شیشه لاکوبل ایرانی

شیشه لاکوبل ایرانی

امروزه شیشه ها علاوه بر استفاده در درب و پنجره ها، در اکثر محصولات و وسایل دیده می شوند.

استفاده از شیشه ها به علت افزایش روشنایی در هر جایی مورد اهمیت است ضمن اینکه شیشه ها عایق های مناسبی در برابر ضربات، سرما/گرما و ورود موجوداتی هستند که وجود آن ها در زندگی روزمره ناخوشایند خواهد بود.

شیشه ها علاوه بر محافظت ما، در جنبه های دکوراتیو و زیبایی بیشتر دکوراسیون منازل و ادارات نیز شرکت داده شدند.

با پیشرفت صنایع شیشه و آینه، شیشه های رنگی در انواع اقسام کیفیت ها و مدل ها به بازار عرضه شدند و چندی نگذشت که دوبراه شیشه های رنگی جایگاه بالایی در میان انتخاب ها به خود اختصاص دادند.

 

شیشه لاکوبل ایرانی

شیشه رنگی

استفاده از شیشه های رنگی از گذشته در میان مردم ایران رایج بوده و به خصوص در مناطق کویری به دلیل کمبود رنگ ها و نور زیاد خورشید، برای افزایش روحیه مردمان و کاهش نور ورودی به منازل از شیشه های رنگی در ترکیب های زیبا به عنوان شیشه درب و پنجره استفاده می شده است.

شیشه های رنگی مدتی به عنوان آثار باستانی شناخته می شدند اما چندی نگذشت که این شیشه ها در کیفیت و کارایی های مختلف و به روزی وارد بازار شدند و دل از مشتریان ربودند.

شیشه های رنگی در سه دسته کلی بخش بندی شده اند:

شیشه های رنگی در قالب لاکوبل براق به علت رنگ های هیجان انگیز و شارپنس بالای آن ها از شیشه های مات و متالیک از کاربرد ها و طرفداران بیشتری برخوردارند.

شیشه های رنگی در ضخامت های مختلفی از ۴ میلی متر تا ۲۰ میلی متر قابل سفارش و عرضه هستند و هرکدام در خصوص کاربردهای متفاوتی در بازار موجودند.

برای مثال در ضخامت های ۴ تا ۶ میل در نمای کابینت های ام دی اف، ساخت رومیزی های کوچک، دیوارپوش و طراحی دکوراسیون داخلی است.

این شیشه ها در ضخامت متوسط نیز به عنوان رومیزی و شیشه های بین کابینت مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین شیشه های رنگی با ضخامت های ۱۶ و ۲۰ میلی متر را داریم که به دلیل قیمت بالای این ضخامت از شیشه های رنگی، از آن ها کمترین استفاده را می کنند و در واقع در قالب میزهای کنفرانس، شیشه های روی جزیره و کابینت مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع شیشه های رنگی از سه بخش کلی تشکیل شدند:
  • شیشه
  • رنگ
  • لمینت

شیشه های رنگی از هرنوع شیشه ای می توانند ساخته شوند به علاوه اینکه روی آن ها توسط دستگاه رنگ پاشی صورت می گیرد و در نهایت یک لایه فایبرگلاس از پشت شیشه ها را در می گیرد تا در برابر ضربه و شکست آن ها را مقاوم سازد.

 

شیشه لاکوبل چیست؟!

 

شیشه لاکوبل ایرانی

شیشه های رنگی لاکوبل به دلیل براق بودن و تنوع رنگی از کاربری و محبوبیت بالایی برخوردارند.

این شیشه ها در نوع ایرانی به طور معمول از شیشه های کریستال ایرانی به نام تجاری وین وایت ساخته می شوند.

شیشه های لاکوبل وین وایت در میان شیشه های تولید داخل از کمترین میزان ناخالصی برخوردار هستند ضمن اینکه تنها در بعضی ضخامت ها قابل تولید هستند.

در ضخامت های متنوع از شیشه های فلوت کارخانجات کاوه نیز می توان بهره برد اما شیشه های ساده در واقع از شفافیت شیشه های کریستالی برخوردار نیستند و شاید در جهت براق بودن شیشه های لاکوبل رنگی عملکرد کمتری داشته باشند.

شیشه های سوپر کلییر نیز در ساخت شیشه های رنگی مورد استفاده قرار می گیرند که در مقابل شیشه های کریستالی وین وایت باز هم از ناخالصی هایی برخوردارند و مغز شیشه ها به سبزی گرایش دارد که شیشه های سوپر کلییر ساخت کارخانجات شیشه اردکان یزد هستند.

شیشه های لاکوبل نیز از لایه لمینت برخوردارند و حتی در برخی مواقع از شیشه سکوریت در ساخت آن ها استفاده می شود تا از ایمنی کافی در کاربردهایی مانند شیشه بین کابینتی و کابین دوش حمام، برخوردار باشند.

شیشه های لاکوبل به دلیل قابلیت سوراخ کاری و جاگذاری کلید و سیم ها بسیار مورد توجه طراحان و معماران داخلی است چرا که اجرای تمیزی را به دنبال خواهد داشت.

از شیشه های لاکوبل در رنگ های مختلف به عنوان قفسه ها، پارتیشن بندی و دیوار پوش در فروشگاه ها و ادارات بسیار استفاده می شود.

جمع بندی

شیشه های رنگی از گذشته تا امروز مورد توجه همگان قرار دارند چرا که انسان ذاتا به دنبال ایجاد سرزندگی و افزایش انرژی است که این امر با استفاده از رنگ ها در محیط محقق می شود.

شیشه های رنگی در انواع مختلف براق، مات و متالیک قابل سفارش هستند که هر کدام در کاربری های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیشه های لاکوبل رنگی بیشترین استفاده را در قالب دیوار پوش و شیشه های بین کابینتی دارند ضمن اینکه قابلیت سکوریت شدن و استفاده از آن ها در مکان های پرتردد نیز فراهم گشته.

شیشه های رنگی در ضخامت های مختلف و با جنس و کیفیت انواع شیشه های ایرانی قابل تولید می باشند.

شیشه های ایرانی در درجه بندی هایی با توجه به ناخالصی های موجود و ضخامت کاربردی شیشه های رنگی قابل استفاده هستند.

شیشه های لاکوبل ایرانی از کیفیت مطلوب و قابل توجهی برخوردارند ضمن اینکه قیمت آن ها نیز در مقابل شیشه های وارداتی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *