شیشه ضد زلزله

شیشه ضد زلزله

در این مقاله می خواهیم شما را با شیشه ها آشنا کنیم که بتوان از آن ها در نقاط زلزله ای زیاد استفاده کرد و خسارت کم تری را برای شما داشته باشد.

یکی از ویژگی هایی که ایران در طول دوره خود بر روی کره زمین دیده است بلایای طبیعی مانند زلزله را در خود دیده است.

کشور ایران با این که یکی از کشور های با مناظر دیدنی زیاد و نعمت های فراوان می باشد، ولی می توان این گونه بیان کرد که متاسفانه کشوری زلزله خیز می باشد، که درون خود گسل های زیادی را جای داده است.

اگر بخواهید از گسل های ایران اطلاعاتی داشته باشید می توان به چند نمونه گسل البرز، سمنان، آستارا، دهشیر، آبیک، تبریز، ارومیه و کلمرد نیز اشاره نمود.

یکی از نکاتی که این روز ها همه شما به چشم خود می بینید این است که روز به روز در سطح شهر ها آسمان خراش های زیادی ساخته می شوند که نمای شیشه ای را در خود دارند.

و این آسمان خراش ها به این دلیل مشکل شده اند که اگر زلزله ای اتفاق بیافتد باعث می شود با خورد شدن شیشه های نما ها مشکلات متعددی را به وجود آورند.

 

شیشه ضد زلزله

تکنولوژی شیشه های امروزی

اگر به طبیعت نگاه کنید می توانید دریابید که عناصر همان طور که می توانند باعث مشکل شوند ولی در عین حال می توانند مشکلات را رفع کنند، که شیشه ها نیز جزو همین دسته می باشند.

یکی از نکاتی که به آن توجه نمی شود این است که مشکل ما شیشه ها نیستند بلکه مشکل ما تکنولوژی می باشد.

زمانی که شما در ساختمان از شیشه ها استفاده نکنید باعث می شود که پشت سر آن ها قطعاتی چون آجر ها و یا هر نوع متریال دیگری در نما قرار دارد بر روی سر افراد آوار شود.

 

رفع مشکل در تکنولوژی

همان طور که در بالای صفحه گفته شد می توان این گونه بیان کرد که مشکل از تکنولوژی می باشد که اگر دقیق تر بخواهید بدانید مشکل از تکنولوژی در ساخت و ساز ما می باشد.

می توان این گونه این موضوع را بیان کرد که زمانی که شما ساختمان دو طبقه ای را می سازید و از متریال خاصی استفاده می کنید نمی توانید با همین متریال ها یک آسمان خراش بسازید.

در کشور های پیشرفته برای این کار رشته ای به نام متخصصین تکنولوژی نمای ساختمان وجود دارد که از علمی به نام بیلدینگ انولوپ استفاده می کنند تا ساختمان یا آسمان خراش استاندارد را بسازند.

این تخصص در کشور ما هنوز وارد نشده است و تا این تکنولوژی راه بسیار دور و درازی در راه است.

 

چهار مزیت شیشه هوشمند

 

ساخت شیشه سکوریت

از ابتدایی ترین مراحلی که هر شیشه باید با آن رو به رو شود قرار گرفتن در برابر حرارت می باشد که در این شیشه ها جام شیشه را در برابر حرارت بیش از ۷۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

بعد از آن که شیشه به حالت خمیری شکل درآمد آن را به سرعت سرد می کنند زیرا این کار باعث می شود که لایه بیرونی شیشه خیلی سریع سرد شود در حالی که لایه داخلی گرم می باشد.

زمانی که شیشه را سکوریت می کنند باعث می شود که مقاومت آن افزایش پیدا کند و زمانی که به آن آسیب وارد می شود به قطعات غیر قابل آسیب و بسیار ریز تبدیل می شود.

این شیشه ها قیمت بالایی را دارند در حالی که باعث امنیت افراد می شود و در سازه های استاندارد همیشه این شیشه به چشم می خورد.

شیشه ای که شما می توانید در سطح کشور و جهان مشاهده کنید و بیشتر حجم سازه ها از این شیشه ها استفاده می کنند شیشه کرتین وال می باشد.

سازه هایی مانند سقف های شیشه ای و کنبد های شیشه ای که از شیشه ساخته می شوند از این شیشه ها استفاده می کنند.

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *