کابرد شیشه در تزئینات داخلی

کابرد شیشه در تزئینات داخلی

شیشه ها در انواع مختلفی در دسترس ما بوده ضمن اینکه با پیشرفت تکنولوژی تنوع شیشه ها در سطوح مقاومت و رنگ ها افزایش یافت تا در موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

شیشه های موجود در بازار با توجه با استحکام و رنگ های موردن نظر طراحان و یا سلیقه مشتریان در موارد مختلفی همچون اجرای دیوارپوش، ساخت ظروف شیشه ای، پارتیشن ها و غیره مورد استفاده هستند.

شیشه ها در ساخت درب و پنجره های دو یا چند جداره نیز نقش مهمی ایفا می کنند ضمن اینکه در انواع دودی و رفلکس نیز قابل سفارش و خرید می باشند.

 

کابرد شیشه در تزئینات داخلی

انواع شیشه

شیشه ها در انواع مختلفی و در کاربردهای بسیاری در زندگی ما جا گرفته اند؛ از ساخت ظروف کریستالی و پیرکس، تزئینات دکوراتیو تا درب و پنجره و پارتیشن های اتاق ها، شیشه ها در منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر منازل شیشه ها در هر ساختمان، فروشگاه و یا مرکزی مورد استفاده قرار می گیرد که بنابر میزان تردد و نیزا به زیبایی ظاهری، از انواع مختلف شیشه ها می توان کمک گرفت:

  • شیشه طرح دار
  • شیشه رنگی
  • شیشه رفلکس
  • شیشه استین گلس
  • شیشه ضد گلوله
  • شیشه شفاف
  • شیشه دو جداره( آکوستیک)

از موارد یاد شده شیشه در بالا در طراحی های داخلی استفاده می شود که در این بخش بصورت اجمالی به توضیح کاربرد های هر یک از این شیشه ها می پردازیم.

شیشه های طرح دار متشکل از شیشه های سند بلاست و شیشه های حکاکی شده دیگر می باشند که بر روی آن ها نقوش هندسی و طرح های مختلف رنگی و با ایجاد بافتی ملایم تولید می شوند که از این شیشه ها در حفظ حریم شخصی افراد، حمام و آَشپزخانه و در پارتیشن بندی ها به کار گرفته می شود.

شیشه های رنگی در انواع مختلفی در بازار موجودند که پرکاربردترین و مقاوم ترین آن ها شیشه های لاکوبل می باشند که در طیف رنگی زیبایی و با مقاومت بالایی در ساخت پارتیشن ها و اجرای دیوار پوش ها مورد استفاده قرار می گیرند.

شیشه های رفلکس شیشه هایی با پوششی متالیکی هستند که مانع از ورود بخشی از نور خورشید به داخل شده و مانع از خروج مقدار زیادی از گرما و انرژی فضای داخلی می شوند.

شیشه های استین گلس از مجموعه ای شیشه های رنگارنگ که با وجود سیم های مفتول فلزی بهم متصل گشتند تشکیل شدند که زیبایی چشمگیر و خیره کننده ای را به فضا خواهند بخشید ضمن اینکه از مقاومت مطلوبی نیز برخوردارند.

 

قیمت آینه کاری

 

کاربرد انواع شیشه در تزئینات داخلی

شیشه ها در اجرای انواع تزئینات دکوراسیون داخلی در آپارتمان ها، هلدینگ ها و ادارات، مراکز تجاری، فرهنگی و تفریحی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

از شیشه های متنوع در کاربری های مختلفی استفاده می شود برای مثال در منازل از شیشه های لاکوبل به عنوان شیشه بین کابینتی، اجرای دور دوشی و یا کابین دوش حمام، اجرای پارتیشن، دیوار پوش و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

از شیشه های دیگری همچون سند بلاست و سکوریت در ادارات و مراکز پرتردد جهت اجرای پارتیشن ها و دیوار پوش در جهت حکاکی نام هلدینگ و یا لوگو شرکت ها استفاده می شود که در جلب نظر مشتریان موثر واقع شده است.

شیشه های سکوریت در اجرای انواع آکواریوم ها نیز کاربرد دارند ضمن اینکه از شیشه های سند بلاست هم در منازل به عنوان شیشه بین کابینتی استفاده می شود.

شیشه های استین گلس در جهت زیبا سازی نمای خارجی ساختمان و همچنین تنوع رنگی و گسترش نور رنگی در فضای داخلی  به خصوص در آشپزخانه ها بسیار کاربردی خواهند بود.

 

 

جمع بندی

شیشه ها در انواع و اقسام و در رنگ بندی های متنوعی در بازار موجودند که ضمن استفاده از آن ها در قسمت های اساسی سازه ها مانند درب و پنجره ها، در ساخت ابزار و وسایل دکوری نیز به کار گرفته می شوند.

شیشه ها در انواع مختلف رنگی، طرح دار، استین گلس، سکوریت، رفلکس و غیره مورد استفاده هستند که بیشترین کاربرد متعلق به شیشه های سکوریت و رنگی می باشد چرا که در هر مکانی ضمن حفظ امنیت باید با استفاده از رنگ ها به زیبایی بیشتر محیط کمک کرد.

شیشه ها در ضخامت ها و در ابعاد مختلفی به عنوان کاربردهای متنوعی به کار گرفته می شوند برای مثال به عنوان شیشه بین کابینتی، اجرای پارتیشن، اجرای دیوارپوش و شلف های شیشه ای و غیره.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *