پاک کردن انواع شیشه در خانه تکانی

پاک کردن انواع شیشه در خانه تکانی

خانه تکانی سنتی دیرینه در میان ما ایرانیان است و با نزدیک شدن به اسفند ماه و شروع سال جدید همه در تکاپویی می افتند که همه وسایل خانه به تمیز ترین حال ممکن مبدل شود.

یکی از پرکاربردترین وسیله های موجود در منازل، شیشه ها و آینه ها هستند که تمیز بودن آن ها نیز بسیار به چشم می آید.

شستشو و تمیز کردن اصولی آینه و شیشه ها منجر به رضایت مندی و درخشندگی بیشتر محیط می شود و حساسیت روی لک داشتن و یا کثیفی آن ها نیز بسیار زیاد است.

آینه ها و شیشه ها با محلول ها و اصول خاصی باید شسته شوند تا احساس رضایت در پایان خانه تکانی در ذهن خانم های خانه بنشیند.

 

پاک کردن انواع شیشه در خانه تکانی

پاک کردن آینه و شیشه

در ابتدا باید یادآور شد که پارچه نخی و یا روزنامه های کاغذی بهترین ابزار برای پاک کردن شیشه های شما خواهند بود ضمن اینکه استفاده از دستمال های نرم و میکروفیبری نیز مفید فایده واقع خواهد شد.

باید توجه داشت که آینه ها و شیشه ها هر چند ماه یک بار باید شسته و تمیز شوند تا به لک های سخت دچار نشوند چرا که شستشوی شیشه و آینه ها پس از مدت طولانی بسیار سخت خواهد بود.

به هیچ وجه در هنگام شستشوی شیشه و آینه ها نباید از ابزار های خشن مثل اسفنج های زبر و سیم و اسکاچ ظرفشویی استفاده کرد چرا که لک ها و خط های جبران ناپذیری بر شیشه شما باقی خواهند گذاشت.

انواع محلول های شیمیایی در شستشوی آینه و شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرند اما علاوه بر آسیب های محیط زیستی که بر بدن افراد و محیط اطراف خواهند داشت، در طول عمر و ماندگاری آینه ها تاثیر منفی خواهند داشت و به وسیله محلول های طبیعی و دست سازی می توان به شستشوی آن ها پرداخت.

استفاده از پارچه و حوله های نخی بهترین مورد برای خشک کردن شیشه ها و آینه ها پس از پاک کردن می باشد که مانع از لک شدن شیشه ها می گردد.

برای پاک کردن شیشه ها و آینه باید از قسمت بالایی به سمت پایین حرکت کرد ضمن اینکه برای از بین بردن لک های سخت با استفاده از پنبه آغشته به استون می توان استفاده کرد ضمن اینکه برای از بین بردن لکه های رنگ ابتدا از جسم تیزی برای پاک کردن آن استفاده می شود و سپس از پارچه آغشته به تینر روی لکه استفاده می شود.

در پاک کردن آینه های حمام و سرویس های بهداشتی بهترین پاک کننده خمیر ریش می باشد! چرا که استفاده از خمیر ریش موجب می گردد بخارات آب کمترین تاثیر را بر کدر شدن آینه می گذارد و مدت زمان بیشتری آینه شفاف خواهد ماند.

ضمن اینکه میتوان از خوشبو کننده های محیط برای پاک کردن آینه ها استفاده کرد که علاوه بر درخشان بودن آینه، عطر ماندگاری را نیز برای چند روز بر آینه شما باقی خواهد گذاشت.

شستشوی شیشه ها و آینه ها را دور از نور مستقیم خورشید و وزش باد انجام دهید چرا که به سرعت خشک شده و لک می شود.

 

پاکیزه کردن شیشه ی شومینه

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *