شیشه لمینت و امنیتی

شیشه لمینت و امنیتی

شیشه لمینت و امنیتی رنگی به علت وجود تلق PVB، در برابر ضربه مقاومت بسیاری نسبت به شیشه های معمولی دارد، شیشه معمولی در اثر ضربه شکسته می شوند و به قطعات ریز و برنده تبدیل می شود.

لایه PVB میانی در شیشه لمینت از پاشیده شدن قطعات خرد شده به اطراف جلوگیری می کند و قطعات شیشه شکسته شده را در کنار هم نگه می دارد و با این کاربرد، خطر آسیب کم می شود.

در تولید شیشه لمینت میان لایه  pvbو افزودنی های جاذب uv استفاده شده که می تواند تا حدودی آسیب ها و مشکلات ناشی از تابش اشعه مضر uvخورشید، را کم کند.

شیشه‌ های سکوریت های ضد سرقت به عنوان یکی از پرکاربردترین موارد استفاده در شیشه لمینت به حساب می آیند.

این نوع از شیشه های لمینت در ظاهر به شیشه‌ معمولی هم، شبیه هست.

با توجه به ساختار چند لایه بودن شیشه‌ های لمینت و وجود یک ‌لایه‌ تلق، از مقاومت خیلی بالایی در برابر ضربات سنگین و برخورد گلوله است به همین علت گاهی به عنوان شیشه ضد گلوله هم شناخته می شود.

 

شیشه لمینت و امنیتی

شیشه لمینت رنگی

شیشه های لمینت نسبت به شیشه‌ های معمولی دارای ضریب ایمنی بسیاری هستند.

شیشه لمینت رنگی دو یا چند لایه شیشه تخت ایجاد شده است که با لایه میانی PVB به همدیگر اتصال پیدا می کنند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

شیشه لمینت رنگی علاوه بر این که تمام خاصیت های شیشه لمینت مثل مقاومت در مقابل زلزله و سرقت و جلوگیری از نفوذ اشعه UV را دارد.

شیشه لمینت رنگی دارای طیف گسترده ای از رنگ ها هستند.

این نوع شیشه می تواند شفاف، مات یا غیر شفاف باشد.

کاربرد این نوع شیشه در نمای بیرونی و درونی ساختمان و برای طراحی دکوراتیو در بخش های داخلی خانه است.

شیشه لمینت رنگی با به کار بردن از تلق های PVB رنگی که توسط شرکت های معروف و با اعتبار اروپایی تولید می شوند، تولید و به بازار توضیع می شوند.

لایه میانی در شیشه های لمینت از دیگر مواد مثل چوب پوستر و فیبر هم تولید می شوند که با فرآیند لمینت توسط رزین‌های ویژه شیشه‌ها شکل پایانی را به خود می گیرند.

 

ساخت شیشه لمینت

برای تولید شیشه های لمینت در اول باید روی یکی از شیشه ها، لایه PVB را قرار داد و لایه بعدی شیشه را روی آن قرار داد.

سپس در مرحله بعد شیشه ها را وارد دستگاه اتوکلاو می کنند.

مرحله بعدی برای تولید شیشه های لمینت، خلا داخل دستگاه اتوکلاو است که موجب می شود هوا از بین شیشه ها خارج شود و با گرمایی که دارد، لایه PVB به هر دو لایه می چسبد.

با استفاده از نصب شیشه لمینت در ساختمان‌هایی با ارتفاع بالا خوب است و برای جلوگیری از خطرات احتمالی هم کاربرد دارد.

چندین نوع شیشه در لایه‌های گوناگون استفاده می شود که از مزایای مهم در تولید شیشه لمینت است و موجب افزایش کارایی این شیشه می شود.

در تولید شیشه های لمینت علاوه بر افزایش ایمنی و عایق بودن آن‌ ها در مقابل صدا هم در نظر گرفته شده است.

این نوع از شیشه ها در مناطقی که بادهای شدید می ‌وزد و خطر ایجاد طوفان و گردباد هست، از امنیت و مقاومت بسیاری برخوردار است و کاربرد های زیادی دارند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *