راهنمای خرید آینه کریستال

راهنمای خرید آینه کریستال

قدمت استفاده از آینه به ۶هزار سال قبل برگشته ضمن اینکه در آن زمان از صیقل دادن فلزات و یا سنگ های آتشفشانی به سطح تقریبا شفاف آینه می رسیدند.

آینه ها امروزه به المان های دکوراتیو زیبایی تبدیل شدند که کانون توجه هر فردی قرار می گیرند.

استفاده از آینه های دکوراتیو در طراحی دکوراسیون های داخلی به ویژه در اتاق های کوچک و نورپردازی کم، موجب بزرگتر و دلباز نشان دادن این اتاق ها شده است.

از این رو استفاده از آینه ها در زندگی شهری امروزی با وجود آپارتمان های نقلی رواج یافت و مردم نیازمند کمی دلبازتر جلوه کردن فضا هستند که این امر با بهره گیری از آینه ها محقق می شود.

 

راهنمای خرید آینه کریستال

آینه کریستال

آینه ها در انواع مختلفی از شیشه های ساده تا شیشه های کریستالی ساخته شده و در قسمت پشتی این شیشه ها از نیترات نقره و جیوه استفاده می شود تا آن ها را به آینه تبدیل کنند.

در واقع آینه های کریستالی ازشیشه های کریستالی با ترکیبات پایه به شرح زیر ساخته می شوند:

  • کلرید قلع
  • نقره
  • فعال ساز
  • مس
  • رنگ سفید
  • و ذرات پلیمری کریستال

در حقیقت راز اصلی در شفافیت و درخشندگی آینه های کریستال که محبوبیت آن ها را دو برابر کرده است، در ذرات کریستالی است که با حذف حباب های ناشی از ساخت شیشه باعث وضوح و شفافیت آینه می شود.

کلرید قلع و نقره و همچنین مس را به پشت صیقلی شده شیشه کریستالی افزوده و از رنگ برای تثبیت و ماندگاری بیشتر آینه استفاده می شود.

آینه های کریستالی به علاوه به دلیل این شفافیت و درخشندگی بسیار مناسب آینه و شمعدان های عروس می باشند.

از آینه های کریستال به صورت های قدی در راهرو ورودی منازل و ادارات و فروشگاه ها و غیره می توان بهره برد ضمن اینکه برای کاربرد در اتاق خواب ها نیز می توان پشت آن ها نور مخفی کار کرد تا آینه تصویری روشن تر به شما عرضه کند.

آینه های کریستال از شیشه های بسیار شفاف که در اصطلاح سوپر کلییر نامیده می شوند ساخته می شود که در قسمت پشتی جیوه و رنگ اندود شده و می توان در آن ها از دو لایه محافظتی مس و رنگ نیز بهره برد تا آینه در برابر خط و خش و ضربه ماندگاری بالایی داشته باشد.

وضوح تصویر در این نوع از آینه ها بسیار بالاست و درخشندگی فوق العاده ای در انعکاس نور نیز به دنبال خواهند داشت.

دلیل اصلی شفافیت این آینه ها علاوه بر وجود ذرات پلیمری کریستال، حذف فلزاتی از جمله آهن، روی و منگنز از ترکیبات پایه شیشه و آینه می باشد.

 

خرید آینه کریستال

آینه های کریستال به آینه های سوپر کلییر نیز معروفند آن هم به دلیل استفاده از شیشه سوپر کلییر در ساختار پایه این آینه ها می باشد.

آینه های کریستالی در ضخامت های ۴و۶ میلی متری در بازار قابل عرضه و سفارش هستند که بنابر شکل و طرح مد نظرتان به شما پیشنهاد داده می شوند.

آینه های کریستالی با انواع فریم ها و در اشکال مختلفی قابل ساخت و اجرا هستند که باز هم این المان ها بسته به سلیقه و طراحی دکوراسیون داخلی شما خواهد بود.

این آینه ها از شفافیت و درخشندگی چشمگیری برخوردارند که بسیار مناسب آینه های کنسول و آینه و شمعدان عروس خانمهای عزیز می باشند.

به علاوه در طرح ها و برش های مختلفی نیز قابل سفارش هستند که در قالب آینه کاری روی دیوار نصب می شوند به دلیل وضوح و درخشندگی زیادی که در انعکاس نور ها دارند گزینه مناسبی برای آینه کاری سالن های پذیرایی کوچک هستند.

این آینه ها در مدل های وارداتی شیشه های کریستالی از قیمت بیشتری برخوردارند به خصوص آینه های کریستالی بلژیکی که از نظر کیفیت درجه اول دنیا هستند.

 

نقش آینه کریستالی در دکوراسیون مدرن

 

جمع بندی

آینه های کریستالی از جمله آینه های دکوراتیوی هستند که به علت وجود ذرات پلیمر کریستال و حذف فلزاتی از جمله منگنز و… از شفافیت و وضوحی دو چندان نسبت به آینه های معمولی برخوردارند.

این آینه ها در ضخامت های ۴و۶ میل و در اشکال و طرح های مختلف قابل عرضه و سفارش هستند.

آینه های دکوراتیو با توجه به درخشندگی که در بازتاب نور ایجاد می کنند می توانند به بزرگتر جلوه کردن اتاق ها کمک کنند.

وجود آینه ها در اتاق خواب و راهروهای ورودی برای چک کردن پیراستگی افراد یک امر ضروری است.

از آینه کاری ها از گذشته در عمارت ها و کاخ ها استفاده می شده که امروزه پای آن ها به آپارتمان های کوچک و بزرگ شهری رسیده است.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *