انواع نمای شیشه ای

انواع نمای شیشه ای

یکی از ویژگی هایی که در معماری ساختمان ها از آن ها استفاده می شود و در دنیا و ایران ساختمان ها و نما ها زبان زد می باشد، شفافیت و روشنایی بوده است و خواهد بود.

در طول تاریخ این ویژگی ها جزو ویژگی های بسیار مهم هر سازه ای به حساب می آمدند و اکثر معماری ها از روشنایی و شفافیت بهره می بردند.

یکی از عناصر و متریال هایی که در زمینه معماری بسیار مهم می باشد شیشه بوده است.

زمانی که شما در کنار شیشه های ظریف از متریال سختی چون آهن استفاده می شود می توان گفت آثاری را با استحکام خاص ولی ظریف و زیبا را می توان به چشم دید.

 

انواع نمای شیشه ای

سیستم های شیشه و فلز

  • سیستم کرتین وال استیک
  • سیستم یونیتایز
  • سیستم اسپایدر

 

سیستم کرتین وال استیک

اولین سیستمی که برای شما توضیح داده می شود سیستم کرتین وال استیک یا نام دیگر آن لامل گفته می شود.

در این سیستم ها اولین کاری که انجام می شود این است که پروفایل های عمودی که از آلومینیومی می باشند و که این آلومینیوم ها نوع معروف آن ها مولیون می باشد، و این آلومینیوم ها با استفاده از براکت های مخصوص و جوش به استراکچر ساختمان ها متصل می شود.

بعد از آن پروفایل هایی که عمودی می باشد که نام ترنزوم نیز معروف است با استفاده از لقمه های مخصوص به روی پروفیل های عمودی ساختمانی وصل می شود.

تمام این کار هایی که گفته شود را متخصصان این کار در کارگاه ها انجام می دهند و تماما بر روی برنامه ریزی صورت می گیرد، و نیاز به ساخت در کارخانه ندارد.

بعد از این که کار های بالا صورت گرفت حالا نوبت آن است که پلاستیک های آب بندی، بازشو و شیشه ها را متصل می کنند.

از انواع شیشه هایی که در این سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد می توان به شیشه ساده، شیشه لمینت، شیشه اسپندال، انواع شیشه های اسمارت، شیشه دوجداره، شیشه سه جداره، شیشه سکوریت و شیشه سندبلاست اشاره کرد.

 

سیستم یونیتایز

این سیستم یعنی سیستم یونیتایز یکی از کامل ترین و جدید ترین سیستم ها در نمای شیشه ای می باشد.

یکی از تفاوت های اصلی  و عمره این سیستم ها این است که زمانی که آن ها در کارخانه ها تولید می شوند در زمانی که ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند می توان آن ها را به صورت پازل مانند کنار یک دیگر قرار داد.

یکی از امکاناتی که این سیستم به شما می دهد این است که زمانی که در ساختمان از این نما ها استفاده می شود بعد از این که این سیستم نصب می شود می توان مرحله نازک کاری را پیش رو گرفت.

این سیستم با این که مزیت های بسیاری دارد ولی یکی از معایب بزرگ آن که به چشم می آید هزینه بالای آن می باشد که به همین دلیل افراد زیادی از آن استقبال نمی کنند.

یکی از مزیت های اساسی آن که در آسمان خراش ها از این شیشه ها استفاده می شود ضد زلزله بودن این سیستم ها می باشد.

 

منظور از نمای شیشه ای کرتین وال چیست ؟

 

سیستم اسپایدر

یکی از سیستم هایی که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم سیستم اسپایدر می باشد.

تفاوتی که این سیستم در خود جای داده که باعث تفاوت با دیگر سیستم های شیشه شده است وجود چنگک در آن ها می باشد، که این چنگک ها می توانند شیشه ها را در کنار یک دیگر نگه دارد.

شیشه هایی که در این سیستم ها به کار گرفته می شود اغلب تک جداره، دو شیشه لمینت می باشد که از آن ها استفاده می شود.

همچنین یکی از امکاناتی که این سیستم ها دارا می باشند این است که می توان از شیشه های استیندگلاس در این سیستم ها استفاده نمود.

زمانی که شما از سیستم های پیشرفته تر استفاده میکنید می توان درون آن ها از شیشه های دوجداره نیز استفاده نمود.

زیبایی این سیستم ها به این است که ستون ها و قطعات این سیستم ها بسیار دیدنی می باشد و زیبایی آن ها بسیار فوق العاده می باشد.

 

شیشه اسپایدر

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *