راهنمای خرید شیشه های استین گلاس

راهنمای خرید شیشه های استین گلاس

شیشه ها پر کاربردترین مصالح ساختمانی هستند که امروزه در طراحی و تغییرات دکوراسیون های داخلی نیز دخیلند.

شیشه ها در انواع مختلفی در کیفیت های متفاوت وارداتی و داخلی در بازار موجودند و قابلیت و کاربری اصلی شیشه ها در عبور نور از آن هاست.

در واقع در موارد دیگری مثل حفظ دمای داخل، جلوگیری از ورود ذرات و مواد ناخوشایند، عایق صدا و صرفه جویی در مصرف انرژی از شیشه ها استفاده می شود.

شیشه ها به علت عدم انعطاف و فساد پذیری محبوب ترین متریال میان معماران ساختمانی و داخلی هستند.

اتفاقی که در صنعت شیشه از گذشته تا امروز با فراز و نشیب های زیادی مواجه بوده، استفاده از شیشه های رنگی در درب و پنجره ها بوده است.

 

راهنمای خرید شیشه های استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه های رنگی در گذشته نه چندان دوری در ساخت درب و پنجره ها به خصوص در مناطق کویری مثل یزد و مراکش بیشترین استفاده را داشتند چرا که در مناطق کویری رنگ های اندکی در طبیعت وجود دارد و تابش خورشید در فصول گرم به شدت آزار دهنده خواهد بود بنابراین با استفاده از شیشه های رنگی و ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر به کاهش نور ورودی به منازل و ایجاد رنگ و حس شادی  در آن مکان کمک شده است.

در کاربرد از شیشه های رنگی از تکنیک های مختلفی از جمله استین گلاس بهره برده می شود که هم در نمای خارجی هم داخلی مورد استفاده هستند.

استین گلاس در حقیقت به تکنیکی گفته می شود که شیشه های رنگی در قطعات با ابعاد مختلف با استفاده از نوار های فلزی در کنار یکدیگر قرار می گیرند که فریم های فلزی برای هر یکی از قطعات شیشه ای ساخته و در کنار هم جوش زده می شوند تا با استحکام و ایمنی در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

استین گلاس هنر و کار دستی است که جزو صنایع دستی محسوب می شود به ثبت رسیده است.

در ساخت شیشه های رنگی و تزئینی به طور کلی اهمیت زیادی به ایجاد استحکام در آن ها داده نمی شود اما شیشه های استین گلاس از مقاومت بالایی برخوردارند چرا که ساختار آن ها از ترکیب شیشه و فلز تشکیل شده است.

این شیشه ها علاوه بر ظاهر شیک، آنتیک و کلاسیک در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید و سرما و گرما و… مقاومند و در تمام این موارد عایق محسوب می شوند.

 

مراحل ساخت شیشه های استین گلس

 

خرید استین گلاس

استفاده های شیشه های استین گلاس در:
  • استفاده به عنوان سقف های شیشه ای
  • به عنوان پنجره ها
  • اجرای درب ها

این شیشه ها علاوه بر زیبایی که از خارج به نمای ساختمان می بخشند، در نشر نور به داخل نیز فضایی رنگی و جلوه هنری را به دکوراسیون می بخشند.

انکسار و شکست نور در هنگام عبور از شیشه های استین گلاس به دلیل استفاده از چندین مدل شیشه با کیفیت های متفاوت در این تکنیک، متفاوت از هم بوده و زیبایی خیره کننده ای را به ارمغان می آورد.

این شیشه ها را با نام تیفانی نیز می شناسند ضمن اینکه در ساخت این شیشه ها از شیشه های متنوعی مثل سندبلاست، شیشه های نقاشی شده و انواع شیشه های رنگی و اسید شور استفاده می شود.

ترکیب شیشه های نقاشی شده اوپال با شیشه های سندبلاست، نمایی قرون وسطی مانند شیشه کاری های کلیساها را می سازند.

ساخت این شیشه ها بسیار زمان بر و سخت می باشد چرا که جزو شیشه های پر کار محسوب می شوند که زمان زیادی برای ساخت و پرداخت آن ها صرف می گردد.

این شیشه ها به علت زمان بر بودن ساخت آن ها و کیفیت های متنوع شیشه های مورد استفاده در ترکیب بندی آن ها، از قیمت بالاتری نسبت به شیشه های دیگر برخوردارند.

 

قیمت شیشه استین گلس

 

جمع بندی

شیشه های استین گلاس از ترکیب شیشه های رنگی در کنار فریم های مفتولی از جنس فلز که با جوش کنار هم قرار گرفته اند، تولید می شوند.

شیشه های استین گلاس از جمله شیشه های هنری و صنایع دستی محسوب می شوند که به شیشه های تیفانی نیز معروفند.

این شیشه ها از ترکیب شیشه های نقاشی شده، سند بلاست، رنگی و اسید شور ساخته شدند زمان زیادی برای ساخت آن ها صرف می شود.

از این شیشه ها در سقف های کاذب، پنجره ها و درب ها استفاده می شود که علاوه بر زیبایی از استحکام کافی نیز برخوردارند.

شیشه های استین گلاس به دلیل ترکیب ساختاری که شیشه ها با فلز بوجود آورده اند، مقاومت کافی را در استفاده به عنوان درب ورودی ساختمان و پنجره ها دارا خواهند بود.

شیشه های استین گلاس به عنوان شیشه های تزئینی مقاوم و زیبایی مناسب برای درب ورودی ساختمان ها و باغ ویلا ها می باشند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *