راهنمای خرید پنجره دو جداره

راهنمای خرید پنجره دو جداره

پنجره ها به عنوان یکی از مصالح پایه هر ساختمانی وجود دارند که انتخاب آن ها هم در دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان و همچنین در عایق کردن محل در برابر هوای گرم و سرد و صدا ها بسیار موثر خواهد بود.

درب و پنجره ها از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی را پشت سر گذاشتند  و در حال حاضر بهترین انتخاب در میان آن ها به پنجره های دو جداره باز می گردد.

درب و پنجره های دو جداره در فریم های پروفیلی یو پی وی سی یکی از پر کاربردترین های این دسته از پنجره ها هستند.

 

راهنمای خرید پنجره دو جداره

پنجره دو جداره

پنجره های دو یا چند جداره از تعدادی شیشه در انواع مختلف تشکیل شدند که به موازات یکدیگر قرار گرفتند و در فضای بین لایه های شیشه از هوای خشک و یا گاز های بی اثر استفاده شده.

در ساخت پنجره های دو جداره از انواع شیشه های :
  • سند بلاست
  • سکوریت
  • رنگی
  • رفلکس و دودی و…؛ استفاده می شود که امکان دو جداره یا چند جداره بودن با هر یک از انواع شیشه امکان پذیر می باشد.

این نوع از درب و پنجره ها به دلیل تعدد لایه های شیشه و همچنین وجود گاز بین شیشه ها که مانع از عبور هوا و صدا می شود، عایق های مناسبی در برابر سرما و گرما و سرو صدا هستند.

در ابتدایی ترین ساخت های پنجره های دو جداره و عایق به نیویورک می رسیم که یک شیشه فروش با تحقیقات فراوان به چگونگی عایق کردن شیشه ها پرداخت و ایده پنجره های دو جداره را عملی ساخت.

تفاوت بارز شیشه های دو جداره با شیشه های معمولی در فضای خالی بین لایه های شیشه است که با گاز های بی اثری مثل آرگون پرمی شود.

شیشه ها در پنجره ها و درب های دو جداره با موادی محکم و درزبندی می شوند که این فرآیند در کیفیت شیشه ها و طول عمر این پنجره ها موثر خواهد بود.

به طور عادی از شیشه های چند جداره استفاده نمی شود چرا که علاوه بر سنگینی، عایق های قوی تر و مقاوم تری هستند که معمولا برای ساختمان هایی در مراکز شهر و مکان های پر تردد مثل مجتمع های کنار اتوبان مورد استفاده هستند.

 

تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره

 

راهنمای خرید پنجره دو جداره

بزرگترین مزیتی که شیشه های دو جداره را مورد توجه قرار داده است، ممانعت از عبور و مرور هوا و صدا می باشد که این اتفاق به دلیل وجود فضا های خالی و یا پر شده از گاز در ساختار این شیشه هاست.

استفاده از پنجره های دو جداره به طور معمول علاوه بر عایق سازی فضای داخلی، به امنیت ساختمان نیز می افزاید چرا که اکثر این پنجره ها از شیشه های سکوریت ساخته شده و در برابر ضربات مقاوم هستند و به سادگی اجازه ورود را به داخل نخواهند داد.

پنجره ها و درب های دو جداره با قاب های یو پی وی سی باید در دمای خاصی نصب و نگهداری شوند چرا که این نوع پروفیل در خارج از دمای استاندارد د فرمه شده و از حالت اصلی خود خارج می شوند که در نصب اختلال ایجاد می کنند بنابراین انتخاب نوع پروفیل اطراف شیشه های دو جداره نیز مورد اهمیت می باشد.

شیشه های دو جداره در شرایط آب و هوایی مختلف در یک حالت ثابت باقی مانده و به هیچ وجه تغییرات رنگ را در این شیشه ا مشاهده نخواهید کرد چرا که این شیشه ها در برابر رطوبت، اشعه خورشید و … مورد آرمایش قرار گرفتند و در برابر تمام عوامل محیطی و شرایط  جوی مختلف مقاوم هستند.

این شیشه ها در دمای ۳۸۵درجه سلسیوس شروع به ذوب و دمای احتراق آن ها بالاتر از دمای احتراق چوب می باشد علاوه بر این که شیشه های دو جداره در زمان احتراق به یک منبع اشتعال و توسعه حریق مبدل نخواهند شد برعکس چوب!

 

انواع پنجره دوجداره

 

جمع بندی

پنجره های دو جداره امروزه از محبوبیت بالایی برخوردارند چرا که با توسعه زندگی شهری و افزایش جمعیت و تردد خودرو ها، بشر نیازمند اندکی آرامش و سکوت در فضای امن خود می باشد.

پنجره های دو جداره گزینه های مناسبی برای افزایش امنیت، کاهش سر و صدا و مصرف سوخت و… می باشند.

نه تنها در پروژه های در حال ساخت بلکه در ساختمان های قدیمی نیز می توان به راحتی پنجره های دو جداره را جایگزین پنجره های آهنی و پوسیده قدیمی کرد.

درب ها و پنجره های دو جداره از دو لایه شیشه موازی با هم تشکیل شدند که در فضای بین دو شیشه از گازهایی مثل آرگون پر شده و همین گاز مانع از عبور هوا و صدا به داخل  و یا خارج از ساختمان می گردد.

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *