آینه هفت سین

 آینه هفت سین

آینه در فرهنگ های مختلف از جمله فرهنگ و رسومات ما ایرانیان نمادی از صداقت، درخشندگی، پاکی و زلالی است.

آینه در هفت سین یکی از مهم ترین ارکان این سفره باستانی می باشد چرا که انعکاس تصویر وسایل سفره در آینه نمادی است بر مبنای داشتن زندگی و دلی صاف و پر از آرامش.

علاوه بر این ها وجود آینه و شمعدان در سفره هفت سین جدانشدنی و غیر قابل حذف می باشد و نمی توان با موارد دیگری آن ها را جایگزین کرد.

از عوامل مهم استفاده از آینه بر سفره هفت سین، انعکاس نور شمع هاست که سمبلی  بر مبنای درخشندگی و صیقل روح مان در سال جدید می باشد.

 

آینه هفت سین

انتخاب آینه هفت سین

آینه ها در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجودند که با توجه به دکوراسیون و نوع چیدمان سفره هفت سین تان می توانید به انتخاب و خرید آینه مد نظرتان بپردازید.

آینه ها در سبک های مختلفی در بازار موجود و قابل عرضه هستند از جمله:
  • آینه سنتی
  • آینه مدرن
  • آینه دکوراتیو

برای سفره هایی با سبک چیدمان سنتی می توان از آینه هایی با طرح های سنتی، اسلیمی و غیره استفاده کرد که در کنار این آینه ها می توان از شمعدان های لاله که از محبوبیت بالایی در میان ایرانیان برخوردار است استفاده کرد.

در سفره هایی با سبک مدرن تر می توان از آینه هایی با ظواهر ساده و یا اشکال هندسی مختلف همچنین آینه های تزئین شده با چوب و غیره استفاده کرد.

ابعاد آینه و شمعدان نیز از فاکتور های مورد توجه می باشد که  حتما باید متناسب با اجزای دیگر سفره بوده؛ نه بزرگتر و نه کوچکتر که از دید خارج گردد.

می توان در چیدمان سفره هفت سین از کمی تغییرات بهره گرفت و با ایجاد تضاد میان آینه و شمعدان ها، کمی از حالت هماهنگی و ست بودن در آمده و با ایجاد بی نظمی سبکی جدید را تجربه کرد.

 

اصول استفاده از آینه در هفت سین

از منظر فنگ شویی سفره هفت سین به عنوان ایجاد کننده انرژی عمل کرده و بهتر است بر روی پارچه ای با شکل مربع و با رنگی در تناژ کرم چیده شود.

استفاده از آینه در منظر فنگ شویی براساس انعکاس نور و تصویر افراد و جزئیات چیده شده در سفره، المان مهمی به شمار می آید اما افراد مختلف بر سر وجود یا عدم وجود آن به توافق کاملی نرسیده اند.

مستلزم است که آینه در بالایی ترین قسمت سفره گذاشته شده تا انعکاس دهنده تصویر همه جزئیات سفره و سرآغاز هفت سین ما باشد.

در انتخاب قاب آینه ها باید نهایت دقت را داشت چرا که آینه ها با تزئینات قاب زیاد، از درخشندگی و تلالو تصاویر در آینه می کاهند ضمن اینکه از آینه هایی با رنگ های مختلف می توان استفاده کرد و نیاز به هماهنگی رنگ خود آینه و یا قاب آن با سایر جزئیات سفره نیست.

گاهی در ساختار و چیدمان هفت سین از میز ها و ظروف آینه ای نیز استفاده می شود که این امر از جلوه آینه اصلی می کاهد بنابراین نیازی به انتخاب آینه ای با تزئینات خاص در این مورد نیست و استفاده از آینه ساده کفایت می کند.

 

تزئین خانه با شیشه رنگی دکوری

 

جمع بندی

آینه نماد پاکی و صداقت در تمام فرهنگ ها می باشد و دلیل اصلی استفاده ایرانیان از آینه در سفره هفت سین بنابر همین نماد بوده و وجود آینه در سفره موجب گردد تا سال جدید را با پاکی و زلالت قلب شروع کنند.

آینه ها در انواع مختلفی در بازار عرضه می گردند که باید متناسب با اجزای دیگر سفره هت سین انتخاب شوند چرا که چیدمان های سنتی و اسلیمی نیازمند آینه هایی متناسب با طراحی آن ها خواهند بود.

آینه ها در سفره هفت سین در کنار شمعدان ها چه بصورت ست و چه با تضاد در کنار یکدیگر قرار می گیرند و تلالو نور شمع های روشن سفره در آینه، انرژی مضاعفی را به ارمغان خواهد آورد.

آینه ها در بالایی ترین نقطه از سفره قرار گرفته و سرآغاز سفره هفت سین به شمار می آیند.

 

 

برای بازدید و مشاوره ی رایگان پروژه های آینه کاری و خدمات شیشه با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۰۵۳ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

By گلس مدا

آینه کاری، آینه آبشاری، آینه آبی، آینه برنز، آینه بلژیکی، آینه کریستالی، آینه دکورایتو، آینه دودی، آینه سبز، آینه سنتی، آینه شامپاینی، آینه طلایی، آینه کریستال، آینه مسی، شیشه لاکوبل، شیشه بین کابینت، شیشه رنگی، شیشه سند پلاست، شیشه طرحدار، شیشه هوشمند، استندگلس، دور دوشی حمام، کابین دوش حمام، ترنسپرنت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *