سیر تحول شیشه ها

سیر تحول شیشه ها

در این نوشته از وبسایت گلس مدا به بررسی سیر تحولی شیشه می پردازیم.

همراه ما باشید.

 

سیر تحول شیشه ها

تاریخچه شیشه ها

اگر بخواهید درباره تاریخچه شیشه ها بدانید باید خیلی به زمان قبل برگردیدد، به زمانی که این مواد را برای سلاح و به عنوان سلاح استفاده می کرده اند.

این که در چه زمانی شیشه ها به وجود آمده است را بخواهید به طور دقیق بدانید باید گفت که منابع دقیق و مطمئنی وجود ندارد که تاریخ دقیقی را نشان دهد.

ولی تا جایی که منابع از این مواد استفاده می کرده اند و آن را کشف کرده اند بتوان به عقب برگشت به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح میرسد.

این شیشه هایی که به صورت طبیعی بوده را به نام شیشه آتشفشانی سیاه نیز معروف است که شما می توانید آن ها را در موزه ها ببینید.

ولی اگر می خواهید بدانید که انسان در چه زمانی توانست شیشه ها را تولید کند و بسازد باید گفت تاریخ آن به ۳۵۰۰ سال قبل از مسیح میرسد که این شیشه ها در مصر و بین النهرین شرقی توانستند ساخته شوند.

یکی از کشفیاتی در آن زمان بر روی شیشه ها صورت گرفت کشف شیشه بلویینگ می باشد که یک قرن قبل از میلاد مسیح می باشد، که موفقیت بزرگی به حساب می آید.

 

اختراعات شیشه ای

می توان این گونه بیان کرد که شیشه ها در دنیای باستانی ساخته شده است ولی نمی توان درباره اولین تلاش هایی که انسان برای ساخت شیشه کرده است را اطلاعات دقیقی پیدا کرد.

از آثار به جای مانده می توان این را نیز مورد بحث قرار داد که دانه های شیشه ای و گردنبند ها در بین النهرین و در حدودا در ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد ساخاته شده اند.

بعد ها اتفاقی که افتاد این است که در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مصر توانست ساخت شیشه را شروع کند که می توان به این تاریخ بسط داد.

 

تاریخچه آینه ونیزی

 

تاریخ تولید شیشه ها

یکی از اتفاقاتی که توانست باعث شود که تولید شیشه در غرب جهان بیشتر شود جنگ های صلیبی بود که شیشه ها را در نیزه ها به کار می بردند و از این ها را در ونیز تولید می کردند.

در سال ۱۲۹۱ این صنعت به جزیره مورانو منتقل شد و تجهیزات شیشه سازی را در آن مکان تولید می کردند.

کسی که توانست شیشه های بی رنگ و شفاف را که شیشه های کریستالی می نامند را کشف کند به نام آنجلو باروویر می باشد که شیشه ساز ونیزی بود و در قرن پانزدهم میلادی این اتفاق افتاد.

در اواخر دهه ۱۵۰۰ بسیاری از ونیزی ها برای زندگی بهتر به شمال اروپا سفر کردند و از این رو با خود کارخانه ها و تولیدی های شیشه را منتقل کردند، و این گونه بود که صنعت شیشه سازی توانست رشد کند و به بقیه کشور ها منتقل شود.

 

تاثیر آینه بر دکوراسیون داخلی

 

سال های مختلف و مکان های مختلف

شیشه سازی در ونیز تا سال ۱۵۷۵ انجام می شد و تا آن زمان در هیچ قسمت از کشور این کار انجان نشده بود.

شیشه های منتاژی اختراع بعدی بود که صورت گرفته بود و توسز جورج راونسکرافت که شیشه ساز انگلیسی بود کشف شد و این اتفاق در سال ۱۶۷۴ صورت گرفت.

یکی از اتفاقات جالب در صنعت شیشه سازی این بود که اولین کارخانه شیشه در سال ۱۶۰۸ میلادی در جیمزتاون ویرجینیا در ایالات متحده ساخته شد.

یکی از معروف ترین شیشه ها، شیشه تاج می باشد که در زمانی که تقاضا برای پنجره های شیشه ای زیاد شده بود توانست معروف شود، که در سال های اوایل دهه ۱۸۰۰ بود.

یکی از دستگاه های دستی که به صورت دمیدنی محصولاتی چون بطری شیشه ای، فلاکس های شیشه ای را توانست تولید کند در سال ۱۸۲۰ بود، و در سال ۱۸۷۰ دستگاهی به این عرصه ورود کرد که نیمی اتوماتیک بود.

در سال ۱۸۹۰ که شیشه ها توانسته بود جای خود را در بین مردم پیدا کنند و همچنین باعث شده بود که این صنعت رشد کند دستگاه هایی دقیق تر و با محاسباتی بالاتر توانست وارد این عرصه شود.

و بالاخره شخصی به نام مایکل اوونز که یک مهندس آمریکایی بود توانست ماشین کاملا اتوماتیک را بسازد که بتواند خود آن به صورت اتوماتیک بطری شیش ای تولید کند و این اتفاق در سال ۱۹۰۴ انجام شد.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *