نرده های دور وید

نرده های دور وید

وید به معنای فضاهای بازی است که جهت مشاهده بهتر و مرتفع جلوه دادن سقف ایجاد می ‌شود، در اصل فضاهای تو خالی که جهت مشاهده بهتر به فضای طبقات بالایی و بلند کردن سقف در منازل ایجاد می ‌شوند وید نامیده می شوند که سبب ایجاد یک فضای دلباز می‌ شوند.

اصلاح نرده وید یا نرده دور وید هم متشکل از تعاریف وید هست.

 

نرده های دور وید

نرده های دور وید یا نرده های وید در داخل خانه و برای دسترسی به دیگر طبقات است و باید دید را گسترش دهد پس معمولاً نرده وید از کنجی به کنج دیگر به حالت خم و یا خط صاف کشیده شده اند و سقفی ندازند.

درجایی که از نرده دور وید به کار برده می شود معمولاً سقف شیشه‌ای کار شده تا حداکثر نور به داخل محیط بتابد؛ در مرکز مال‌های تجاری بزرگ و ویلاهای امروزی از ایده نرده دور وید بسیار به کار برده می شوند.

نکته مهم در رابطه با استفاده از این نرده ها مساحت اشغال شده ای است که توسط نرده‌هایی که یک معمار با مهارت های گوناگون انتخاب می کند کمترین فضای پرت را به پدید می آورند.

نرده های دور وید به علت به کار بردن از شیشه های نشکن امنیت خیلی زیادی دارند و در مقابل ضربه و فشار مستحکم است.

در خانه هایی که از نمای سرتاسری شیشه به کار برده ‌شده باشد، باغ و ویلاهایی با نمای شیشه ‌ای و دیگر اماکنی که نمای شیشه ‌ای دارند به علت همخوانی بافت از نرده شیشه ‌ای استفاده‌ی فراوانی می‌ شود.

 نرده های شیشه ای راه پله از پرکاربردترین مصارف این نرده ها است.

چون راهروها و نقاط اتصالی در فضا در معرض مشاهده عموم قرار می گیرد و همین کار باعث می شود تا نرده راه پله به ‌عنوان نقطه مهم فضا با نرده شیشه ای خود را نمایان می سازد.

در صورتی‌ که نور فضایی در دسترسش باشد انعکاسش در تابش آفتاب به نرده راه‌ پله نمایی قابل ‌توجه تشکیل می دهد.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *