود بخارات جیوه، سمی شمرده شده و تقریبا از رده خارج شدند.

اما حروف ساخته شده با پلکسی نیز بر روی انواع شیشه متصل شده و اجرا می گردند که ضمن ظاهر زیبا از مقاومت بالا و مطلوبی نیز برخوردارند.

 

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *