کاربرد آینه و شیشه در کشور هند

کاربرد آینه و شیشه در کشور هند

یکی از بزرگ ترین کشفیات انسان ها آینه ها می باشند زیرا در زندگی امروزه ی ما انسان ها بدون آینه معنایی ندارد زیرا بسیاری از کار های ما وابسته به آن ها می باشد برای مثال فردی که می خواهد رانندگی کند باید از آینه ها استفاده نماید تا بتواند از خطرات موجود خود را حفظ کرده و از آن ها جلوگیری نماید به همین دلیل آینه ها نقش زیادی را در روزمره برای انسان ها بازی می کنند همچنین شیشه  می تواند نقش اساسی داشته باشد که در این مقاله قصد داریم کاربرد آن ها را در کشور هند بررسی نماییم.

امروزه شیشه ها و آینه ها در نقش ها و طرح های گوناگونی ایجاد شده اند که کاربران در زمینه های گوناگون استفاده می کنند و طرح های قشنگی را خلق می کنند آینه ها و شیشه ها نه تنها در استفاده روزمره کاربردی است بلکه در آثار هنری استفاده می شوند که شکوه و عظمت زیادی را به آن مجموعه اضافه می نماید.

 

کاربرد آینه و شیشه در کشور هند

آینه و شیشه در مکان های سنتی و مدرن چه کاربردی دارد

همانطور که گفته شد آینه ها و شیشه ها در طرح ها و رنگ های مختلف ایجاد شده اند که در گذشته از شیشه های رنگی بیشتر استفاده می کردند که جلوه ی زیبایی را به بنا ها داده اند مکان های زیادی در هند وجود دارد که از شیشه ها و آینه ها استفاده کرده اند برای مثال:

  • قلعه آمر یکی از معماری هایی است که برای تزئین بنای خود از آن ها بکار برده است که به کاخ آینه ها معروف است زیرا تمامی سقف ها و دیوار های آن را شیشه ها و آینه کاری ها تشکیل داده اند آینه های رنگی، محدب در این مجموعه نقش اساسی را ایفا می کنند.
  • آینا محل یکی دیگر مکان هایی است از دیوار های مرمر و شیشه های رنگی زیادی استفاده کرده است و مکانی دیدنی برای کاربران ایجاد نموده است.
  • شیش محل یکی از قلعه هایی است که جلوه ای ویژه به خود داده است و از آینه کاری برای دیوار ها و سقف های قلعه استفاده شده است و یکی از بهترین کاخ ها در هند نام برده می شود.

علاوه بر مکان های سنتی مکان های مدرنی هم هستند که از آینه ها و شیشه ها استفاده های زیادی کرده برای مثال در هتل ها و مجتمع های مسکونی، مجتمع های تجاری از آن ها استفاده های زیادی کرده اند

کاربران علاوه بر استفاده ی آینه و شیشه در نما و درب و پنجره برای تزئین دیوار های موجود، آینه کاری های داخلی، برای سرویس های بهداشتی، برای وسایل نقلیه استفاده کرده اند و با انواع آینه برنز، آینه ی طلایی، شیشه های رنگی، شیشه های کریستالی تجهیزات مناسبی را ساخته و در مجموعه های خود بکار برده اند.

 

مزایا و معایب آینه و شیشه

اگر کاربران می خواهند در نمای سختمان ها استفاده نمایند باید به این موضوع توجه نمایند که جنس آن ها طوری است که باید در نگهداری آن ها توجه زیادی شود و یا از آینه ها و شیشه های ضد ضربه استفاده نمایند تا بتواند عمر بیشتری داشته باشند.

جنس آن ها طوری است که باید به تمیزی آن توجه داشته باشند زیرا لکه ها و کثیفی ها را بیشتر نمایان می کند.

استفاده آن ها باعث می شود چهره ی خاصی به مکان داده و توجه کاربران را جذب نماید و تا کنون از مد نیافتاده است و همه برای استفاده از آن مشتاق بوده وپشیمان نشده اند.

 

کاربرد شیشه و آینه در ایران

 

جمع بندی

باید گفت آینه ها و چه شیشه ها در مصارف گوناگونی استفاده می شود و مختص به یک قسمت و بخش خاص نمی باشد و همه ی افراد می توانند از آن ها استفاده نمایند و به دلیل این که امروزه توانسته اند طرح های متفاوت و به روزی را از آن بسازند مورد توجه زیادی قرار گرفته اند که کشور هند هم از این موضوع مستثنی نیستند و از آن ها زیاد استفاده کرده است.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *