فرآیند ساخت شیشه های دوجداره

فرآیند ساخت شیشه های دوجداره

در این مقاله از گلس مدا ما سعی بر این داریم تا شما را با فرآیند ساخت شیشه های دوجداره آشنا کنیم.

شیشه های دوجداره از اساسی ترین اجزای مورد استفاده در پنجره های دوجداره هستند و از همین رو این شیشه ها باید دارای کیفیت خیلی مرغوبی باشند.

در مرحله اول، انتقال شیشه ها به میز برش اتوماتیک باید صورت بگیرد.

انتقال این شیشه ها با به کار بردن از رکهای مخصوصی هم شکل می گیرد، آنگاه عملیات برش این شیشه ها توسط نرم افزار طراحی انجام می شود.

شیشه های پنجره دوجداره با کمترین حد پرتی و ضایعات هم بریده می شوند.

آنگاه پس از بیرون آمدن شیشه ها به اندازه های گوناگون آن را شستشو می دهد.

همچنین حد کیفیت آن هم کنترل خواهد شد و کار انتقال آن هم به دستگاه تولید انجام خواهد شد.

 

فرآیند ساخت شیشه های دوجداره

پنجره های دوجداره

هم زمان با انجام دادن مراحلی که در بالای مقاله برایتان ذکر کردیم، اسپیسرهایی که در میان شیشه های دوجداره وجود دارند با به کار بردن از دستگاه خمکن بندینگ، برای هر شیشه ای اندازه گیری صورت می گیرد و آنگاه این شیشه ها را می برند و خم می کنند و آنگاه درون آن را با به کار بردن از رطوبت گیر پر کنید.

با به کار بردن از دستگاه بوتیل، دو لبه ی شیشه، چسب زده می شود تا فریم ها در میان شیشه ها قرار می گیرد، این فریم ها اسپیسر نام دارد و درزی که در بین آن وجود دارد هم درزگیری می شود.

آنگاه انتقال شیشه ها با دستگاه پرس انجام می شود و به درون فریم ها، گاز آرگون که بین دو شیشه است، به صورت اتوماتیک تزریق می شود.

در انتها با به کار بردن از یک روبات کلیه محیط شیشه ها دوباره درزگری می شوند، این کار با وسیله ی چسب ولفید صورت می گیرد.

شیشه های دوجداره به صورت موازی در کنار همدیگر قرار می گیرند و به این علت که شیشه های دوجداره به این صورت در کنار هم قرار می گیرند تا با این کار کاراییشان زیادتر شود.

همچنین قابل ذکر است که شیشه های دوجداره ای که برای پنجره دوجداره به کار برده می شوند در میل هایی با ابعاد گوناگونی استفاده می شوند.

 

 

خواندن مقاله های زیر را مطالعه کنید:

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *