منظور از اسپیسر چیست؟

منظور از اسپیسر چیست؟

در این مقاله از گلس مدا ما سعی بر این داریم تا شما را با اسپیسرها آشنا کنیم.

اسپیسرها برای ایجاد فاصله میان ۲ میل گرد با توجه زیاد به کار برده می شود و همچنین به عنوان روکشی خوب بر روی میل گردها مانع از زنگ زدگی می شود.

 

منظور از اسپیسر چیست؟

اسپیسرها از نظر لغوی به معنای فاصله گذار یا فاصله نگهدار می باشند که در اندازه های گوناگونی تولید می ‌شوند و در ایجاد پوشش میل گردی خوب نقش به خصوصی دارند.

آنها در موارد گوناگونی کاربرد دارند که از جمله آنها می توان به رعایت پوشش میل گرد ها در سازه هایی مانند دال ها و دیوار ها  اشاره نمود.

از دیگر موارد کاربرد اسپیسر بتن، در ساختمان ها و پروژه هایی مانند سد سازی و تونل سازی می باشد.

به کار بردن از اسپیسر بتن در نتیجه کار خیلی تأثیرگذار می باشد به نوعی که در صورت به کار بردن نیز کیفیت سازه و هم سرعت اجرا و انجام آن پروژه ساختمانی بالا می شود؛ اغلب هم وجود اسپیسر بتن، باعث می شود تا فاصله بین دو میل گرد حفظ بشود؛ از سوی دیگر برای به وجود آوردن فاصله بین قالب بتن و خاموت از اسپیسرها به کار برده می شود.

در حالت کلی اسپیسرها در مدل های گوناگونی تولید می شوند که از هر کدام در موارد خاصی به کار برده می شود دلیل به کار بردن از این قطعه، به وجود آوردن فاصله بین میل گرد و بتن می باشد و از طرفی برای تأمین پوشش بتن نمی ‌توان قطعه هایی مانند سنگ یا چوب به کار برد.

 

آشنایی با انواع آینه های دکوراتیو

 

فواید استفاده کردن از اسپیسرها

در گذر زمان میل گرد ها در اثر تماس و مجاورت با مواد شیمیایی و شرایط محیطی مانند رطوبت و هوا و موادی مانند سولفات ها و غیره دچار خوردگی می ‌شود که این موضوع اثر خیلی مخرب و زیانباری بر سازه می گذارد.

ولی در صورت به کار بردن از اسپیسرها، پوششی بر روی میل گرد شکل می گیرد که آن را در برابر شرایط آب و هوایی حفظ می کند.

در تولید بتن مسلح برای این که راندمان کار به حد قابل توجهی زیاد شود معمولاً از این قطعه به کار برده می شود.

این قطعات ابزار های خیلی مفیدی می باشند که در صورت به کار بردن مانع از حرکت شبکه میل گرد در بتن مسلح می شوند و به عبارتی دیگر آن را ثابت نگه می دارند.

اسپیسرها برای ایجاد فاصله میان ۲ میل گرد با توجه زیاد به کار برده می ‌شود و همچنین به عنوان روکشی خوب بر روی میل گردها برای جلوگیری از زنگ زدگی به کار برده می شود.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *