پنجره دو جداره رفلکس

پنجره دو جداره رفلکس

درب و پنجره های دو جداره امروزه محبوبیت خاص خود را در میان مردم بدست آوردند چرا که این ها در کاهش مصرف انرژی و کاهش صداهای ورودی به محیط بسیار موثر واقع شدند و دغدغه اصلی مردم را بر طرف کردند.

در ساخت پنجره های دو جداره از انواع پروفیل برای دور گیری شیشه ها استفاده می شود که پر کاربردترین آن ها  پروفیل های یو پی وی سی هستند.

از انواع شیشه نیز در ساخت شیشه ها و پنجره های دو یا چند جداره استفاده می گردد که در ادامه مقاله به یکی از انواع این شیشه ها یعنی شیشه رفلکس یا دودی می پردازیم.

 

پنجره دو جداره رفلکس

شیشه رفلکس  دو جداره

پنجره های دو جداره ساده به طور معمول از ۲ لایه شیشه شفاف و ساده تشکیل می شوند که دور تا دور آن ها از پروفیل یو پی وی سی بهره گرفته می شود که علاوه بر عدم خاصیت بازتاب نوری، به راحتی نور خورشید را بدون ذره ای انعکاس عبور می دهند.

شیشه های رفلکس دو جداره از یک لایه شیشه شفاف و ساده و یک لایه  شیشه رفلکس تولید می شوند که جداره رفلکس در آن ها می تواند در ضخامت های ۴و۶ میلی متر و حتی به صورت سکوریت باشد.

اما به طور معمول در پروژه های ساختمانی از ضخامت ۴ میل شیشه های رفلکس استفاده و ضخامت شیشه شفاف را تغییر می دهند.

بارزترین ویژگی شیشه های دو جداره رفلکس عدم دید از بیرون به داخل می باشد که تنها در روز به این صورت خواهد بود و در شب این انعکاس نور برعکس شده و عدم  دید از داخل به بیرون می باشد.

در شیشه های دو جداره رفلکس به طور تقریبی میزان عبور نور ۳۹ درصد کاهش و میزان عبور گرمای حاصله از تابش خورشید نیز ۳۷  درصد کاهش پیدا می کند که در ایجاد یک دمای معتدل در فصول گرم سال بسیار مناسب و مطلوب می باشد.

درب و پنجره های دو جداره به دلیل فضای خالی و یا پر شده از گاز بین جدار های شیشه ای، عایق های بسیار مطلوبی در جهت جلوگیری از خروج گرما و سرمای فضای داخل و مانع از ورود صدا از خارج می باشند.

 

شیشه های رفلکس دوجداره

 

مزایا و معایب شیشه های دوجداره رفلکس

در نصب و استفاده از شیشه های دو جداره رفلکس یا دودی مزایا و معایبی نهفته است که به بخشی از آن ها در این قسمت نگاهی می کنیم.

  • عدم دید به فضای داخلی در روز یکی از مزایای بارز استفاده از این نوع شیشه در ساخت پنجره دو جداره است؛

که این امر هم یک حسن و هم یک عیب در نظر گرفته می شود چرا که شیشه های رفلکس در شب برعکس عمل کرده و دید از خارج ساختمان به فضای داخلی می باشد علاوه براین در روشنایی روز نیز دید به داخل بستگی به میزان روشنایی داخل و خارج از منزل دارد.

  • جلوه زیبا و هماهنگ سازی نمای ساختمان با پنجره ها نیز می تواند یکی از مزیت های استفاده از این نوع پنجره باشد.
  • کاهش میزان گرما و نور ورودی خورشید در فصول گرم به خصوص در تابستان به فضای داخلی منزل یکی از مزیت های دیگر استفاده از شیشه های رفلکس دو جداره است.
  • معایب این شیشه ها در کاهش نور ورودی به فضای داخلی و تغییر رنگ فضای بیرونی از دید ناظرین می باشد که مزایای استفاده از این شیشه ها به معایب محدود آن ها می چربد.

 

قیمت شیشه رفلکس

 

جمع بندی

درب ها و پنجره های دو جداره از پرکاربردترین ابزار ها و مصالح ساختمانی هستند که عایق های مناسب و مطلوبی برای مجتمع ها، ادارات و منازل شما می باشند.

شیشه های دو جداره رفلکس از یک جدار شیشه شفاف و یک جدار شیشه دودی و رفلکس تولید می شوند.

مزایای استفاده از این پنجره ها به علت دودی بودن در روشنایی روز و ممانعت از دید به فضای داخلی یکی از گزینه های مناسب برای شهرک ها و مجتمع های نزدیک به هم می باشد.

جدار شیشه ی رفلکس این پنجره ها معمولا در ضخامت ۴ میلی متر اجرا می شوند.

پنجره های رفلکس دو جداره در بازتاب نورو کاهش ورود گرما بسیار موثر خواهند بود.

شیشه های رنگی در برابر عبور نور و بازتاب نور های ورودی، بسیار کاربردی خواهند بود.

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *