خصوصیات شیشه های دوجداره

خصوصیات شیشه های دوجداره در پنجره های upvc

در این مقاله از گلس مدا ما سعی بر این داریم تا شما را با خصوصیات شیشه های دوجداره در پنجره های upvc آشنا می کنیم.

شیشه های دوجداره ای که در درب و پنجره دوجداره به کار برده می شوند، از دو لایه شیشه موازی به هم چسبیده ایجاد شده اند.

شیشه های دوجداره دارای پروفیلی از جنس آلومینیوم می باشند و در میان دو لایه شیشه های دوجداره از ماده رطوبت گیر پر شده اند.

فضای بین شیشه ها باید از گاز آرگون پر شده باشد که به عنوان ترکیبی از عایق صوتی و حرارتی هم باشد و در صورتی که فضای میان این شیشه ها با عایق صوتی و حرارتی پر شود آنگاه دیگر هیچ نوع سرما و گرما و گرد و خاک و سر و صدایی انتقال پیدا نکند.

پس با این وجود می توان گفت که یکی از ویژگی های بارز این پنجره ها، عایق صوتی و حرارتی آن در مقایسه با پنجره های معمولی و یک جداره می باشد.

درکل می توان گفت با به کار بردن از پنجره های دوجداره می توان از هدر رفت گرما و همچنین از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرد و به عنوان عایق حرارتی خیلی مناسبی هم کار خواهد کرد.

 

خصوصیات شیشه های دوجداره

پنجره های دوجداره

ولی پنجره هایی که دارای شیشه های تک جداره هستند، درزهایی که در میان آنها وجود دارد سبب هدر رفت انرژی می شوند و همچنین سبب می شود تا هوای گرم به خارج هدر برود.

همچمنین یکی دیگر از ویژگی های این پنجره ها این است که دارای عایق صوتی می باشند، به این صورت که این پنجرهها  این خاصیت را دارند که صوت را حدود ۳۰ تا ۳۵ دسیبل کم کنند.

یکی دیگر از مزایای شیشه های دوجداره این است که ساکنین ایمنی بیشتری خواهند داشت و کمی نم زدگی سطح شیشه هم می باشد.

 

مراحل مهم پیش از تولید درب ها و پنجره های دوجداره  

کلیه پنجره های دوجداره upvc قابل نصب بر روی انواع سازه های مختلف آجری و سیمانی و … می باشند و همچنین می توان آن ها را بر روی قاب های فلزی هم نصب کرد.

همچنین باید در نظر گرفت که یکی از مهم ترین مراحل تولید و جایگذاری پروفیل ها فلزی می باشد که ضخامت آن حدود ۵۰ میلی متر باشد که این کار سبب نصب سریع تر و در نتیجه کم تر شدن هزینه ی تولید درب ها و پنجره های دوجداره upvc نیز می شود.

 

 

 

خواندن مقاله های زیر را مطالعه کنید:

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *