نحوه پاکیزه کردن شیشه

نحوه پاکیزه کردن شیشه و آینه های کثیف و دارای جرم

در این مقاله از گلس مدا ما سعی بر این داریم تا شما را با نحوه پاکیزه کردن شیشه و آینه های کثیف و دارای جرم آشنا کنیم.

پاکیزه نگه داشتن شیشه ها و آینه ها به نظر کار دشواری است، اما اگر از موارد یاد شده در این مقاله پیروی بکنید، درخشش آنها سبب حیرتتان می شود.

برای پاکیزه کردن شیشه ها و آینه ها اول روزنامه‌های قدیمی را برای پاکیزه کردن شیشه‌ها نگه دارید.

 

نحوه پاکیزه کردن شیشه

تجربه نشان دهنده این می باشد که برای پاکیزه کردن شیشه ‌ها، روزنامه مرطوب شده ضمن کم قیمت بودن، شیشه‌ها را در مقایسه با دستمال‌های پارچه‌ای خیلی بهتر پاکیزه می کند.

مهم نیست زمان تان زیاد باشد یا کم باشد؛ مهم کیفیت می باشد که یک شیشه ‌شوی خوب باید داشته باشد تا بتوان سطح های شیشه‌ را کاملا برق انداخت.

اگر که توانستید به جای روزنامه از دستمال میکروفایبر به کار ببرید که رطوبت را به خوبی جذب کند و هیچ پرزی بر روی سطوح آینه و شیشه به جا نماند.

اگر شما هم در خانه تان دوش های شیشه ای دارید، مطمئنا پاکیزه کردن آنها برایتان یک مشکل بزرگ می باشد.

هر مرتبه که یکی از اعضای خانه به حمام می روند و دوش می گیرد، شیشه ها پر از لکه های آب می شود و اگر تند و تند آنها تمیز نشود، سر و کله ی جرم ها و قارچ ها نیز پیدا می شود.

اغلب این موضوع آن چنان فرد را می آزارد که آرزو می کند که ای کاش در بازسازی دکوراسیون خانه خود، به جای شیشه از پرده ی حمام به کار می بردم؛ هرچند که شیشه شیک تر و لوکس تر به نظر می رسد.

ولی باور داشته باشید که همواره برای هر کاری، راهی وجود دارد که دردسرش کمتر می باشد.

لکه های روی شیشه که نابود نمی شوند، اصولا لکه های آب می باشند که به علت وجود مواد معدنی مثل کلسیم و منیزم به سادگی از روی شیشه نمی روند.

برای نابود کردن این نوع از لکه ها به پاک کننده ها با خاصیت رسوب بری بالا نیاز دارید.

تشکر بابت خواندن مقاله.

 

پاک کردن پنجره کثیف

شیشه های خانه همواره در معرض باران و برف و باد می باشند از این رو بسیار زود کثیف می شوند و پاکیزه کردن آنها هم کاری بسیار دشوار می باشد. به کار بردن از شوینده های گوناگون برای پاکیزه کردن شیشه یکی از راهکارهای موثر در این کار می باشد ولی اگر قصد دارید تا که شیشه های خانه خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنید در ادامه همراه ما باشید:

  1. همواره وسیله های مورد نیاز را در اختیار خود داشته باشید که برای پاک کردن شیشه امکان دارد نیاز بشود. این وسیله ها می توانند ۱ ابر تمیز و دستمال های پاکیزه و مواد شوینده و یک سطل آب گرم باشد.
  2. از شستن پنجره ها در موقع ظهر و وقتی که خورشید در بالاترین وضعیت خود قرار دارد جلوگیری کنید. در این حالت هر چه شما پنجره را با آب بشویید سریع خشک می شود و احتمال کثیف ماندن آن زیاد می شود.
  3. برای پاکیزه کردن شیشه می توان از سرکه سفید به کار برد. محلول سرکه و آب می تواند در شفافیت و براقی شیشه معجزه آفرین باشد. البته به خاطر داشته باشید که لازم نیست از میزان بسیاری سرکه به کار ببرید. حل کردن ۲ یا ۳ قاشق در یک سطل آب برای این کار کافی می باشد.
  4. به کار بردن از دستمال های میکروفایبر و نرم برای پاکیزه کردن شیشه ها خیلی مناسب هست ولی عده‌ای از کارشناسان بر این باورند که هیچ چیز نمی تواند مثل روزنامه به داد شیشه ها برسد و آنها را پاکیزه کند.
  5. برای پاکیزه کردن شیشه های باید بخش های داخلی را به صورت افقی پاکیزه کرد و بخش های بیرونی را عمودی پاکیزه کرد. این کار لکه های گوناگون را در دور شیشه نابود می کنند و متوجه می شوید که هر لکه مربوط به کدام بخش می باشد.

 

نحوه تمیز کردن شیشه های شومینه کثیف

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *