شیشه های اسپندرال

شیشه های اسپندرال

در اجرای سطح های بزرگ شیشه ای در نمای ساختمان و پوشاندن مناسب مناطق کور ساختمان بخش هایی که نباید مشاهده شوند مثل فضای میان طبقه ها تأثیر به خصوصی بر زیبایی نما دارند.

در ابتدا شیشه های رفلکس بدین منظور به کار برده می شدند ولی در هنگام شب نور فضای داخلی بیشتر از نور فضای بیرونی است، این شیشه ها کارآئی خودرا از دست می دهند و تمامی مناطق کوری که در معرض مشاهده قرار می گیرند و ظاهر نا زیبایی را برای ساختمان سبب می شوند.

 

شیشه های اسپندرال

به این دلیل که در حال حاضر به کار بردن از شیشه های رفلکس در این زمینه منسوخ شده و به جای آن از شیشه های اسپندرال به کار برده می شوند.

در صورت به کار بردن از شیشه های اسپندرال نمای ساختمان یکپارچه و هماهنگ می شوند.

شیشه های اسپندرال با اعمال چاپ خاص به صورت غیر شفاف ساخته می شود.

شیشه های اسپندرال تنوع رنگ بسیار بسیار زیادی دارند و بنا به درخواست طراح می توان آن را به نوعی انتخاب کرد که قسمت اسپندرال با سایر قسمت های نما هماهنگی یا تضاد داشته باشند.

تطابق رنگی شیشه های نما با شیشه های اسپندرال وقتی بیشتر است که شیشه ها یا رفلکس زیادی داشته باشند و یا حد عبور نور، در آنها پایین بیاید.

شیشه‌های رنگی و یا شیشه‌های ساده تطابق رنگی کمی با شیشه‌های اسپندرال دارند.

وقتی که حد عبور نور از شیشه ها بیشتر از ١۴ % باشد باید انتخاب شیشه با مشورت کارشناس صورت بگیرد و حتی یک نمونه شیشه در اندازه اصلی برای بررسی حد انطباق بر روی پروژه نصب شوند.

در روزهای آفتابی بیشترین حد انطباق میان شیشه های اسپندرال و سایر شیشه های نما وجود دارد.

ولی در روزهای ابری به دلیل تیرگی هوا تضاد میان شیشه های اسپندرال و سایر شیشه ها بشتر می شود.

این کار به دلیل شفافیت شیشه های نما و افزایش حد نور در فضای داخلی ساختمان است.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *