راهنمای خرید شیشه ترنسپرنت

راهنمای خرید شیشه ترنسپرنت

شیشه ها به خصوص شیشه های رنگی امروزه بیشترین استفاده را در ساختمان ها و تغییرات دکوراسیونی دارند.

شیشه یکی از قدیمی ترین عناصر مورد استفاده و ساخته دست بشر می باشد که به وفور در تزئینات بنا ها توسط هنرمندان اسلامی به انجام رسیده است که بازر ترین موارد استفاده آن ها، شیشه های رنگی بوده است.

استفاده از شیشه های رنگی در مناطق کویری بسیار رواج داشته چرا که در این مناطق تابش آفتاب در برخی فصول به حدی غیر قابل تحمل و سوزان بوده و برای کاهش این تابش به فضای داخلی از شیشه های رنگی در ساخت درب و پنجره ها استفاده می شده است.

 

راهنمای خرید شیشه ترنسپرنت

انواع شیشه رنگی و شیشه ترنسپرنت

شیشه ها در واقع امکان تولید در کیفیت ها و رنگ های متفاوتی را دارند که اکثر آن ها یادآور شیشه های مشبک و رنگی درب و پنجره های قدیمی برای ما هستند.

شیشه رنگی در گذشته و در ایران بیشترین موارد استفاده را در مناطق کویری مثل یزد داشته چرا که در این مناطق تنوع رنگی طبیعت پایین و خشکی و تابش بیش از حد خورشید به داخل منازل، بسیار طاقت فرسا بوده که با ساخت درب و پنجره هایی با شیشه رنگی هم به القای جلوه های شاد و رنگی و هم در کاهش ورود نور خورشید به داخل موثر بودند.

امروزه شیشه های رنگی با افزودن لایه ای از رنگ به شیشه تولید می شدند در عین حال که در زمان های گذشته که با اضافه کردن اکسید سنگ های معدنی به مواد خام شیشه، پروسه ای زمان بر را طی می کردند تا به شیشه هایی از رنگ های مختلف دست پیدا کنند که این شیشه ها از ثبات رنگی مطلوبی برخوردار نبودند.

شیشه های رنگی امروزی با کیفیت و ثبات رنگی مطلوب و همچنین با عبور مناسب نور خورشید از خود، بسیار مورد توجه هستند.

شیشه های رنگی در انواع مختلفی در بازار موجودند که شامل:
  • شیشه های رنگی لاکوبل
  • شیشه های ترنسپرنت

در حقیقت شیشه های رنگی لاکوبل از مقاومت بالایی در برابر ضربه و حرارت برخوردارند ضمن اینکه ظاهر براق و مورد توجهی نیز دارند.

شیشه های ترنسپرنت در واقع بسیار شفاف و سبک هستند که گزینه های مناسبی برای استفاده در درب ها و پنجره ها می باشند.

به عبارت دیگر شیشه های ترنسپرنت نوعی برچسب مقاوم هستند که توانایی چاپ طرح های مختلف روی آن ها وجود دارد.

شیشه های ترنسپرنت را می توانید با طرح های مختلفی در قالب لیبل و یا برچسب های روی شیشه ها و در ابعاد مختلف سفارش دهید.

 

راهنمای شیشه ترنسپرنت

شیشه های ترنسپرنت همانطور که از اسم آن ها پیداست بسیار شفاف هستند که از جهت برچسبی بودن آن ها را می توان به راحتی روی انواع شیشه درب و پنجره ها اجرا کرد.

می توانید لوگوی مد نظرتان را روی این ورق های ترنسپرنت چاپ کرده و روی شیشه ها نصب نمایید که این کار بسیار مناسب افرادی است که در عین استفاده از رنگ ها، توانایی و قصد صرف بودجه زیادی برای دفتر کاری و یا محل زندگی خود نیستند.

این شیشه ها را در ابعاد مختلف می توان سفارش داد که اکثرا به صورت آماده در اختیار مشتری قرار می گیرند و کاملا مناسب استفاده از داخل و خارج ساختمان هستند.

این شیشه ها یا برچسب های ترنسپرنت دارای یک لایه چسبی نازک هستند که توسط آن روی شیشه ها نصب می شوند و ضمن اینکه در برابر عوامل محیطی مقاومند، با شفافیت بالایی که دارند به خوبی نور خورشید را از خود عبور می دهند.

از شیشه های ترنسپرنت در موارد مختلفی از جمله:
  • نصب برچسب علائم و طرح ها بر سطوح مختلف
  • تبدیل شیشه های درب و پنجره به شیشه های رنگی
  • در خودروسازی
  • تبلیغات و…؛ استفاده می شود.

 

قیمت شیشه ترنسپرنت

 

جمع بندی

شیشه ها متریال های بسیار قدیمی و ساخته دست بشر هستند که طی گذر زمان و با پیشرفت صنایع به شکل های مختلفی در اختیار ما قرار گرفته اند.

شیشه های رنگی از عناصری بودند که پس از ظهور اسلام به شدت در ایران رواج پیدا کردند و در مناطق کویری برای کاهش نور ورودی به منازل، از آن ها در ساخت درب و پنجره ها استفاده می شده.

شیشه های رنگی در دو نوع کلی لاکوبل و ترنسپرنت در بازار موجودند که شیشه های لاکوبل به علت مقاومت و استحکام بالا در موارد زیادی کاربرد دارد در صورتیکه شیشه های ترنسپرنت تنها در تزئینات درب و پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرند.

شیشه های ترنسپرنت در واقع برچسب های سبک و بسیار شفافی هستند که از مقاومت مطلوبی برخوردارند و توسط لایه چسبی روی سطوح اجرا می شوند علاوه بر این قابلیت اجرای چاپ نیز در آن ها وجود دارد که می توان طرح ها و لوگو های مختلفی را بر آن ها اجرا کرد.

شیشه های ترنسپرنت در موارد ی همچون ساخت درب و پنجره و تبلیغات کاربرد دارند.

 

 

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی راهنمای خرید شیشه ترنسپرنت بنویسید.

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *