لوئیس کامفورت تیفانی کیست ؟

لوئیس کامفورت تیفانی کیست ؟

یکی از اشخاص هنرمند که آمریکایی می باشد و و طراحی هنر های تزئینی به حساب می آید آقای لوئیس کامفورت تیفانی می باشد، که در زمینه شیشه های طرح دار و تکنیک های تیفانی گلاس شهرت خاص خود را دارد.

یکی از ویژگی هایی که نام او این است که نام این هنرمند به جنبش هنری آرت نوو گره خوره است که این بسیار جذاب می باشد.

این هنرمند معروف در هنر های بسیاری فعالیت داشته است که می توان از هنر های او به شیشه های استیند گلاس ها، آباژور های دکوراتیو، شیشه بلویینگ، میناکاری، پنجره ها، موزاییک شیشه ای، لامپ ها، جواهرات، فلزات طراحی شده و غیره اشاره کرد.

او یکی از اولین مدیرانی بود که طراحی را شروع کرد و این شروع در شرکت خانوادگی اتفاق افتاد که توسط پدر او به نام چارلز لوئیس تیفانی تاسیس شده بود.

 

لوئیس کامفورت تیفانی کیست ؟

زندگی لوئیس تیفانی

این هنرمند در هجدهم فوریه ۱۸۴۸ در نیویورک به دنیا آمد.

این شخص هنرمند توانست دوره مدرسه خود را در آکادمی نظامی در غرب چستر در پنسیلوانیا به پایان برساند و در آکادمی نظامی در نیوجرسی در ایگلسوود در پرت امبوی حضور پیدا کند.

از اولین آموزش های هنری این شخص می توان به عنوان نقاش یاد کرد که او توانست تحت نظر نیوجرسی و سامودل کلمن در ایروینگتن و جورج انس که در نیویورک بودند را سپری کند و تحصیل خود را در بهترین حالت انجام دهد.

وی در آکادمی هایی چون آکادمی ملی طراحی در نیویورک در سال ۱۸۶۶- ۱۸۶۷ و همچنین در سال ۱۸۶۸ – ۱۸۶۹ در آکادمی سلطنتی لئون آدولفه- اوگوست توانسته تحصیل کند.

یکی از تاثیر گذار ترین نقاشی هایی که برای تیفانی اتفاق افتاده است نقاشی لنداسکیپ می باشد که او را تحت تاثیر قرار داده است.

 

فعالیت های لوئیس تیفانی

 • اولین کاری که تیفانی شروع به انجام آن شد نقاشی بود، اما او بالاخره در سال ۱۸۷۵ به هنر شیشه سازی علاقه مند شد و در سال های ۱۸۷۸ و ۱۸۶۰ در چند تولیدی شیشه شروع به کار کرد که در بروکلین بود.
 • بعد از گذراندن مدت زمانی در کارگاه شیشه توانست کارخانه شیشه خود را در نیویورک در کورونا بود تاسیس کند، و بر این تاکید داشت که بتواند شیشه های با کیفیت را می خواست ارائه دهد.
 • استعداد و رهبری تیفانی و همچنین ارتباط ها و پول پدرش توانستند او را موفق کنند تا بتواند در کسب و کار خود پیشرفتی را داشته باشند.
 • یکی از طراحی های داخلی که در سال ۱۸۸۱ تیفانی توانسته انجام دهد طراحی خانه مارک تواین که در کانتیکات، هارتفورد که نیمه کاره بود را توانست قبول کند و این کار را به پایان برساند.

 

مهم ترین فعالیت تیفانی

در رزومه کاری این شرکت یکی از مهم ترین کار هایی که صورت گرفته در سال ۱۸۸۲ می باشد که ۲۱ رئیس جمهور آمریکا به نام چستر آلن آرتور از رفتن به کاخ سفید سر باز زد و گفته بود که باید کاخ سفید مجددا باید بازسازی شود.

در آن زمان تیفانی توانسته بود در زمینه طراحی داخلی مشهور شده باشد و از او که در نیویورک بود درخواست کرد که به بازسازی و طراحی داخلی کاخ بپردازد، و تیفانی این کار را پذیرفت.

از کار هایی که تیفانی در کاخ سفید انجام داد این است که توانست اتاق هایی چون اتاق آبی، اتاق قرمز، سالن ورودی، اتاق غذاخوری و سالن بازنشستگی را که وجود داشت را با استفاده از رنگ آمیزی در زمینه الگو های تزئینی و همچنین درب های جدیدی را نصب کند، زمینه را تغییر رنگ دهد و از الگو های نامتراکم استفاده کند، به چراغ ها و لامپ ها از شیشه تیفانی یا تیفانی گلاس استفاده اند و همچنین از کف تا سقف در درب ورودی را از شیشه استفاده کند، و آن ها را مرمت کند.

برخی از این شیشه ها که برای تزئین استفاده شده بود را در بازسازی بعدی برداشته شد.

 

تاریخچه آینه ونیزی

 

افتخارات تیفانی

 • در سال ۱۸۹۳، نمایشگاه جهانی کلمبیا (شکاگو) ۴۴ مدال.
 • در سال ۱۹۰۰، مدافع لژیون افتخار (فرانسه) مدال طلا.
 • در سال ۱۹۰۰، نمایشگاه پاریس جایزه بزرگ.
 • در سال ۱۹۰۱، نمایشگاه سنت پترزبورگ جایزه بزرگ.
 • در سال ۱۹۰۱، نمایشگاه بوفالو مدال طلا.
 • در سال ۱۹۰۱، نمایشگاه درسدن مدال طلا.
 • در سال ۱۹۰۲، نمایشگاه تورین مدال طلا و دیپلم ویژه.
 • در سال ۱۹۰۴، نمایشگاه خرید لوئیسونا در سنت لوئیس مدال طلا.
 • در سال ۱۹۰۷، نمایشگاه جامستون مدال طلا.
 • در سال ۱۹۰۹، نمایشگاه سیاتل جایزه بزرگ.
 • در سال ۱۹۱۵، نمایشگاه پاناما مدال طلا.
 • در سال ۱۹۲۶، نمایشگاه فلادلفیا مدال طلا.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *