علت شکستن شیشه های سکوریت

علت شکستن شیشه های سکوریت

شیشه های سکوریت که اصطلاحاً به آنها شیشه های نشکن نیز گفته می شود توانسته در میان مردم محبوبیت خاصی پیدا کند.

در اصل به علت مقاومت زیاد شیشه در مقابل ضربه نسبت به شیشه های معمولی با این اسم شهرت یافته است.

شکستن شیشه یکی از قابلیت ‌های شیشه ها است و تمامی شیشه‌ها در اثر ضربه شکسته می شوند ولی درجه مقاوت آنها با هم فرق می کند.

شیشه های سکوریت هم خاصیت نشکن بودن را تا وارد شدن اندازه مشخصی فشار را دارد و بعد از آستانه تحمل شیشه، شیشه شکسته می شوند.

شیشه‌های معمولی در صورت شکستن به قطعه های بزرگی تبدیل ‌می شوند و خیلی برنده هستند، این شیشه‌ها در موقعی ‌که اندازه بزرگی داشته باشند خطر جانی را به همراه خواهند داشت و خیلی تیز هستند، ولی شیشه‌ های سکوریت در مقابل ضربه خیلی مقاوم‌تر هستند و حتی در صورت شکسته شدن به قطعات بسیار ریزی تبدیل می شوند و در واقع پودر می شوند.

شیشه‌های پودر شده خطر جانی را به همراه ندازند و در نهایت، خراش سطحی را به همراه دارند.

شیشه های سکوریت همان‌طور که گفته شد در مقابل ضربه حساس هستند، ولی لبه‌ های شیشه های سکوریت در مقابل ضربه خبلب حساس‌تر از بخش مرکزی شیشه هستند.

پس علت شکستن شیشه های سکوریت در خیلی از مواقع می ‌تواند یک ضربه‌ی شدید را به کناره های شیشه وارد کند، در این حالت شیشه پودر می شود و به سمت پایین می رود.

شیشه های سکوریت معمولاً لبه‌ های شیشه های سکوریت را با فریم و یا یراق‌آلات ویژه مهار می کنند که در مقابل ضربه مقاوم‌تر هستند و مستقیماً مورد تهاجم قرار نمی گیرند.

ضربه‌ای محکم به مرکز شیشه نیز می‌تواند علت شکستن شیشه های سکوریت باشد.

شکستن شیشه های سکوریت بیشتر در شیشه‌های سکوریت مورد استفاده برای حمام اتفاق می افتد، چون در این فضا به علت تغییر دمای هوا تنشی که تشکیل شده مقاومت شیشه را کم می کند.

درب ‌های کشویی در صورتی‌ که به‌طور صحیح باز و بسته نشوند امکان دارد که علت شکستن شیشه های سکوربت باشند

چون این درب ‌ها بارها باز و بسته می‌ شوند و اگر لبه انتهایی شیشه به دیوار بخورد امکان دارد که در اثر ضربه ‌های پشت سر هم برای باز و بسته کردن درب کم ‌کم لبه‌های شیشه سکوریت دچار آسیب شوند.

نشکن بودن از مزیت های مهم شیشه های سکوریت و سیر شیشه های نشکن هستند.

ولی گاهی در مواقع اضطراری از جمله سیل و آتش‌سوزی و یا تصادف مجبور به شکستن شیشه می شویم که در این حالت قابلیت نشکن بودن شیشه امکان دارد که عملیات امداد را با خطر مواجه کند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *