اصول طراحی استخر شیشه‌ای در خانه شخصی

اصول طراحی استخر شیشه‌ای در خانه و آپارتمان شخصی

در این مقاله از گلس مدا ما سعی بر این داریم تا شما را با اصول طراحی استخر های شیشه‌ای در خانه و آپارتمان شخصی آشنا کنیم.

 

اصول طراحی استخر شیشه‌ای در خانه شخصی

  1. اگر فضا و امکانات احداث استخر را در خانه یا آپارتمان خود را دارید و به فکر ساخت یک استخر برای آپارتمان و خانه شخصیتان می باشید در ابتدا نیاز است که به شهرداری برای اخذ مجوزهای لازم بروید و عوارض مربوط به آن را بپردازید.
  2. بعد پس از گذراندن مرحله اخذ مجوز از شهرداری، باید با یک پیمانکار و یا یک گروه متخصص در زمینه طراحی و ساخت استخر تماس حاصل فرمایید و در صورت رسیدن به توافق بر سر محل ساخت و هزینه‌های آن با شرکتو پیمانکار و گروه مورد نظرتان قرارداد ببندید.
  3. بعد از بستن قرارداد به مرحله انتخاب نوع و طراحی استخر هماهنگ با ذوق و سلیقه خود می ‌رسید. در این مرحله مناسب‌تر است که از تجربه‌های متخصصان ماهر بهره ببرید و در زمینه نوع استخر از آنها مشاوره بگیرید.
  1. سپس بعد از انتخاب نوع و طراحی استخری که در نظرتان است اکنون نوبت به انجام مراحل می رسد. اولین گام در ساخت استخر شامل خاک برداری و اجرای زهکشی در صورت بالا بودن عمق سفره های آب های زیرزمینی می باشد.
  1. در مرحله خاک برداری با توجه به اندازه ها و قرارگیری استخر از ماشین آلات سبک تا سنگین بدین منظور به کار برده می شوند. البته در فضاهایی مثل طبقه همکف ساختمان‌ها که امکان حضور ماشین آلات نمی باشد، خاکبرداری با دست صورت می گیرد.
  1. بعد از خاک برداری و انجام بعضی از زهکشی‌ها، شیب بندی کف استخر صورت می گیرد که معمولا از یک سو به سوی دیگر کم یا زیاد می‌شود. پس از انجام کار شیب‌بندی، اجرای بتن مگر در کف کار برای جلوگیری از فرسوده شدن بتن ریزی ‌های بعدی صورت می گیرد.
  1. بعد از بتن ریزی کف در مراحل اصول طراحی استخر، آرماتوربندی و لوله کشی و برق‌کشی تاسیسات آبی و برقی هم باید صورت بگیرد و سپس با تمام کردن مرحله قالب بندی بتن ریزی اصلی ایفا شود.
  2. بعد از مرحله بتن‌ریزی و مرطوب کردن آن برای مدتی مشخص، باید اجازه دهید تا بتن خشک شود و سپس اقدام به اصطلاح آب‌بندی و عایق کاری رطوبتی می شود. در این مرحله باید از دو شیوه عایق رطوبتی ایزوگام و یا اجرای مخلوط پودرسنگ، سیمان سفید و مایع عایق نانو با به کار بردن از پمپ، برای آب‌بندی استخر می توان بهره کافی را برد.
  1. اجرای کاشی‌کاری و بندکشی، نصب تاسیسات آبی و برقی و در پایان آبگیری استخر از آخرین مراحل اصول طراحی استخر و ساخت آن محسوب می شود.

 

 

خواندن مقاله های زیر به شما توصیه می شود:

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *