دلیل نصب شیشه دودبند

دلیل نصب شیشه دودبند

شیشه های دودبند یا همان دودبند از جمله ابزاری است که برای ایمنی ساختمان ها به خصوص ساختمان های بلند با تعداد بسیار زیاد از  واحد ها نصب می شوند.

امکان دارد که در ظاهر، نصب این شیشه ها بیهوده باشد و هزینه بی جا مصرف شود ولی در اصل نصب دودبند از جمله برای پایان کار گرفتن از شهرداری یک ساختمان می باشند.

با توسعه بسیار زیاد آپارتمان نشینی در سنوات گذشته، مردم در این باور هستند که هرچه بیشتر محیطی امن و به دور از آسیب ها احتمالی برای زندگی به ارمغان بیاورند.

شیشه های دودبند یک دیوار شیشه ای است که یک یا دو دَر دارند و به شکل دستی حول محور عمودی یا به شکل اتوماتیک باز و بسته  می شوند.

از اساسی ترین و مهم ترین دلیل نصب شیشه های دودبند این است که اگر در یک طبقه یا واحد آتش سوزی اتفاق بیفتد دود و شعله های آتش در تمام ساختمان پخش نمی شود، و احتمال وارد شدن آسیب به سایر قسمت های ساختمان کمتر بشود.

 

دلیل نصب شیشه دودبند

علت نصب شیشه های دودبند

معمولا شیشه های دودبند را با شیشه های سکوریت می سازند در نتیجه مقاومت شیشه های دودبند در مقابل ضربه و فشار بسیار است و هم چنین این شیشه ها قادر به تحمل دماهای بالا است.

بسته به بودجه ای که اختصاص به نصب شیشه دودبند می دهند می توان اندازه شیشه های دودبند را تعیین کرد.

البته تمام تجهیزات مانند یراق آلاتی که برای نصب و اجرای شیشه دودبند استفاده می شود بالاترین استاندارد ها را باید داشتنه باشند تا موقع بروز خطر کارکرد خود را دارند.

 

فواید شیشه های دودبند

شیشه های دودبند فواید بسیاری دارند که این فواید عبارت اند از:

  1. این شیشه ها از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند.
  2. این شیشه ها از ورود سر و صدا جلوگیری می کنند.
  3. این شیشه ها از ورود بوهای نامطبوع و پخش شدنشان در ساختمان جلوگیری می کنند.
  4. این شیشه ها برای هر طبقه حریم خصوصی را ایجاد می کنند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *